Leon Charewicz

Kim jest Leon Charewicz?

Polski aktor. 70 lat(a)

Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♓ Ryby
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 70
Znasz więcej faktów z życia Leona Charewicza? Dodaj komentarz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Wiele źródeł jako miejsce urodzenia wskazuje białoruską miejscowość Michapi, choć wg aktora jego miejscem urodzenia jest białoruska miejscowość Michale, która również już nie istnieje. ~gośćŻyciorys Leona Charewicza

Leon Charewicz urodził się w miejscowości Michapi na byłych Kresach Wschodnich należących wówczas do Związku Radzieckiego. W 1957 roku razem z matką przesiedlił się do Polski.

W roku 1974 ukończył studia Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W teatrze zadebiutował w 12 listopada 1974 roku. Występował na scenach kilku teatrów w Łodzi i Warszawie.

Od roku 1997 można go oglądać na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Oprócz gry w teatrze na przestrzeni lat zagrał także kilkadziesiąt ról filmowych i serialowych, w produkcjach takich jak „Hela w opałach”, „Ojciec Mateusz” czy „Rodzina zastępcza„. Udzielił także głosu postaci Artura Weasley’a w serii filmów o Harrym Potterze. Dubbingował również postaci w filmach „Hobbit”, „Auta 2” i „Avengers”.

W roku 1989 został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Za rolę pułkownika przedstawieniu „Norymberga” został również ukoronowany główną nagrodą na VI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona.

Prywatnie Leon Charewicz pozostaje osobą tajemniczą; chroni swoje życie osobiste i niewiele wiadomo o jego życiu pozascenicznym.


Artykuły o Leonie Charewiczu

Są takie książki, filmy i seriale, ubóstwianie których napotyka na niedowierzanie wśród bliskich i znajomych. Takim serialem od zawsze było "Ranczo": serial, który pokochałem za… [ więcej ]
15 lutego 2021Grafiki do pobrania i udostępniania

Na podstawie: Michał Englert, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons
Cytaty Leona Charewicza

Michapi wpisano nam w dokumenty, kiedy przyjechaliśmy do Polski. Ta miejscowość nazywa się Michale, a raczej nazywała, bo już nie istnieje. To była maleńka mieścina na dzisiejszej Białorusi, która leżała jakieś sto kilometrów na wschód od Wilna. Przed wojną to były kresy. Tam się urodziłem, a później w ramach repatriacji przyjechaliśmy z matką do Polski.

Nadesłane przez: gość

Za moich czasów po teatrze chodziło się przy ścianach, kiedy korytarzem szedł starszy aktor, a już, nie daj Boże, z doświadczeniem i nazwiskiem. Dzisiaj wszystko spsiało. Młodzi nie mają się do czego odnieść.

Nadesłane przez: gość

Nie jestem zachłanny. Dzisiaj młodzi się promują i wiem, że tak trzeba. Ja zostałem jednak inaczej wychowany.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Leona Charewicza

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Leonie Charewiczu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Leona Charewicza

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Leon Charewicz przychodzi na świat
  • Debiut w teatrze.


Przydatne linki
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Leona Charewicza? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Michał Englert

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Leon Charewicz?

Polski aktor.

Kiedy urodził się Leon Charewicz?

Leon Charewicz urodził się 24/02/1951.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności