Artur Barciś

Kim jest Artur Barciś?

Polski aktor filmowy, dubbingowy, telewizyjny i teatralny. 64 lat(a)
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: Kokawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 64
Znasz więcej faktów z życia Artura Barcisia? Dodaj komentarz.Życiorys Artura Barcisia

Artur Barciś urodził się 12 sierpnia 1956 roku w miejscowości Kokawa w obecnym województwie śląskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rudnikach, a w 1979 roku został absolwentem PWSFTviT w Łodzi. W tym samym roku zostałem aktorem Teatru na Targówku, w którym pracował przez 3 lata. Następnie występował kolejno na deskach Teatru Narodowego (lata 1982-1984) oraz Teatru Ateneum (od 1984 ).

Równolegle do kariery teatralnej, rozwijał również karierę telewizyjną i kinową. Zaczynał w 1979 roku od ról epizodycznych i drugoplanowych. Występował kolejno w takich produkcjach jak „Dom”, „Znachor” i „Człowiek z żelaza” . W 1982 roku w serialu „Odlot” został obsadzony w roli głównej jako Rafał Michalski. W 1984 roku wystąpił w filmie „Pan na Żuławach”. Wówczas na planie tej produkcji poznał swoją przyszłą żonę, montażystkę filmową Beatę Baran. Para jest ze sobą do dzisiaj i ma syna Franciszka (ur.1989).

Szersza publiczność poznała go dzięki programowi telewizyjnemu „Okienko Pankaracego”, który był nadawany do 1990 roku. W latach osiemdziesiątych wystąpił w wielu znanych filmach, a były to między innymi „Krótki film o zabijaniu”, seria „Dekalog”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Europa, Europa”, „Rozmowy kontrolowane”, czy też „Pułkownik Kwiatkowski”. W latach 1998-2003 wystąpił w serialu komediowym „Miodowe lata”. Rola sympatycznego Tadeusza Norka przyniosła Barcisiowi ogromną popularność. Widzowie mogli go również oglądać w serialu „Ranczo” (2006-2016), gdzie występował jako Arkadiusz Czerepach. Postać cynicznego karierowicza wykreowana w tym serialu przez Barcisia udowodniła jego wszechstronność i uniwersalność jako aktora. W latach 2012-2018 występował w popularnym serialu „M jak miłość”.

Artur Barciś jest także reżyserem teatralnym. W latach 2000-2012 wyreżyserował w sumie pięć spektakli. Występuje również jako aktor dubbingowy w produkcjach animowanych. W roku 2010 wystąpił w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”, z którego wycofał się w siódmych odcinku z powodu problemów zdrowotnych.
Artykuły o Arturze Barcisiu

Są takie książki, filmy i seriale, ubóstwianie których napotyka na niedowierzanie wśród bliskich i znajomych. Takim serialem od zawsze było "Ranczo": serial, który pokochałem za… [ więcej ]
15 lutego 2021

Cytaty Artura Barcisia

Aktorstwo było moim marzeniem już w dzieciństwie. Marzeniem, które nie miało się spełnić, ponieważ byłem dzieckiem niewydarzonym, a aktor miał być wysoki i przystojny. Ale to marzenie spełniło się, a ja od lat spełniam się w tym zawodzie. I z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy.

Nadesłane przez: gość

Aktorstwo, żeby było dobre, musi sprawiać przyjemność. Jeśli człowiek się męczy, to nie powinien uprawiać tego zawodu.

Nadesłane przez: gość

Jestem częścią show-biznesu. To jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy. Nie widzę żadnego powodu, dla którego po dwudziestu paru latach pracy, nie miałbym odciąć paru kuponów. Wiem, że popularność może przewrócić w głowie, ale mam w sobie dużo pokory.

Nadesłane przez: gość

Rzadko grywałem główne role chyba dlatego, że jestem aktorem charakterystycznym. Dla takich ludzi nie pisze się scenariuszy. Ale nie jestem z tych, co narzekają. Uważam, że każda rola, którą zagrałem czegoś mnie nauczyła i coś wniosła do mojego aktorstwa.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Artura Barcisia

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Arturze Barcisiu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Artura Barcisia

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Artur Barciś przychodzi na świat w miejscowości Kokawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Artura Barcisia

Miejsce urodzenia:


Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Artur Barciś?

Polski aktor filmowy, dubbingowy, telewizyjny i teatralny.

Kiedy urodził się Artur Barciś?

Artur Barciś urodził się 12/08/1956.

Gdzie urodził się Artur Barciś?

Artur Barciś urodził się w miejscowości Kokawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności