By Ejdzej (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
Tadeusz Sznuk – znany polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, z wykształcenia magister inżynier elektroniki.
By Ejdzej (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons
W roku 1970 ukończył studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej. Uzyskał tytuł magistra inżyniera elektroniki. Trzy lata później przeniósł się do Programu 1 Polskiego Radia. Jest twórcą popularnej i emitowanej do dziś codziennie rano audycji „Sygnały Dnia” oraz współtwórcą innej, dobrze znanej audycji „Lato z Radiem”, która rozpoczyna się codziennie o 9. i trwa do 12. ( w niedzielę od 10.) w czasie trwania kalendarzowego lata.
Tadeusz Sznuk zasłynął również jako lektor. W jego karierze znalazły się również epizody aktorskie. Pojawił się na planie filmów: „Niebieskie jak Morze Czarne” czy „Sprawa Inżyniera Pojdy”.
W czasie przemian ustrojowych próbował również swoich sił w polityce. Bez powodzenia kandydował w wyborach do Senatu w roku 1989.
Jest pasjonatem lotnictwa – posiada licencję szybowcową oraz śmigłowcową. Publikował w „Skrzydlatej Polsce” i komentował liczne pokazy lotnicze na terenie naszego kraju.
Telewidzowie znają go jako prowadzącego teleturniej „Jeden z Dziesięciu” nadawany w programie 2 Telewizji Polskiej od czerwca 1994 roku.
Został wielokrotnie odznaczony i nagrodzony za swoją pracę. Najważniejsze z odznaczeń w jego życiu (Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski) otrzymał w roku 2011. Jest też laureatem Telekamer oraz Superwiktora.
Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, prowadzący teleturniej "Jeden z Dziesięciu".
Tadeusz Sznuk urodził się 16/07/1943.
Tadeusz Sznuk urodził się w miejscowości Kielce, Polska.
Używamy cookies.
Polityka Prywatności
Zobacz komentarze
Pan jest pilotem!!!???... To chyba żart!!! Po tym jak padło pytanie na ,,Jeden z dziesięciu" czy smugi kondensacyjne są rodzajem chmur? Smugi są smugami a chmury chmurami. A to co widzimy, zbyt często,po samolotach jest smugami chemicznymi ! Pan sieje dezinformacje!!! Bo to nie jest normalne! Służyłem w lotnictwie i wbrew oficjalnym komunikatom, wiem co jest prawdziwe... Gdzie jest troska o nasze zdrowie, o POLAKÓW zdrowie? Chyba tylko w portfelach i poniżej paska od spodni! J.
ty jesteś z PISU, dlatego nic nie rozumiesz. Zobacz w biblii , może tam coś jest na ten temat, bo to twoja książka!
Dlaczego w życiorysie Tadeusza Sznuka nie ma żadnych faktów z życia osobistego, np. o rodzinie?
Podejrzewam że dlatego, że Pan Sznuk to nie Kasia Cichopek i jego praca zawodowa jest ważniejsza niż plotki o rodzinie.
Prośba do Pana Sznuka i innych osób prowadzących Quizy. Niech Panowie proszą o wyraźną mowę odpowiadających. Często nie rozumiem odpowiedzi. Pan Sznuk ma świetną dykcje.
A gdyby tak krótko powtarzał odpowiedź?
W "Postaw na milion" poprawna odpowiedź pokazuje się na ekranie.
Serdeczne pozdrowienia dla p. Tadeusza
Danuta Topolska
Pan Redaktor 23 10 2020
Tadeusz Sznuk
Szanowny Panie
Z zainteresowaniem oglądam prowadzony przez Pana program "Jeden z dziesięciu", podziwiając jednocześnie Pana wszechstronną i rozległą wiedzę widoczną w komentarzach dodawanych przez Pana po niektórych odpowiedziach.Zdarzają się jednak niezgodne z prawdą odpowiedzi uznane, jak sądzę, nie tylko przez Pana ale także pewnie przez jakiś zespół, za poprawne. Takim przypadkiem było pytanie dotyczące opery Verdiego, która skomponowana została na otwarcie Kanału Sueskiego.
Odpowiedzią uznana za poprawną była opera Aida. Niestety nie odpowiada to prawdzie. Co prawda padyszach Egiptu, wielki admirator twórczości Verdiego zwrócił się do niego z prośbą o skomponowanie utworu na otwarcie Kanału Sueskiego, jednak Verdi stanowczo odmówił uzasadniając odmowę tym ze nie jest w jego zwyczaju komponować utwory okolicznościowe. Zaproponował nieco ironicznie wystawienie z tej okazji operę Rigoletto ,której premiera odbyła sie niedawno bodaj w Wenecji. Padyszach przyjął tą odpowiedź jako dobrą monetę i na otwarcie Kanału Sueskiego była wystawiona w otwieranej jednocześnie Operze Kairskie opera Rigoletto. Otwarcie Kanału nastapilo 17 października 1869 roku. Nie było wówczas nawet pomysłu na komponowanie opery Aida.
Poprawna więc odpowiedź na pytanie, która opera Verdiego była wystawiona na otwarcie Kanału Sueskiego brzmi: Rigoletto.
Poprawna zaś odwiedź na pytanie jaka opera została skomponowana na otwarcie Kanału brzmi: żadna.
A co z Aidą?
Po otwarciu Kanału, Padyszach nie ustawał w nakłanianiu Verdiego do skomponowania opery związanej z historią Egiptu, także prosząc rożne osobistości europejskie o pomoc w przekonaniu Verdiego do skomponowania takiej opery. Wreszcie Verdi zgodził się i ustalono ze premiera jej odbędzie się w Kairze w drugą rocznicę otwarcia Kanału. Umowę podpisano w sierpniu 1870 roku a więc prawie rok po otwarciu Kanału. Niestety nie można było dotrzymać tego terminu ze względu na oblężenie Paryża przez wojska pruskie co opóźniło dostarczenie dekoracji wykonanych w Paryżu. Ostatecznie premiera Aidy odbyła sie w Kairze 23 grudnia 1871 roku(otwarcie Kanału-17 października 1869)a więc ponad dwa lata po otwarciu Kanał Sueskiego. Te dwie daty sa powszechnie znane i niekwestionowane ale nie wiadomo dlaczego nie sa konfrontowane z mitem o stworzeniu i wykonaniu premierowym Aidy podczas otwarcia Kanału.
Także, niejako przy okazji pragnę zwrócić uwagę na to że słynna habanera z opery Carmen Bizeta nie jest skomponowana przez Bizeta. Wspaniała opera Carmen jest oczywiście dziełem Bizeta lecz habanera z pierwszego aktu ( L'amour est un oiseau rebelle...)jest skomponowana przez baskijskiego kompozytora Sebastiana Yradiera, nawiasem mówiąc twórcy także innych przebojów na czele z ciągle popularną "La Palomą". Ale to już całkiem inna choć także interesująca historia.
Z wyrazami szacunku
Andrzej Koszmider
Szanowny Panie Tadeusz Sznuk !!! W jednym z Pana programów ( ( chyba w tym roku ! ) Pan zadaje pytanie w programie - Czy Wandalowie ,, zdobyli Rzym w 455 r. Klient , odpowiada - Tak ! - To jakieś nie porozumienie !!! Bo Rzymu Wandalowie nie zdobywali ! A już na pewno nie zniszczyli ! I Pan przyjął tą odpowiedź !!! Jak było piszę cytat z książki prof. Aleksander Krawczuk ,, Poczet cesarzy rzymskich ,, z 1995 r . >>>> Drugiego czerwca 455 r. Genzeryk wkroczył do miasta nie napotykając najmniejszej próby oporu . A przecież mury Rzymu imponowały swoim ogromem , były trudne do zdobycia . I nie brakowało w mieście broni , zapasów wszelkiego rodzaju . Roiło się w mieście od tysięcy i tysięcy ludzi . Gdyby mieszkańcy i wojsko wystąpili do walki , najeźdźcy znaleźliby się w bardzo kłopotliwej sytuacji , gdyż nie mogło być ich
zbyt wielu , a mieliby trudności z zaopatrzeniem . -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nim Genzeryk wszedł w bramy stolicy stanął przed jego obliczem Leon , biskup miasta . Tylko on , nie było bowiem żadnych władz , żadnych urzędników . Otrzymał uroczyste zapewnienie , że nie będzie żadnych podpaleń i niepotrzebnego przelewu krwi . Przyrzeczenie to zostało w pełni dotrzymane , co stanowi samo przez się dowód jak zdyscyplinowane były oddziały Genzeryka i jak bardzo wzbudzał postrach w śród swoich ludzi . Nie powtórzyły się więc sceny potwornego chaosu groźnych pożarów i przypadkowych mordów z przed 45-u lat kiedy do Rzymu wtargnęły hordy Wizygotów pod wodzą Alaryka .<<<
Jaką dużą armię miał Alaryk ? A jak dużą armię miał Genzeryk ! Jeśli cała armia Wandalów afrykańskich liczyła 15 - 20 000 ludzi w tym było trochę Alanów . Podaje się że miasto zdobyliśmy i zniszczyliśmy ! A ten cytat zaprzecza temu ! W mieście byliśmy 14 dni i nocy !! Więc już to zaprzecza temu zdobywaniu ! Pytam Kiedy koniec z fałszowaniem historii !!! A Pan i ten kient z programu napewno nie wie że Państwo Polskie założyli Wandalowie ! To była mała grupa zostawiona aby trzymać teren .