Artur Barciś

Kim jest Artur Barciś?

Polski aktor filmowy, dubbingowy, telewizyjny i teatralny. 64 lat(a)

Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: Kokawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 64
Znasz więcej faktów z życia Artura Barcisia? Dodaj komentarz.

Życiorys Artura Barcisia

Artur Barciś urodził się 12 sierpnia 1956 roku w miejscowości Kokawa w obecnym województwie śląskim. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rudnikach, a w 1979 roku został absolwentem PWSFTviT w Łodzi. W tym samym roku zostałem aktorem Teatru na Targówku, w którym pracował przez 3 lata. Następnie występował kolejno na deskach Teatru Narodowego (lata 1982-1984) oraz Teatru Ateneum (od 1984 ).

Równolegle do kariery teatralnej, rozwijał również karierę telewizyjną i kinową. Zaczynał w 1979 roku od ról epizodycznych i drugoplanowych. Występował kolejno w takich produkcjach jak „Dom”, „Znachor” i „Człowiek z żelaza” . W 1982 roku w serialu „Odlot” został obsadzony w roli głównej jako Rafał Michalski. W 1984 roku wystąpił w filmie „Pan na Żuławach”. Wówczas na planie tej produkcji poznał swoją przyszłą żonę, montażystkę filmową Beatę Baran. Para jest ze sobą do dzisiaj i ma syna Franciszka (ur.1989).

Szersza publiczność poznała go dzięki programowi telewizyjnemu „Okienko Pankaracego”, który był nadawany do 1990 roku. W latach osiemdziesiątych wystąpił w wielu znanych filmach, a były to między innymi „Krótki film o zabijaniu”, seria „Dekalog”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Europa, Europa”, „Rozmowy kontrolowane”, czy też „Pułkownik Kwiatkowski”. W latach 1998-2003 wystąpił w serialu komediowym „Miodowe lata”. Rola sympatycznego Tadeusza Norka przyniosła Barcisiowi ogromną popularność. Widzowie mogli go również oglądać w serialu „Ranczo” (2006-2016), gdzie występował jako Arkadiusz Czerepach. Postać cynicznego karierowicza wykreowana w tym serialu przez Barcisia udowodniła jego wszechstronność i uniwersalność jako aktora. W latach 2012-2018 występował w popularnym serialu „M jak miłość”.

Artur Barciś jest także reżyserem teatralnym. W latach 2000-2012 wyreżyserował w sumie pięć spektakli. Występuje również jako aktor dubbingowy w produkcjach animowanych. W roku 2010 wystąpił w programie rozrywkowym „Taniec z gwiazdami”, z którego wycofał się w siódmych odcinku z powodu problemów zdrowotnych.


Artykuły o Arturze Barcisiu

Są takie książki, filmy i seriale, ubóstwianie których napotyka na niedowierzanie wśród bliskich i znajomych. Takim serialem od zawsze było "Ranczo": serial, który pokochałem za… [ więcej ]
15 lutego 2021


Cytaty Artura Barcisia

Aktorstwo było moim marzeniem już w dzieciństwie. Marzeniem, które nie miało się spełnić, ponieważ byłem dzieckiem niewydarzonym, a aktor miał być wysoki i przystojny. Ale to marzenie spełniło się, a ja od lat spełniam się w tym zawodzie. I z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy.

Nadesłane przez: gość

Aktorstwo, żeby było dobre, musi sprawiać przyjemność. Jeśli człowiek się męczy, to nie powinien uprawiać tego zawodu.

Nadesłane przez: gość

Jestem częścią show-biznesu. To jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy. Nie widzę żadnego powodu, dla którego po dwudziestu paru latach pracy, nie miałbym odciąć paru kuponów. Wiem, że popularność może przewrócić w głowie, ale mam w sobie dużo pokory.

Nadesłane przez: gość

Rzadko grywałem główne role chyba dlatego, że jestem aktorem charakterystycznym. Dla takich ludzi nie pisze się scenariuszy. Ale nie jestem z tych, co narzekają. Uważam, że każda rola, którą zagrałem czegoś mnie nauczyła i coś wniosła do mojego aktorstwa.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Artura Barcisia

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Arturze Barcisiu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Artura Barcisia

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Artur Barciś przychodzi na świat w miejscowości Kokawa, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Artura Barcisia

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Artura Barcisia? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Ja Fryta / from Strzegom

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Artur Barciś?

Polski aktor filmowy, dubbingowy, telewizyjny i teatralny.

Kiedy urodził się Artur Barciś?

Artur Barciś urodził się 12/08/1956.

Gdzie urodził się Artur Barciś?

Artur Barciś urodził się w miejscowości Kokawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności