Dave Grohl

Kim jest Dave Grohl?

Amerykański multiinstrumentalista, członek Nirvany i Foo Fighters. 52 lat(a)

Pełne nazwisko: David Eric Grohl
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♑ Koziorożec
Miejsce urodzenia: Warren, Ohio, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 183 cm
Obywatelstwo: USA
Wiek: 52
Znasz więcej faktów z życia Dave'a Grohla? Dodaj komentarz.

Książki o Davie Grohlu

0
(0)

Autor:
Gillian Gaar
Wydawnictwo:
Burda książki
Nirvana bez tajemnic
Odszedł i dołączył do tego idiotycznego klubu. Prosiłam go, żeby do niego nie wstępował. Wendy O`Connor, matka Kurta Cobaina Książka, którą trzymacie w rękach, jest do (...)


0
(0)

Autor:
Paul Brannigan
Wydawnictwo:
Sine Qua Non
Dave Grohl. Oto moje (po)wołanie
Perkusista, gitarzysta i wokalista. Samouk. Kompozytor. Grał w Scream i Nirvanie. Założył Foo Fighters. Bębnił dla Iggy\'ego Popa, Paula McCartneya, The Prodigy, Tenacious D i wielu innych.Dave Grohl - (...)0
(0)

Autor:
Michael Azerrad
Wydawnictwo:
In Rock
Bądź jaki bądź. Historia Nirvany
Książka przedstawia Nirvanę z najbliższej, niemal intymnej perspektywy. Zawiera długie, wyczerpujące rozmowy ze wszystkimi członkami zespołu oraz ich przyjaciółmi, krewnymi oraz dawnymi i nowymi współ (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Andy Bollen
Wydawnictwo:
In Rock
Nirvana
Gdy w roku 1991 świat zachwycił się albumem \"Nevermind\", Nirvana promowała tę płytę w Wielkiej Brytanii. Jej koncerty otwierała szkocka formacja Captain America, której perkusista, Andy Bollen, prowad (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Mick Wall
Wydawnictwo:
In Rock
Foo Fighters
\"Jeszcze zanim Kurt Cobain odebrał sobie życie, Dave Grohl planował swoją przyszłość poza Nirvaną. Podobnie jak Kurt, Dave pochodził z rozbitej rodziny, ale odznaczał się inną osobowością i zupełnie inaczej poruszał się w trudnej branży muzycznej. Za sprawą talentu, pracowitości i determinacji udało mu się podbić świat rocka z zespołem Foo Fighters. Jego historię opowiada…

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o Davie Grohlu po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Martin James
Kup Teraz
darmowa dostawa!
Dave Grohl
Dave Grohl: Times Like His is the fully updated edition of the bestselling biography on one of modern rock\'s most influential figures, drawing on interviews with key figures in the Grohl story to create an intimate, insightful portrait of the man himself.
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


0
(0)

Autor:
Paul Brannigan
Kup Teraz
darmowa dostawa!
This Is a Call
\'Someone called and said Kurt died. I just f*****g lost it.\'
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Zagrał Diabła w teledysku "Tribute" Tenacious D oraz w ich filmie "Pick of Destiny". ~gość
  • Był silnie uzależniony od kawy, trafił do szpitala z powodu przedawkowania kofeiny. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Davie Grohlu znaleźć można w książce "Nirvana" (wyd. In Rock), a także w anglojęzycznej książce "Dave Grohl".


Życiorys Dave'a Grohla

fot. Craig Carper

Początek

David Eric Grohl urodził się 14 stycznia 1969 roku w Warren, w stanie Ohio. Wychowywany był przede wszystkim przez matkę – kiedy miał 6 lat, jego rodzice rozwiedli się.

Muzyką zajął się bardzo wcześnie, jako samouk poświęcał się przede wszystkim grze na gitarze. Jednak pod wpływem inspiracji Johnem Bonhamem, zainteresował się również perkusją.

W wieku 17 lat Dave rzucił szkołę. Na przesłuchaniu do gry w zespole Scream skłamał na temat swojego wieku, podając się za dziewiętnastolatka. Otrzymał angaż jako perkusista, ale zespół rozwiązał się w 1990 r.

Grohl, uczestnicząc aktywnie w życiu alternatywnej sceny, był fanem i przyjacielem zespołu The Melvins. To właśnie podczas ich trasy poznał Kurta Cobaina oraz Krista Novoselica z Seattle, którzy poszukiwali perkusisty. Grohl zastąpił Chada Channinga, który zagrał na debiutanckiej płycie Nirvany.

Nirvana

Pierwszym albumem, który Dave Grohl nagrał z Nirvaną był „Nevermind”. Był to również debiut grupy w dużej wytwórni. Płyta z 1991 roku odniosła ogromny sukces i rozsławiła zespół na całym świecie.

Kolejnym dziełem Nirvany była wydana w 1994 r. „In Utero”, na którą Grohl miał dużo większy wpływ jako kompozytor. W tym samym roku zespół zakończył działalność po samobójstwie Kurta Cobaina. Jednak Dave Grohl chciał grać nadal.

Foo Fighters i inne projekty

Po rozpadzie Nirvany, Grohl założył zespół Foo Fighters, na którego pierwszy album z 1995 r. sam nagrał większość partii instrumentów oraz wokal. Dopiero przy okazji trasy ukształtował się stały skład zespołu, modyfikowany podczas premier kolejnych albumów. Grupa zdobyła dużą popularność, o czym świadczyły zarówno wypełnione po brzegi sale koncertowe, jak i stała, wysoka sprzedaż płyt.

W okresie po 2000 roku odbywał się proces między byłymi muzykami Nirvany, a żoną Cobaina, Courtney Love, dotyczący przejęcia praw autorskich do spuścizny po zespole. Sprawa zakończyła się dopiero wiele lat później, za zgodą obu stron.

Po nagraniu czterech płyt z Foo Fighters, Grohl, jako rozchwytywany w branży muzyk podjął się współpracy z wieloma artystami; za każdym razem w formie występu gościnnego lub tymczasowego zasilenia składu. W 2003 r. został twórcą projektu „Probot”, w ramach którego nagrał płytę z gościnnym udziałem muzyków, którzy mieli na niego największy wpływ, pojawił się również na płytach Killing Joke oraz Queens of the Stone Age. Wydawano kolejne płyty Foo Fighters, a w międzyczasie, w 2009 r. również album nowego zespołu Grohla, Them Crooked Vultures.

Życie prywatne

Dave Grohl poza sceną jest oddanym mężem i ojcem. Związał się producentką telewizyjną, Jordyn Blum ok. 2003 r. Kilka lat później, urodziła się jego pierwsza córka, Violet.

Wcześniej spotykał się z Jennifer Youngblood, zajmującą się fotografią, a w okresie działalności Nirvany, z Jennifer Finch z żeńskiego zespołu L7. Przyjaźni się z zespołem Tenacious D, z którym również okazyjnie grywa i występuje w teledyskach.

Prezenty dla fana Dave'a Grohla
Cytaty Dave'a Grohla

Nawet jeśli świat się zmienia wokół ciebie, to nie znaczy, że ty musisz się zmieniać razem z nim.

Nadesłane przez: gość

Założyłem Foo Fighters, bo nie chciałem się wycofać. Śmierć Kurta była takim szokiem, że na chwilę usunąłem się z muzyki. Nie mogłem wyobrazić sobie grania na bębnach w innym zespole, bo zawsze bym myślał o Chrisie i Kurcie. Nie chciałem spędzić całego życia na patrzeniu w lusterko wsteczne i rozmyślaniu, co mogło się wydarzyć, albo co powinno się wydarzyć, albo jak tragicznie skończyły się losy zespołu. Zawsze uważałem siebie za optymistę.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Dave'a Grohla


Na jakich pałkach perkusyjnych gra Dave Grohl?

Dave Grohl posiada własną linię sygnowanych pałek perkusyjnych firmy Zildjian. Są to hikorowe pałki o długości 16 3/4" i średnicy 0.600".


Wasze wspomnienia o Davie Grohlu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Dave'a Grohla

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Dave Grohl przychodzi na świat w miejscowości Warren, Ohio, Stany Zjednoczone.
  • Dołączenie do Nirvany.

  • Założenie Foo Fighters.


Przydatne linkiMiejsca Dave'a Grohla

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Dave'a Grohla? Edytuj tę stronę.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Dave Grohl?

Amerykański multiinstrumentalista, członek Nirvany i Foo Fighters.

Ile wzrostu ma Dave Grohl?

Dave Grohl ma 183 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Dave Grohl?

Dave Grohl urodził się 14/01/1969.

Gdzie urodził się Dave Grohl?

Dave Grohl urodził się w miejscowości Warren, Ohio, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności