Kim jest ...

Creed Bratton

Amerykański muzyk i aktor. 78 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Creeda Brattona

Creed Bratton urodził się 8 lutego 1943 r. jako William Charles Schneider w Los Angeles i dorastał w Coarsegold w Kalifornii, małym miasteczku niedaleko Parku Narodowego Yosemite.

W czasie wycieczek po świecie jakie Bratton odbywał we wczesnych latach, pojawiła się u niego pasja do muzyki. I to ona w dużej mierze ukierunkowała dalszą karierę zawodową. Znajomy Brattona i gitarzysta Warren Entner był świadkiem występu Brattona i poprosił o telefon, gdy Bratton wróci do Stanów Zjednoczonych. W 1966 roku utworzyli spółkę i zwerbowali pozostałych członków potrzebnych do ich grupy „13. piętro”. Bratton grał na gitarze prowadzącej, Rick Coonce na perkusji, Entner na gitarze rytmicznej, a Kenny Fukomoto na basie. The Young Californians nagrali demo i wysłali je do Dunhill, nowej wytwórni płytowej kierowanej przez Lou Adlera .

Rozpoczął karierę aktorską w 1979 roku. Wystąpił w takich filmach jak „Maska” i „Serce jak koło”. Był członkiem obsady, grając fikcyjną wersję samego siebie w nagrodzonym nagrodami Emmy i SAG programie NBC „The Office”.

Bratton od młodzieńczych lat pasjonował się muzyką. Jego kariera filmowa przeplatała się z muzyczną, a on sam angażował się w wiele różnych projektów. W 2001 i 2002 Bratton wydał trzy albumy prezentujące jego solowe nagrania od lat 60. z pomocą Petera White’a.

W 2008 roku wystąpił w filmie krótkometrażowym z Kyle’em Gassem zatytułowanym „Tylko jeden z ginosów”, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Malibu w 2008 roku. W 2009 roku pojawił się w filmie fabularnym „Labor Pains”.

W 2010 roku Bratton wydał album zatytułowany „Bounce Back” z producentem Davem Wayem. W 2011 roku Bratton wydał album z największymi przebojami ze swoich pierwszych trzech solowych albumów, zatytułowany „Demo”. W 2010 i 2012 Bratton występował na żywo na festiwalu SXSW.

Jego ostatnie projekty filmowe to „The Ghastly Love of Johnny X”, napisany, wyprodukowany i wyreżyserowany przez Paula Bunnella, a także „I Am Ben”, gdzie za scenariusz, produkcję i reżyserię odpowiedzialni byli Mathew Brady i Gaelan Connell. Bratton ma na swoim koncie również film „Terri” wyprodukowany przez Davida Guy Levy.

Bratton przyjął swoje nowe imię jeszcze w młodzieńczych latach, podczas globalnej wycieczki jako podróżujący muzyk. Podróżował po Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Grał na gitarze na dużym festiwalu folkowym w Izraelu, występując ze swoim zespołem The Young Californians. Kolega z Ameryki i gitarzysta Warren Entner był świadkiem występu Brattona i poprosił o telefon, gdy wróci do Stanów Zjednoczonych.

Aktorzy z The Office (Biuro)

Co wiemy o Creedzie Brattonie:

Biografia wiek wzrost znak zodiaku

Creed Bratton

Pełne nazwisko

William Charles Schneider

Wiek

79

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Creeda Brattona

Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone

Znak Zodiaku
Creeda Brattona

♒ Wodnik

Wzrost
Creeda Brattona

183 cm

Wydarzenia z życia Creeda Brattona

Creed Bratton przychodzi na świat w miejscowości Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Super Festivals

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.