Aleksander Kwaśniewski

Kim jest Aleksander Kwaśniewski?

Prezydent RP od 1995 r. do 2005 r. 66 lat(a)

Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Białogard, Polska 🗺️
Wzrost: 171 cm
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 66
Znasz więcej faktów z życia Aleksandra Kwaśniewskiego? Dodaj komentarz.

Książki o Aleksandrze Kwaśniewskim

0
(0)

Autor:
Dorota Kania
Wydawnictwo:
Fronda
Resortowe dzieci Politycy
\"Seria „Resortowe dzieci” opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW. Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki przestaje być autonomiczny…

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Studiował handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim ale nie zdał egzaminów, ani nie złożył pracy magisterskiej. ~gość
 • Korzystając z prawa łaski ułaskawił m. in. Sławomra Sikorę, który stał się pierwowzorem jednego z bohaterów filmu "Dług". ~gość
 • Interesujące ciekawostki o Aleksandrze Kwaśniewskim znaleźć można w książce "Resortowe dzieci Politycy" (wyd. Fronda).


Życiorys Aleksandra Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski – urodzony 15 listopada 1954 roku w Białogardzie polski polityk. W latach 1995 – 2005 sprawował funkcję prezydenta Polski.

Studiował na Wydziale Ekonomiki Transportu na Uniwersytecie Gdańskim, studiów nie skończył. Minister ds. Młodzieży w rządzie Zbigniewa Messnera (1985-1987). W rządzie Mieczysława F. Rakowskiego członek Prezydium Rządu i przewodniczący Komitetu Społeczno-Politycznego Rady Ministrów (1988 – 1989). Uczestnik obrad „Okrągłego Stołu”. Członek PZPR. Współtwórca i pierwszy przewodniczący Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej. Współzałożyciel Sojuszu Lewicy Demokratycznej w 1991 roku. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej z okręgu warszawskiego. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w latach 1991-1995.

Jako prezydent Rzeczpospolitej popierał przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Na wniosek Leszka Millera wysłał do Iraku pierwszych polskich żołnierzy. Współpracował i utrzymywał kontakty m.in. z Billem Clintonem, George’em Bushem, cesarzem Japonii Akihito, królową Elżbietą II. Podczas tzw. pomarańczowej rewolucji na Ukrainie został mediatorem. Aleksander Kwaśniewski został odznaczony wieloma orderami państwowymi.Cytaty Aleksandra Kwaśniewskiego

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Aleksandra Kwaśniewskiego

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Aleksandrze Kwaśniewskim

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Aleksandra Kwaśniewskiego

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
 • Aleksander Kwaśniewski przychodzi na świat w miejscowości Białogard, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Aleksandra Kwaśniewskiego

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Aleksandra Kwaśniewskiego? Edytuj tę stronę.

Zobacz komentarze

 • Ciekawe, czy Kwaśniewski napisał w tej książce o swym ojcu Zdzisławie Kwaśniewskim vel Izaaku Stolzmanie, który był jednym z największych morderców Ubeckich. Czy Kwaśniewski wytłumaczył jako syn zbrodniarza - jak miał czelność startować na prezydenta Polski i to aż dwukrotnie i pełnić ten urząd?

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Aleksander Kwaśniewski?

Prezydent RP od 1995 r. do 2005 r.

Ile wzrostu ma Aleksander Kwaśniewski?

Aleksander Kwaśniewski ma 171 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Aleksander Kwaśniewski?

Aleksander Kwaśniewski urodził się 15/11/1954.

Gdzie urodził się Aleksander Kwaśniewski?

Aleksander Kwaśniewski urodził się w miejscowości Białogard, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności