Grażyna Szapołowska obdarzona jest nie tylko urodą, ale niewątpliwym talentem aktorskim. Jest w niej coś nieodparcie kobiecego. () Pokazała, iż…
?We felt an urge to document what we had witnessed. If we who had experienced it, I reasoned, did not…
Nil conscire sibi (Niczego sobie nie wyrzucać), to dewiza rodowa tej rodziny herbu Nałęcz, wywodzącej swą filiację udokumentowaną od 1386…
Wspomnienia Andrzeja Kornatowskiego poszerzają wiedzę o tragicznych losach Polaków na Wołyniu w czasie II wojny swiatowej. Wobec nasilających się zbrodni…
"To nie jest zwykła książka" - tak pisze o publikacji Ireny Okowiak-Magiery recenzentka, pisarka Monika Marin. "To piękny zbiór wspomnień…
Penguin Readers is an ELT graded reader series for learners of English as a foreign language. With carefully adapted text,…
Książka stanowi pierwsze i jedyne, jak dotąd, monograficzne opracowanie biografii Manuela Joëla (1826–1890) – naukowca, filozofa religii, profesora w Żydowskim…
SPRZEDAŻ OD 03-12-2014! W 1987 roku Paul Bowles za namową znajomego zaczął prowadzić dziennik, w którym przez dwa lata notował…
Książka Anny Bogusławskiej powstała na podstawie dzienników Dawida Ozdoby, od lat uważanego za najlepszego, najbardziej znanego polskiego tancerza erotycznego. Lecz…
Publikacja ukazująca się w dwusetną rocznicę wawelskiego pogrzebu Naczelnika insurekcji 1794 roku, opisuje w eseistycznym ujęciu jego dzieje pośmiertne w…
Akcja powieści dzieje się na Litwie, na początku XX wieku. Bohaterami są mieszkańcy Kresów: rodzina Wojszowiłłów, dziedziczka Kuncewiczowa, kupiec Kruczek…
Iwan Majski (1884-1975), rosyjski rewolucjonista, emigrant polityczny, w Związku Sowieckim został dyplomatą i w latach 1932-1943 pełnił funkcję ambasadora w…
Książka "Druga Wojna Światowa. Dziennik" jest napisana w formie dziennika z lat 1939-1946. Autor zawarł w niej swoje wspomnienia na…
Hipolit Milewski był kresowym ziemianinem, francuskim prawnikiem, wykształconym w Paryżu, działaczem społecznym w Wilnie, publicystą zwalczającym piórem wszystko co w…
Wielki powrót autora Kapuściński non-fiction O Zygmuncie Baumanie pisze Artur Domosławski. Wygnaniec. 21 scen z życia Zygmunta Baumana. O miłości…
Alibaba to nietypowa nazwa dla chińskiej firmy, a założyciel tego przedsiębiorstwa jest, jak na Chiny, nietypowym biznesmenem. Mimo to -…
Czy biskupowi wypada uczyć w szkole? A egzorcyście strzelać z karabinu? O księdzu poecie już wielu słyszało, miłośnik pielgrzymek też…
W 95. rocznicę śmierci ks. abp. Jana Cieplaka wznawiamy jego biografię autorstwa ks. Franciszka Rutkowskiego. Ks. abp Cieplak, kapłan sprawujący…
Bohaterami ?Wierszy znad palety? są zarówno malarze o gruntownym wykształceniu, jak i genialni samoucy; artyści zróżnicowani pod względem światopoglądu i…
Staszek stanął przed niebywałą szansą na ucieczkę z pociągu kilka kilometrów od Oświęcimia. Ale była również przeszkoda ? Niemcy zabrali…
Whitney Cummings – amerykańska komiczka, aktorka, pisarka, reżyserka oraz producentka. Znana z występów w serialu „Whitney”. Współautorka serialu komediowego „Dwie…
Jest to książka opisująca wybitną, ale też bardzo kontrowersyjną postać – osiemnastowiecznego, włoskiego księcia Raimondo di Sangro (wcześniej krótko opisanego…
W autobiograficznej książce Sławomir Sikora spowiada się ze swojego życia, szczególnie z lat spędzonych za kratami. Mówi o cenie, jaką…
Anglia targana konfliktami religijnymi po śmierci Henryka VIII. Siłą wewnętrznych spisków i niechęci do katolików, Maria Stuart zostaje pozbawiona korony.…
To niezwykle odważna Książka, którą mógł napisać jedynie Żyd. Jest rok 1977. W głębiamazońskiej dżungli wycieńczeni izraelscy łowcy nazistów docierają…
Miała cztery lata, kiedy pierwszy raz kopnęła piłkę. Teraz jest złotą medalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią świata i zdobywczynią niezliczonych nagród…
Jedyna książka o socjopatach napisana przez osobę ze zdiagnozowaną socjopatią. Niszczenie ludzi. Uwielbiam sposób, w jaki ta fraza brzmi, jak…
Jej ciętych ripost bali się rozmówcy. Ona bała się tylko myszy Maria Czubaszek, postać wyjątkowa, dla wielu kontrowersyjna, mistrzyni ostrych…
W Geniuszu kobiet przedstawione zostały sylwetki dwudziestu czterech wybitnych przedstawicielek świata nauki. Pełen podziwu i uznania dla ich dokonań, Odifreddi…
Niepublikowana dotąd historia dwóch sowieckich alpinistów, braci Abałakowów. Witalij i Jewgienij Abałakowowie byli jednymi z najbardziej utalentowanych alpinistów swojego pokolenia.…
Długo oczekiwany drugi tom najważniejszej biografii Hitlera Aż pięć lat czytelnicy musieli czekać na drugi tom słynnej biografii Hitlera autorstwa…
Fabularyzowana biografia samej autorki będąca wspaniałym świadectwem pierwszych 30 lat XX w. opisanych z perspektywy Amerykanki mieszkającej w Paryżu i…
Fascynacja osobą Margaret Thatcher, Żelazną Damą, pierwszą kobietą, która w Wielkiej Brytanii została wybrana na szefa partii rządzącej, nie słabnie.…
Leon Skelnik przez kilkadziesiąt lat po II wojnie światowej był niemal wszędzie, tam gdzie polskie rybołóstwo przemysłowe. Urodził się przed…
Fascynacja osobą Margaret Thatcher, Żelazną Damą, pierwszą kobietą, która w Wielkiej Brytanii została wybrana na szefa partii rządzącej, nie słabnie.…
Autor "Dziennika", profesor Władysłąw Marian Zawadzki, był wybitnym ekonomistą związanym z Uniwersytetem Stefana Batorego w Wilnie oraz Szkołą Główną Handlową…
W ostatnim ćwierćwieczu ukazało się bardzo dużo wydawnictw wspomnieniowych, opisujących doświadczenia Polaków przesiedlonych po II wojnie światowej na Ziemie Zachodnie…
Bunkier miał wysokość 2,5 metra. Z potoku, drewnianymi rurami, udało się doprowadzić wodę. Rury zrobiliśmy z pni drzew. W ten…
Historię najnowszą Polski tworzy wiele wybitnych postaci, dla których głównym celem życiowym było odzyskanie przez Polskę niepodległości. Do nich niewątpliwie…
Kazimierz Bąbiński (1896-1970) należał do pokolenia, które ofiarnym, żołnierskim czynem torowało drogę do Polski Niepodległej. Był żołnierzem I Brygady Legionów,…
Kazimierz Sabbat był znaczącą postacią polskiego życia politycznego emigracji niepodległościowej. Należał do grona tych nielicznych, których potomni określają mianem mężów…
In 2011, Tim Cook took on an impossible task - following in the footsteps of one of history's greatest business…
Izokrates, intelektualista, erudyta i teoretyk wymowy, zasłynął przede wszystkim jako wychowawca całego pokolenia wybitnych mówców. Przez całe, niemal stuletnie życie,…
Biografia wybitnego żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego, a po latach lidera akowskiego ruchu kombatanckiego. Służbę rozpoczął we wrześniu 1939 r. w…
Barbara Wachowicz zaprasza czytelników do wspólnej wędrówki śladami twórcy Popiołów". Wędrówki w przestrzeni i w czasie od średniowiecza i "Kazań…
THE GYPSY KING. A Manchester lad from Irish Traveller stock, born three months premature and weighing just a pound at…
Autor tej książki w 1995 roku wykorzystując internet złamał kod komputerowy Polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Przeglądając materiały archiwalne natknął się…
Tertulian Stablewski (1901-1973) - syn właścicieli ziemskich ze Szlachcina ze znanej rodziny Stablewskich - był krewnym prymasa Polski Floriana Stablewskiego.…
Książka jest poświęcona śląskiemu niemieckojęzycznemu pisarzowi Arnoldowi Zweigowi (1887–1968) i jego nowelistycznej i eseistycznej twórczości. Właśnie za pomocą tych form…
Wśród Polaków odznaczonych Krzyżem Rycerskim szwedzkiego Orderu Gwiazdy Polarnej są m.in. Józef Beck, Eugeniusz Kwiatkowski czy Jan Kiepura. W 1985…
Karol Szymanowski (ur. 3 X 1882 roku w Tymoszówce na Ukrainie, zm. 29 III 1937 roku w Lozannie) był dyrektorem…
Mało jest w historii kwestii tak przyciągających powszechną uwagę jak żywoty władców, ich biografie bowiem to najczystsza synteza losów państwa…
Szwedzka grupa muzyków - Benny, Bjorn, Agnetha i Anni-Frid - zawojowała listy przebojów swoimi niezapomnianymi piosenkami, jak m.in. Mamma Mia,…
Książka przedstawia Dzierżoniów przez pryzmat roli i znaczenia sportu w życiu jego mieszkańców w różnych okresach historycznych, w odmiennych systemach…
Maria Konopnicka kojarzy się przede wszystkim z `Rotą`, patriotyczną pieśnią niemalże o randze hymnu narodowego, która pomagała naszemu Polakom zachować…
Wśród wielu pisanych źródeł historycznych doby staropolskiej na pewno do ciekawszych należą te o charakterze epistolograficznym. Ich treść, bardzo często…
Nikt nie mógł być bardziej zaskoczony przebiegiem jej kariery filmowej niż ona sama. Dla młodej niedoszłej tancerki baletowej i modelki,…
Po Papieżu-Polaku pozostała Jego myśl, Jego dzieła, świadectwo żarliwej wiary, pamięć niezwykłej osobowości. Pozostały też ukochane miejsca, ścieżki, po których…
Magia stylu. Cały sekret kryje się w tych słowach. Wiele kobiet poświęca swemu wizerunkowi serce i duszę, starannie wybierając makijaż,…
Zbiór spostrzeżeń 46-letniej kobiety, która po 23 latach małżeństwa została porzucona przez męża. Pierwsza część to opis bezpośredni tego, co…
Książka ta to biografia jednego z najwybitniejszych fotografików XX wieku, Jacquesie Henrim Lartigue?u. Z jednej strony ukazuje szerokie tło epoki,…
Milion sprzedanych egzemplarzy w 21 krajach! Prawdziwa historia tragicznego dzieciństwa. „Zawsze byłam chora... następny lekarz, następny gabinet, następny szpital.” Tak…
Poznaj historię życia i duchowość polskiej mistyczki, która przez kilka lat rozmawiała z Jezusem! Siostra Leonia Nastał (1903-1940) należała do…
Książka jest pierwszą biografią Eleonory Kalkowskiej, fascynującej polsko-niemieckiej dramatopisarki, poetki i prozaiczki. Na podstawie detektywistycznych badań archiwalnych Anna Dżabagina wydobywa…
„W chwilach niepokoju i skargi daj mi światło, o drogi Jezu, abym pojęła, że wszystko dzieje się z Twojej ukochanej…
To oni podbili serca setek tysięcy fanów! Cześć, tu Kuba, Mateusz, Tomek i Maks. Trzy lata temu przyszliśmy do „The…
Korespondencja sławnego pisarza Alberta Camusa z włoskim działaczem antyfaszystowskim Nicola Chiaromonte. Lektura listów sprawia, że mamy okazje bliżej poznać sylwetki…
Sensacyjna, z pasją napisana historia życia i śmierci 26-ciu carów i imperatorów rosyjskich. Krew leje się strumieniami; wymyślne, zwyrodniałe metody…
Pięć małżeństw. Dwójka dzieci. Miliony na koncie Jak córka bankiera z małego miasta zdobyła fortunę i została księżniczką? Wyrwała się…
Sławni muzycy, znakomici pisarze, wybitni politycy. Co ich łączy? Wszyscy mają swojego kota! Przypadek? Czy gotowy przepis na sukces? Freddie…
W chwili, kiedy to piszę, mam dziewięćdziesiąt cztery lata. Przeżyłem naprawdę niezwykłe życie. Dopiero teraz to do mnie dociera. Miałem…
Listy na wyczerpanym papierze powracają. Bestsellerowy zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa, powraca w…
[?] Od 1996 roku, kiedy zacząłem pracę w UMK, upłynęło już 24 lata. Czas ten postrzegam w moim życiu jako…
Nie ma w historii nowożytnej Księstwa Pomorskiego drugiego tak obszernego i dogłębnego opisu kraju i dworu książęcego, jaki zostawił nam…
Minęło już kilka lat od pierwszego wydania księgi Pro Memoria. Z każdym wznowieniem poznajemy lub przypominamy sobie kolejne ważne dla…
Barwna opowieść o życiu córki Papcia Chmiela. Jakim ojcem jest Henryk Chmielewski i dlaczego „słodka blondynka” wyemigrowała za wielką wodę?…
Któż nie marzył o tym, by mieć w dłoniach klucze do sukcesu? Zwłaszcza dziś, kiedy od Paryża po Londyn, od…
Papiery nie płoną, dzienniki też nie. We fragmentach zachował się i ten legendarny dziennik organizatora polskiej opozycji. Tom zawiera wybrane…
Próba przedstawienia polskiemu czytelnikowi postaci Josepha von Eichendorffa jest wyzwaniem z kilku względów. Twórczością poety zajmują się przede wszystkim germaniści,…
Henryk Berlewi, malarz, grafik, autor koncepcji mechanofaktury i prekursor takich kierunków w sztuce XX wieku, jak op-art i minimal art,…
Album przedstawia biografię Adama Borysa ps. „Pług” – Dowódcy Batalionu Armii Krajowej „Parasol”. (...)
Fascynująca biografia wywodzącego się z rodziny polsko-francuskiej, urodzonego na Litwie, wychowanego w polsko-żydowskim Wilnie Sergiusza Kościałkowskiego. Książka opisuje wnikliwie losy…
Jak napisał we wstępie do niniejszego wydania Jego Świątobliwość Dalajlama: „W tej książce próbowałem opowiedzieć, co przeszedł mój naród, odpierając…
Z Johnem łączyły mnie więzy prawie rodzinne i, jak to bywa w rodzinie, działaliśmy sobie na nerwy. Wspomnienia RoseMarie Terenzio…
Wznowienie cenionej biografii Justyniana I, cesarza bizantyńskiego i jego żony Teodory uzasadnia wyjątkowość tej książki, bowiem - jak wspomina Robert…
Starannie nakreślone biografie czołowych snajperów drugiej wojny światowej i opisy słynnych operacji snajperskich. Oto bohaterowie tej książki: Simo Häyhä, Ludmiła…
Młodzieńcze lata Anthony’ego Kiedisa, lidera jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych na świecie, są doskonałym materiałem na książkę. Blizna to wspomnienie…
?Punkt zwrotny? to ostatnia książka Klausa Manna. Chociaż oryginalnie powstała ona w języku angielskim (?The Turning Point?) w 1942 roku,…
Wspomnienia Very Ratzke Jansson to kapitalny dokument dotyczący dziejów Gdańska w okresie przed i w czasie drugiej wojny światowej. Dzięki…
?Eryk XIV Waza? to dzieło monumentalne, które swego czasu wywołało sensację wśród szwedzkich historyków. Autor stawia w nim śmiałe tezy,…
Spośród licznego grona radomskich uczestników wojny polsko-bolszewickiej autor wybrał kilkanaście nieprzypadkowych postaci. Pamięć o niektórych została niemal zupełnie zatarta i…
"Refleksje" o. Władysława Gurgacza SJ, publikowane po raz pierwszy w całości i w krytycznym opracowaniu, dają czytelnikowi możliwość bliższego i…
Kompletna biografia Józefa Becka. Winowajca polskiej klęski w XX wieku czy niesłusznie oskarżony? Kompleksowa historia życia kontrowersyjnego ulubieńca Józefa Piłsudskiego.…
Diagnoza, szok, niepewność... SM - tylko dwie litery, a potrafią zmienić całe życie. Poznajcie historię Marty i innych osób, którym…
Historia Polski XX wieku z zaskakującej perspektywy: losu dwóch Japończyków, ojca i syna. Ryochu Umeda (1900-1961) przybył do Polski w…
Jacek Międlar publicysta, były ksiądz, orędownik w walce o prawdę. W książce, która stała się swoistą autobiografią, definiuje choroby trawiące…
Trudna kresowa miłość to zbiór dzienników, które Helena Prusakowska (później Macur) pisała podczas nauki w liceum i na początku pracy…
Kochani czytelnicy. Oddaję w wasze ręce skrawek mojej duszy i serca. Książkę tę napisałam na podstawie moich przeżyć. Jest ona…
Znaczenie drugiej połowy XVII w. dla dziejów Rzeczypospolitej szlacheckiej, rola Stanisława Jabłonowskiego wżyciu społeczno-politycznym kraju, a także waga jego dorobku…
Znaczenie drugiej połowy XVII w. dla dziejów Rzeczypospolitej szlacheckiej, rola Stanisława Jabłonowskiego wżyciu społeczno-politycznym kraju, atakże waga jego dorobku wojskowego…
Wspomnienia z zesłania na Archangielszczyznę, dokąd autorka trafiła jako siedmiolatka z całą swoją rodziną: rodzicami i czwórką rodzeństwa. Zostali wywiezieni…
To dziecko zostało skrzywdzone zanim się urodziło, a tak bardzo pragnęło kochać i być kochane „Mamusiu, czy jestem brzydka?” –…
Jeżeli walczysz, jesteś wojownikiem. Dopóki walczysz. O zrozumienie siebie i swoich pragnień. O szczęście. W życiu Joanny Jędrzejczyk w ostatnich…
Literacki powrót autorki Dymów nad Birkenau do obozowej rzeczywistości. W naszym transporcie było jedno młode małżeństwo żydowskie; jak się dowiedzieli,…
Ta niezwykła książka to celebracja kolorowego życia jednego z największych showmanów, jakich świat kiedykolwiek widział: dziecka dorastajacego na Zanzibarze, piosenkarza…
Darowując książkę Babciu, opowiedz o sobie, dajesz swojej babci więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz jej…
Andrzej Roman - urodzony w maju 1927 roku w Warszawie. Dziennikarz, autor wielu książek. Kochał kobiety i one go kochały.…
Stanisław Kuczkowski w książce Dzieciństwo. Młodość wspomina Stasia Kuczkowskiego i Staszka Kuczkowskiego. Ich świat – czy też swój widziany ich…
Warto przypominać postać Edmunda Bojanowskiego – pisze we wstępie do jego biografii Tomasz P. Terlikowski. Założyciel zgromadzenia sióstr służebniczek jest…
Węgierska wersja językowa. Notes Janusza Korczaka zawiera fragmenty jego dzieł pedagogicznych i literackich (od tak znanych jak Król Maciuś Pierwszy…
Książka, której opis czytasz, jest najbardziej prywatnym dziełem w dorobku amerykańskiego multimilionera i pisarza Joe Vitale. Żadna inna nie ukazuje…
„Seria Joseph Conrad a Polska, Europa Środkowo-Wschodnia i Świat zawiera polskie przekłady tekstów, które ukazały się wcześniej w tomach I…
Tekst pamiętnika pochodzi z zasobów Żydowskiego Instytutu Historycznego i został wydany drukiem w 2003 r. jako pamiętnik anonimowego autora (znane…
Pierwsza tak dokładna bibliografia dzieł Herberta. W części podmiotowej zarejestrowano wszystkie drukowane w latach 1948-2008 utwory literackie (wiersze, eseje, dramaty,…
Wspomnienia wybitnej eseistki i historyka literatury o ważnych postaciach kultury polskiej XX wieku m.in. o pedagogach: Janusz Korczaku i Helenie…
An astonishing memoir about nursing and an urgent call for compassion and kindness ?It made me cry. It made me…
Kultura to suma ludzi nieprzeciętnych. Należał do nich Antoni Marylski - o ogromnym doświadczeniu życiowym od rewolucji październikowej, przez dwudziestolecie,…
Nie ocalał mi prawie żaden dokument, z wyjątkiem papierów personalnych z wojska i paru broszurek z lat 1919-1920. Nie mogę…
Jeden z najwybitniejszych polskich twórców kina, reżyserka o światowej sławie, autorka niezapomnianych filmów Aktorzy prowincjonalni, Gorączka, Kobieta samotna, Zabić księdza,…
Notes Janusza Korczaka zawiera fragmenty jego dzieł pedagogicznych i literackich (od tak znanych jak Król Maciuś Pierwszy czy Jak kochać…
Opowieść o niezwykłej sile miłości w rytmie muzyki serc. Aby zrozumieć Boba Marleya - warto sięgnąć po tę książkę i…
„Należy docenić trud opracowania zagadnienia związanego z miejscem, rozwojem osobistym i zawodowym, warsztatem i posłannictwem dziennikarek. Za bardzo istotne dla…
Niesamowita historia gwiazdy rocka, która straciła kontrolę nad własnym życiem; o uzależnieniu od narkotyków i cudownym wybawieniu mocą Chrystusa. Head…
Pierwszy tom publikacji "Leksykon bezpieki. Kadra kierownicza aparatu bezpieczeństwa (1944?1956)" zawiera pięćdziesiąt artykułów biograficznych dotyczących funkcjonariuszy centrali RBP, MBP, KdsBP…
Fascynujące biografie dziesięciu najpotężniejszych kaznodziejów żyjących w okresie od XVIII do XX wieku. Poznaj historie ludzi, którzy stali się bohaterami…
Książka ta przywraca nam Tadeusza Nowaka, budzi apetyt na jego dawno nie wznawianą poezję i prozę. Anita Jarzyna zebrała w…
Wspomnienia uczestnika inwazji sił zbrojnych Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Ich autor w nocy z 20 na 21 sierpnia 1968 r.…
Umiłowanie rodzinnego, stołecznego miasta przebija z wielu wspomnień. Szczególnie widoczne jest u Leona Babińskiego, uczonego, dyplomaty, varsavianisty, który pozostawił trzy…
Niezwykle ciekawy życiorys komandora Stanisława Tytusa Dzienisiewicza (1897-1979) to gotowy scenariusz na film fabularny. Historia, która zapiera dech w piersiach.…
Wojsko, kontrwywiad, detektywi, szpiedzy, drogie ciuchy, seks i wóda – to nie filmowy scenariusz, a codzienne życie policjanta, agenta Jarosława…
Publikacja przedstawia losy Aleksandra Rusina ps. "Rusal", żołnierza Armii Krajowej oraz konspiracji powojennej. Książka dotyka tematyki działalności Obwodu AK Mielec…
Publikacja przedstawia losy Aleksandra Rusina ps. ,,Rusal", żołnierza wojny obronnej 1939 r., Armii Krajowej i antykomunistycznej konspiracji niepodległościowej. W czasie…
W miejscowości Zmijewskaja Bałka, która stała się miejscem pamięci masakry, gdzie zginęło dwadzieścia trzy tysiące osób ? w tym osiemnaście…
Anglik, który ocalił japońskie wiśnie to barwny portret ekscentrycznego przyrodnika, zarys splecionych losów Wielkiej Brytanii i Japonii w XX wieku…
Katalog zawiera wspomnieniowy tekst Marii Anny Potockiej o Marianie Eilem, eseje Justyny Jaworskiej i Agnieszki Sachar dotyczące jego najsłynniejszego dzieła…
W swej konstrukcji Zaświaty przypominają Biegunów Olgi Tokarczuk. Książka składają się z opowieści na pozór nie związanych ze sobą, których…
Najnowsza książka Artura Marino to powrót do czasów dzieciństwa opowieść o poniemieckiej kamienicy przy ul. Legnickiej 51 we Wrocławiu, w…
Zapiski Michała Korwin-Szymanowskiego to wyjątkowy dokument ukazujący ostatni okres istnienia polskiego ziemiaństwa na przykładzie losów właściciela niewielkiego majątku w Mokrsku…
Wybór najciekawszych listów z lat około 1745?1768, ukazujących różne aspekty osobowości, motywacje Johanna Joachima Winckelmanna (1717?1768), a także obrazujących przemiany…
Książka przedstawia społeczną, zawodową i polityczną działalność Henryka Sławika (1894?1944). Urodził się w Szerokiej na Górnym Śląsku, w rodzinie chłopskiej.…
Pakiet oficjalnych przewodników po serialu „The Crown”! Odkryj sekrety brytyjskiej korony za zamkniętymi drzwiami pałacu Buckingham i 10 Downing Street.…
Haga, 1942 rok. Jedynym sposobem na ocalenie Lien, dziewięcioletniej Żydówki, przed nazistowskimi prześladowaniami jest oddanie jej do rodziny zastępczej. Po…
Poruszająca opowieść o marzeniach, których nie zniszczy nawet piekło na ziemi. Lata 30., Czechosłowacja. Zuzana dorasta otoczona muzyką. Sielankowe dzieciństwo…
Potęga Scheiblerów. Rodzina to książka przybliżająca działalność łódzkiego fabrykanta Karola Wilhelma Scheiblera, jego żony Anny, spadkobierców i osób skoligaconych z…
Stefan Norblin, właśc. Juliusz Stefan Norblin de la Gourdaine (1892–1952), praprawnuk Jeana-Pierre'a Norblina, francuskiego malarza przełomu XVIII i XIX wieku.…
Kolejna publikacja w cyklu o plakacie i formach graficznych przedstawia twórczość Lexa Drewinskiego, związanego z polskim i niemieckim środowiskiem artystyczno-akademickim.…
Kolejny album z serii „Malarstwo” przedstawia życie i twórczość jednej z najważniejszych i najoryginalniejszych polskich artystek XX wieku – Zofii…
Olga Boznańska – najwybitniejsza polska malarka okresu Młodej Polski, tworząca w nurcie realizmu i impresjonizmu. Znana jako doskonała portrecistka, ale…
Innowator – gdy w 1996 roku przychodził do Arsenalu, jedna z angielskich gazet określiła ten ruch wymownym tytułem „Arsene Who?”.…
Stanisław Ignacy Witkiewicz zwany Witkacym (1885–1939) – malarz, rysownik, fotografik, pisarz i filozof. Jeden z najbardziej wszechstronnych i zaskakujących artystów…
Piotr Michałowski – malarz i rysownik, najwybitniejszy przedstawiciel romantyzmu w polskiej sztuce. W malarstwie znany z uwieczniania scen batalistycznych i…
Vincent van Gogh (1853–1890) to jeden z niewielu malarzy, którego twórczość wywarła tak wielki wpływ na sztukę XX wieku. Niedoceniany…
Jak odnaleźć Boga w obliczu okrucieństwa wojny? Pamiętniki Etty Hillesum – Żydówki, która dobrowolnie zdecydowała się towarzyszyć współrodakom w obozie…
Dorothy Adams (1901-1965) – urodziła się i wychowała w Bostonie. Działaczka Bezpartyjnego Stowarzyszenia Ligi Narodów z Baltimore, które reprezentowała na…
Grynberg naprawia świat Kolejny tom Pamiętnika przynosi głęboki namysł nad rozpędzoną współczesną cywilizacją. W swoich zapiskach dzień po dniu pisarz…
Choć w akcie urodzenia Laury Jane Grace widniały imiona Thomas James, od dzieciństwa czuła, że do niej nie pasują. Bycie…
Oparta na faktach powieść uciekiniera z Auschwitz. Bohatera, którego odwaga uratowała życie dziesiątków tysięcy ludzi Wiosną 1944 roku, po niemal…
Szokująca opowieść dziewczyny, która doświadczyła piekła prostytucji w Dubaju. Autor bestsellerów o sekretach krajów arabskich powraca z nową, wstrząsającą historią.…
Caravaggio fascynuje mnie od kilkudziesięciu lat. Wędrując po świecie, zawsze z drżeniem serca wyszukiwałem obrazy tego artysty, by móc je…
Ten album ma dwie ogromne zalety: z jednej strony pokazuje nam w oszałamiającej jakości i w dużych rozmiarach ponad 300…
The global icon, award-winning singer, songwriter, producer, actress, mother, daughter, sister, storyteller, and artist finally tells the unfiltered story of…
Ocalony z niepamięci to historia oparta na faktach. Opowiada o życiu autora, o jego wielkiej, niedawno odkrytej tajemnicy oraz o…
Książka ta to biografia Stanisława Zaręby ze Świętokrzyskiego, napisana przez jego córkę Wandę, na podstawie pozostawionych wspomnień i opowiadań żyjącej…
Lionel Barber was Editor of the Financial Times for the tech boom, the global financial crisis, the rise of China,…
Wybitna pianistka, laureatka międzynarodowych konkursów w Warszawie, Berlinie, Bolzano i Rio de Janeiro, koncertowała na wszystkich kontynentach oprócz Afryki. Odsłania…
Niesamowita historia jednego z czołowych przywódców podziemnego kościoła w Chinach. Przeczytaj o prostej wierze chińskich braci i sióstr, ich niezłomnej…
Niezwykle pasjonująca opowieść o przeżyciach autorki i jej najbliższych przedstawionych na tle panoramy wydarzeń, jakie miały miejsce w państwie polskim…
Każdy gracz giełdowy musi nauczyć się obserwować samego siebie, by dowiedzieć się, w jaki sposób jego osobowość wpływa na jego…
„Pomysł napisania niniejszej autobiografii zawdzięczam inspiracji z zewnątrz. Początkowo miała to być bowiem autobiografia ściśle naukowa, napisana dla rocznika Nauka…
Autorka wspomnień była córką lekarza krakowskiego, który ordynował na przełomie XIX i XX wieku w Krakowie i w Krynicy. Stąd…
Marcin Kula - historyk, z wykształcenia także socjolog. Emerytowany profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykłada w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza,…
Polscy poeci. Najtrudniejszy jako przedmiot wykładu byłby chyba Gałczyński. Nieprzetłumaczalny, więc prawie nie próbowałem. Ale najtrudniejszy chyba dlatego, że nasuwa…
„Nigdy dotąd nie dotknęło mnie, tak dojmująco, przeczucie końca epoki, nawet więcej, końca kultury trwającej, mimo ciężkich zapaści, kilka tysięcy…
Druga część biografii Romana Witolda Ingardena Jestem filozofem świata obejmuje lata 1939–1970. Omawia ciekawy, ale także niełatwy etap w życiu…
Timothy Snyder na granicy życia i śmierci. Najbardziej osobista książka wybitnego historyka. „…leżąc na wznak w szpitalnym łóżku z rurkami…
Pierwsza w historii biografia grupy Bajm – jednego z największych i najważniejszych zespołów dla polskiej sceny muzycznej. Książka pełna jest…
Książka jest opowieścią o Polsce w pierwszych latach komuny (1946-1956). Autor korzysta z zasobów nie tylko własnej pamięci, ale także…
Wspomnienia z czasów słusznie minionych, niesłusznie zapomnianych. Wspomnienia profesora Piotra Szybera, znanego wrocławskiego transplantologa. (...)
Autor przedstawia postać papieża jako największego autorytetu moralnego naszych czasów, szanowanego i kochanego przez miliony wiernych. Jego bliskość, poprzez pielgrzymki…
Janina Dunin-Wąsowicz "Wspomnienia" - wznowienie wyczerpanej publikacji z 1995 r. zawierającej wspomnienia żyjącej w latach 1896-1972 babci wydawcy Pawła Dunin-Wąsowicza…
Biografia najbardziej mistycznej postaci Indii. Mimo śmierci w 1918 roku wciąż roztacza opiekę nad swoimi wyznawcami. Mistrz pojawia się w…
Bogato ilustrowana kolekcja 11 książek prezentujących sylwetki i kariery 11 obecnie aktywnych piłkarzy. Obejmuje następujące postaci: Lionel Messi (Barcelona, Argentyna),…
Chcesz poznać Wenantego Katarzyńca takim, jakim znali go jego krewni, sąsiedzi, zakonnicy, żyjący z nim na co dzień? Ta książka…
Paweł Małysz (1926-2015) – opisuje w swojej autobiografii szereg zdarzeń ze swojego życia, które wynikały bezpośrednio z jego osobistej relacji…
Intensywne życie Wojciecha Narębskiego ma w sobie coś niesamowitego, ponieważ przeżył on jeden z kluczowych momentów historii Europy, przemierzajac pustkowia…
Staranne edytorsko, bogato ilustrowane wydanie zapisków Juliusza Osterwy z lat 19381939, znanych dotąd tylko nielicznym badaczom. Ciekawy dokument nie tylko…
Używamy cookies.
Polityka Prywatności