Andrzej Duda

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. 47 lat(a)

Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Wzrost: 182 cm
Wiek: 47
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:


Życiorys Andrzeja Dudy

Autor: Lukas Plewnia/www.polen-heute.de [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Andrzej Sebastian Duda urodził się 16 maja 1972 roku w Krakowie. Ma żonę Agatę Kornhauser oraz córkę Kingę. W 1996 roku ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie również uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. W roku 2005 na dobre rozpoczął swoją działalność polityczną, wiążąc się z Klubem Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Już rok później został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, na czele którego stał wówczas Zbigniew Ziobro. Andrzej Duda nie pozostał na stanowisku długo, gdyż w roku 2007 został powołany w skład Trybunału Stanu, a następnie ówczesny prezydent Lech Kaczyński zaprosił go do współpracy jako podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W lipcu 2010 roku, kiedy na nowego prezydenta wybrano Bronisława Komorowskiego, Andrzej Duda został odwołany z tej funkcji. Bez powodzenia startował w wyborach na prezydenta Krakowa, jednak został radnym tego miasta. W roku 2011 Andrzej Duda został wybrany posłem na Sejm z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei w roku 2014 również z ramienia tej partii uzyskał mandat eurodeputowanego w Parlamencie Europejskim. Pod koniec tego samego roku rada polityczna PiS wybrała Andrzeja Dudę na kandydata partii w zbliżających się wyborach prezydenckich. Po dwóch turach głosowania w maju 2015 roku Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta RP, pokonując Bronisława Komorowskiego.

Książki biograficzne o Andrzeju Dudzie

Dostępna w 12 księgarniach


Książka Andrzej Duda. Prezydent z nadziei, autorstwa Ludwiki Preger, jest kolejną (po ciepło przyjętych książkach: Premier Ewa i Anna Komorowska. Kobieta pełna tajemnic) powieś (...)

[ więcej ]

Dostępna w 15 księgarniach


Postać nowego prezydenta Polski Andrzeja Dudy wzbudza ogromne zainteresowanie wśród Polaków. Niniejsza książka ukazuje rodzinne i duchowe korzenie Prezydenta, jego poglądy i zainteresowania. Zamieszcz (...)

[ więcej ]

Oszczędzasz 14,45 zł
- 37 % od ceny z okładki


Książka opisuje przebieg kariery od momentu przyjęcia propozycji posła Mularczyka i wejścia w skład grupy eksperckiej przygotowującej ustawę lustracyjną, przez samorząd krakowski, Kancelarię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, z najdramatyczniejszymi momentami po katastrofie smoleńskiej, po parlament europejski i wreszcie urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

[ więcej ]Książki poruszające wątki z życiorysu Andrzeja Dudy

Dostępna w 17 księgarniach


Rodzice Prezydenta opowiadają kim jest i skąd wywodzi się Andrzej Duda.

[ więcej ]

Wersja elektroniczna
6.99 zł w Legimi


Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Andrzeja Dudy

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Andrzeja Dudy (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Andrzeju Dudzie

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Andrzeja Dudy

  • Andrzej Duda przychodzi na świat w miejscowości Kraków, Polska.

Przydatne linki


Miejsca Andrzeja Dudy

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie