Kim jest ...

Cezary Żak

Polski aktor telwizyjny, filmowy i teatralny. 60 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Cezarego Żaka

Cezary Żak – urodził się 22 sierpnia 1961 roku w Brzegu Dolnym. Polski aktor filmowy, teatralny, telewizyjny i dubbingowy, scenarzysta, reżyser teatralny, telewizyjny i filmowy. Studia ukończył w 1985 roku na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Zadebiutował w sztuce „Panna Tutli Putli” Stanisława Ignacego Witkiewicza wystawionej we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w roku 1991. W telewizji zadebiutował w 1993 w filmie „Czterdziestolatek – 20 lat później”. Był gospodarzem programu Polsatu „As, dama, walet”, a także jurorem w programie „The Brain. Genialny umysł”. W latach:

Znany jest głównie z roli w serialu TVP1 „Klan” gdzie w rolę szwagra Grażyny wcielał się od 1997 do 2002 roku, z roli Karola Krawczyka w Miodowych Latach, w którą wcielał się w latach 1998-2003 i przyniosła mu ogromną popularność, z serialu „Halo Hans!” jako pułkownik Jabłuszenko, a także z roli bliźniaków: proboszcza Piotra Kozioła i wójta Pawła Kozioła w latach 2006-2009 oraz 2011-2016 w kultowym serialu „Ranczo”. W scenach, gdzie obaj bracia występują równocześnie miał dublera Roberta Ostolskiego.

Mogliśmy go podziwiać w „Cwale” Zanussiego, „Pułkowniku Kwiatkowskim” Kutza, czy „Kilerze” Machulskiego. Zagrał również w filmie „Młode wilki” czy „Zróbmy sobie wnuka”.

Przez 4 lata współtworzył kabaret „Drozda show” wraz z Tadeuszem Drozdem, który prywatnie jest jego bratem ciotecznym.

Wielokrotnie obsadzany w rolach obok Artura Barcisia, prywatnie dobrego przyjaciela.

W roku 1993 otrzymał nagrodę dla młodego aktora przyznaną przez Towarzystwo Przyjaciół Teatru we Wrocławiu.

W 1994 roku aktorowi przyznano wyróżnienie za „Kontrabasistę” w reżyserii Susskinda.

Aktor żonaty jest z aktorką Katarzyną Żak, z którą zagrał w serialu „Miodowe lata” i „Ranczo”. Mają dwie córki: Zuzannę i Aleksandrę.

Jest właścicielem szkoły językowej w Gliwicach.

Aktorzy z Rancza Aktorzy Teatru Współczesnego w Warszawie

Co wiemy o Cezarym Żaku:

Biografia 3 cytaty wiek znak zodiaku

Cezary Żak

Wiek

61

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Cezarego Żaka

#1

Doświadczyłem teatru prowincjonalnego, więc mam dużo pokory do tego zawodu. Nigdy jednak nie bałem się pracy i nie narzekałem. Jak było gorzej w zawodzie, to wspólnie z kolegą, też aktorem, zaczęliśmy sprzedawać toruńskie pierniki z samochodu na placu targowym we Wrocławiu.

Cezary Żak, nadesłane przez gość

#2

Interesuję się trochę medycyną i myślę, że gdyby nie aktorstwo to na pewno właśnie medycyna. Jesteśmy zresztą z lekarzami bardzo blisko emocjonalnie. Oni leczą bowiem ciało, a my duszę.

Cezary Żak, nadesłane przez gość

#3

Zawsze byłem kojarzony z komedią. Może dlatego, że dyplomy po Szkole, to też były komedie. Dobrze się w tym czuję, chociaż to najtrudniejsza z form aktorstwa.

Cezary Żak, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Cezarego Żaka

Brzeg Dolny, Polska

Brzeg Dolny, Polska

Wykształcenie
Cezarego Żaka

Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie

Znak Zodiaku
Cezarego Żaka

♌ Lew

Cezary Żak

Na blogu
Ranczo przeżywa swój renesans. Dlaczego to najbardziej niedoceniony polski serial w historii?

Są takie książki, filmy i seriale, ubóstwianie których napotyka na niedowierzanie wśród bliskich i znajomych. Takim seri [...]

Czytaj wpis

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Ja Fryta / from Strzegom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.