Bronisław Komorowski

Kim jest Bronisław Komorowski?

Polski polityk, prezydent Rzeczypospolitj Polskiej od 2010 r. do 2015 r. 69 lat(a)

Pełne nazwisko: Bronisław Maria Komorowski
Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Oborniki Śląskie, Polska 🗺️
Wzrost: 174 cm
Wiek: 69
Znasz więcej faktów z życia Bronisława Komorowskiego? Dodaj komentarz.

Książki o Bronisławie Komorowskim

0
(0)

Autor:
Yaroslav Just
Wydawnictwo:
Astrum
Bronisław Komorowski. Czlowiek pełen tajemnic
Zbeletryzowana powieść o byłym już prezydencie pt: Bronisław Komorowski. Człowiek pełen tajemnic autorstwa Yaroslava Justa barwnie ukazuj tajemnice z życia Bronisława Komorowskiego, który nie m (...)

Zamawiając w księgarni Bonito.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł. W kilkunastu polskich miastach możliwy jest też bezpłatny odbiór osobisty. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Komorowski Bronisław / Skórzyński Jan
Wydawnictwo:
Biblioteka Więzi
Zwykły polski los
Bronisław Komorowski opowiada w tej książce o losach swojej rodziny, o ludziach, wydarzeniach i wyborach, które go ukształtowały. Poznajemy autora jako wydawcę, drukarza i kolportera podziemnej litera (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Dorota Kania
Wydawnictwo:
Fronda
Resortowe dzieci Politycy
\"Seria „Resortowe dzieci” opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW. Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki przestaje być autonomiczny…

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ze swoją przyszłą żoną Anną poznali się na obozie harcerskim w Puszczy Kampinoskiej (1970 r.). ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Bronisławie Komorowskim znaleźć można w książce "Bronisław Komorowski. Czlowiek pełen tajemnic" (wyd. Astrum).


Życiorys Bronisława Komorowskiego

fot. Wojciech Grzędziński (Strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Bronisław Komorowski – urodzony 4 czerwca 1952 roku w Obornikach Śląskich , marszałek sejmu, z wykształcenia historyk. Swoją edukację rozpoczął w szkole podstawowej w Pruszkowie którą ze względu na przeprowadzkę ukończył w Warszawie. Bronisław Komorowski  jest absolwentem  XXIV LO im. Cypriana Kamila Norwida, a także,  Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego , na którym w roku 1977 obronił tytuł magistra. Związany od wielu lat z ruchem harcerskim, w którym to poznał swoją żonę , Annę Dębowską. Już jako licealista związany był z działalnością opozycyjną. Pierwszy raz został aresztowany w grudniu 1971 roku. Miał wówczas zaledwie 19 lat.  W ciągu wielu lat  opozycyjnej działalności był represjonowany i wielokrotnie aresztowany. Internowany w czasie stanu wojennego. Od września 1982 roku był redaktorem podziemnego pisma „ABC”. Po 1989 roku został członkiem władz krajowych  Wspólnoty Polskiej.  W latach 1989-1991 był dyrektorem gabinetu  Aleksandra Halla  w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1990 do roku 1993 pełnił funkcję cywilnego ministra obrony narodowej. W latach 1997-2000 przewodniczył sejmowej  komisji  Obrony Narodowej. W latach 2000-2001 piastował stanowisko Ministra Obrony Narodowej w rządzie Jerzego Buzka. Od roku 2001 jest członkiem  Platformy Obywatelskiej, w której pełnił wówczas funkcję przewodniczącego Regionu Mazowsze, a od czerwca 2006 roku jest wiceprzewodniczącym całej Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku został marszałkiem Sejmu VI kadencji. Po katastrofie smoleńskiej wykonywał obowiązki prezydenta, a następnie został na to stanowisko wybrany w wyborach powszechnych. W 2015 roku przegrał wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą.


Cytaty Bronisława Komorowskiego

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Bronisława Komorowskiego

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Bronisławie Komorowskim

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Bronisława Komorowskiego

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Bronisław Komorowski przychodzi na świat w miejscowości Oborniki Śląskie, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Bronisława Komorowskiego

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Bronisława Komorowskiego? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Wojciech Grzędziński (Strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Bronisław Komorowski?

Polski polityk, prezydent Rzeczypospolitj Polskiej od 2010 r. do 2015 r.

Ile wzrostu ma Bronisław Komorowski?

Bronisław Komorowski ma 174 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Bronisław Komorowski?

Bronisław Komorowski urodził się 04/06/1952.

Gdzie urodził się Bronisław Komorowski?

Bronisław Komorowski urodził się w miejscowości Oborniki Śląskie, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności