Bronisław Komorowski

Polski polityk, prezydent Rzeczypospolitj Polskiej od 2010 r. do 2015 r. 67 lat(a)

Pełne nazwisko: Bronisław Maria Komorowski
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Oborniki Śląskie, Polska
Wzrost: 174 cm
Wiek: 67
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Ze swoją przyszłą żoną Anną poznali się na obozie harcerskim w Puszczy Kampinoskiej (1970 r.). ~gość

Życiorys Bronisława Komorowskiego

fot. Wojciech Grzędziński (Strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) [CC BY-SA 3.0 pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons

Bronisław Komorowski – urodzony 4 czerwca 1952 roku w Obornikach Śląskich , marszałek sejmu, z wykształcenia historyk. Swoją edukację rozpoczął w szkole podstawowej w Pruszkowie którą ze względu na przeprowadzkę ukończył w Warszawie. Bronisław Komorowski  jest absolwentem  XXIV LO im. Cypriana Kamila Norwida, a także,  Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego , na którym w roku 1977 obronił tytuł magistra. Związany od wielu lat z ruchem harcerskim, w którym to poznał swoją żonę , Annę Dębowską. Już jako licealista związany był z działalnością opozycyjną. Pierwszy raz został aresztowany w grudniu 1971 roku. Miał wówczas zaledwie 19 lat.  W ciągu wielu lat  opozycyjnej działalności był represjonowany i wielokrotnie aresztowany. Internowany w czasie stanu wojennego. Od września 1982 roku był redaktorem podziemnego pisma „ABC”. Po 1989 roku został członkiem władz krajowych  Wspólnoty Polskiej.  W latach 1989-1991 był dyrektorem gabinetu  Aleksandra Halla  w Urzędzie Rady Ministrów. Od 1990 do roku 1993 pełnił funkcję cywilnego ministra obrony narodowej. W latach 1997-2000 przewodniczył sejmowej  komisji  Obrony Narodowej. W latach 2000-2001 piastował stanowisko Ministra Obrony Narodowej w rządzie Jerzego Buzka. Od roku 2001 jest członkiem  Platformy Obywatelskiej, w której pełnił wówczas funkcję przewodniczącego Regionu Mazowsze, a od czerwca 2006 roku jest wiceprzewodniczącym całej Platformy Obywatelskiej. W 2007 roku został marszałkiem Sejmu VI kadencji. Po katastrofie smoleńskiej wykonywał obowiązki prezydenta, a następnie został na to stanowisko wybrany w wyborach powszechnych. W 2015 roku przegrał wybory prezydenckie z Andrzejem Dudą.

Książki biograficzne o Bronisławie Komorowskim

Dostępna w 2 księgarniach


Zbeletryzowana powieść o byłym już prezydencie pt: Bronisław Komorowski. Człowiek pełen tajemnic autorstwa Yaroslava Justa barwnie ukazuj tajemnice z życia Bronisława Komorowskiego, który nie m (...)

[ więcej ]

Dostępna w 12 księgarniach


Bronisław Komorowski opowiada w tej książce o losach swojej rodziny, o ludziach, wydarzeniach i wyborach, które go ukształtowały. Poznajemy autora jako wydawcę, drukarza i kolportera podziemnej litera (...)

[ więcej ]Książki poruszające wątki z życiorysu Bronisława Komorowskiego

Dostępna w 32 księgarniach


"Seria „Resortowe dzieci” opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW. Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest…

[ więcej ]

Wersja elektroniczna
15.94 zł w Ebookpoint.pl


Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Bronisława Komorowskiego

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Bronisława Komorowskiego (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Bronisławie Komorowskim

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Bronisława Komorowskiego

  • Bronisław Komorowski przychodzi na świat w miejscowości Oborniki Śląskie, Polska.

Przydatne linki


Miejsca Bronisława Komorowskiego

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie