Donald Tusk

Popularna biografia


Kim jest Donald Tusk?

Polski polityk, były premier, przewodniczący Rady Europejskiej od 1 gudnia 2014 r. 64 lat(a)

Pełne nazwisko: Donald Franciszek Tusk
Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska 🗺️
Wzrost: 174 cm
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 64
Znasz więcej faktów z życia Donalda Tuska? Dodaj komentarz.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Jest honorowym obywatelem Łęczycy. ~gość
 • Jego praca magisterska, którą złożył na studiach historycznych Uniwersytetu Gdańskiego, dotyczyła legendy Józefa Piłsudskiege kształtującej się w przedwojennych czasopismach. ~gość
 • Interesujące ciekawostki o Donaldzie Tusku znaleźć można w książce "Między obietnicami. Nie musiałem, ale chciałem" (wyd. Astrum).


Życiorys Donalda Tuska

Donald Tusk – polski polityk przyszedł na świat 22 kwietnia 1957 r. w Gdańsku. Donald studiował historię na Uniwersytecie Gdańskim. W działalność opozycyjną zaangażował się jeszcze podczas studiów, współtworzył wtedy Studencki Komitet Solidarności, pomagał w kolportażu literatury i prasy wydawanej w tzw. II obiegu. Współzałożył Niezależne Zrzeszenie Studentów w Gdańsku. Donalda Tuska wybrano na przewodniczącego „Solidarności” w Wydawnictwie Morskim. W wyniku jego działalności politycznej zwolniono go z pracy, przez 7 lat pracował fizycznie. Tusk objął przewodnictwo Kongresu Liberalno-Demokratycznego w 1991, został posłem I kadencji. Stał na czele Unii Wolności. Otrzymał mandat senatora w 1997 r. i znalazł się w koalicji popierającej rząd Jerzego Buzka, w końcu został wicemarszałkiem Senatu IV kadencji. Donald Tusk wraz z Andrzejem Olechowski i Maciejem Płażyński założył Platformę Obywatelską w 2001 r. Tusk objął stanowisko wicemarszałka Sejmu IV kadencji. W 2005 r. przegrał wybory prezydenckie z Lechem Kaczyńskim. Donald Tusk został zaprzysiężony na Prezesa Rady Ministrów w 2007 r. Od 1 grudnia 2014 roku sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej.


Książki o Donaldzie Tusku

0
(0)

Autor:
Donald Tusk
Wydawnictwo:
Agora
Szczerze
To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.
0
(0)

Autor:
Ronald Yust
Wydawnictwo:
Astrum
Między obietnicami. Nie musiałem, ale chciałem
Autor, Ronald Yust, specjalizujący się w nowym na polskim rynku gatunku literackim tzw. powieściach political fiction, tym razem fabułę oparł na faktach z życia Premiera RP Donalda Tuska, traktując (...)

Zamawiając w księgarni swiatksiazki.pl za przesyłkę zapłacisz zaledwie 4,99zł. Dodatkowo, możesz też za darmo odebrać zamówienie w dowolnej księgarni Świata Książki. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Cytaty Donalda Tuska

Bezpiecznej Polski nie zbuduje się z ludźmi, dla których nienawiść, obsesja, kompleksy są główną motywacją działania.

Nadesłane przez: gość

Bolszewicki temperament Kaczyńskiego i socjalistyczne poglądy na rolę państwa i na gospodarkę upodabniają go, nawet nie do Kwaśniewskiego, lecz do starszych kolegów byłego prezydenta, tych których nazywano kiedyś betonem PZPR.

Nadesłane przez: gość

Dziś mogę przepraszać za to, że będąc w opozycji, domagałem się niskich podatków. Teraz mam już duże doświadczenie jako premier, jesteśmy w UE. Duże grupy społeczne oczekują większej opieki państwa, lepszych usług. Przyznaję, że mamy w Polsce nie najlepszy poziom usług publicznych. Narzekamy na służbę zdrowia, emerytury, ale jednocześnie chcielibyśmy jak najmniej pieniędzy oddawać na te cele. Polacy nie usłyszą ode mnie „tak, będą niższe podatki”, ale będziemy dbać, żeby poziom usług coraz wyższy.

Nadesłane przez: gość

Kościół robi wiele, żeby młode pokolenie odeszło od religii.

Nadesłane przez: gość

Jeśli przyjąć, że ten wóz zwany Polską ugrzązł w błocie, to Cimoszewicz chce go cofnąć. Ja – przepchnąć do przodu, a Lech Kaczyński – dokładnie zbadać, czy winny jest woźnica, konie czy może pękło koło.

Nadesłane przez: gość

Zawód polityka sytuuje się między śmieciarzem a katem.

Nadesłane przez: gość

Rząd stwierdził, że przed koronawirusem uchronić nas mogą tylko czyste ręce. PiS może tego nie przetrwać.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Donalda Tuska

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Donaldzie Tusku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Donalda Tuska

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
 • Donald Tusk przychodzi na świat w miejscowości Gdańsk, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Donalda Tuska

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Donalda Tuska? Edytuj tę stronę.

Zobacz komentarze

 • Wspominam tego politycznego cynicznego życiowego nieroba jako zwykłego gnojka któremu zarzucił bym powroźnik na tępy łeb i zaprowadził do obozu bardzo niebezpiecznej i szkodliwej a zarazem odpowiedzialnej z sobotami i świętami na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych ,z nadgodzinami ...pracy. I kazał bym mu pracować do emerytury której wiek stale bym podnosił.Natomiast jego dozorcom ,milicjantom,wojskowym,sbkom oświadczył bym że Im nie godzi się zmieniać wieku emerytalnego w trakcie gry tylko dla nowozatrudnionych.Tuskowi na odmianę przystawił bym 46zrodel izotopowych Cobalt które musiał by w wolnym czasie obsługiwać i powiedział bym jemu,;"ciesz się że miałem i masz pracę ,inni nie mają i nie ważne że do żadnej uczciwej dla społeczeństwa się nie nadawali.Js mam siłę i okraść wstecznie po fakcie świadczenia pracy z wieku emerytalnego jego jak On nas też moglbym.Ta świnia powinna wspomnieć ile ziemi już nazarla się Fedak

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Popularne biografieFAQ


Kim jest Donald Tusk?

Polski polityk, były premier, przewodniczący Rady Europejskiej od 1 gudnia 2014 r.

Ile wzrostu ma Donald Tusk?

Donald Tusk ma 174 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Donald Tusk?

Donald Tusk urodził się 22/04/1957.

Gdzie urodził się Donald Tusk?

Donald Tusk urodził się w miejscowości Gdańsk, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności