Konstanty Ildefons Gałczyński

Kim był Konstanty Ildefons Gałczyński?

Polski poeta, twórca humoresek z serii "Teatrzyk Zielona Gęś". ✝ 48.

Pseudonimy: Karakuliambro
Data urodzenia: (poniedziałek)
Data śmierci: w wieku 48 lat
Przyczyna śmierci: zawał serca
Znak Zodiaku: ♒ Wodnik
Miejsce urodzenia: Warszawa, Polska 🗺️
Miejsce śmierci: Warszawa, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
W roku 2021 przypada: 116. rocznica urodzin i 68. rocznica śmierci.
Znasz więcej faktów z życia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego? Dodaj komentarz.

Książki o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim

0
(0)

Autor:
praca zbiorowa
Wydawnictwo:
Austeria
Konstanty Ildefons Gałczyński. Książka do pisania
Polscy poeci. Najtrudniejszy jako przedmiot wykładu byłby chyba Gałczyński. Nieprzetłumaczalny, więc prawie nie próbowałem. Ale najtrudniejszy chyba dlatego, że nasuwa wiele pytań bez odpowiedzi. Jaki (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Konstanty Ildefons Gałczyński
Wydawnictwo:
Bellona
Notatnik
Wyjątkowa książka zawierająca osobiste notatki Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Notatnik poety powstał w drugiej połowie 1941 roku, gdy K. I. G., jeniec w hitlerowskim stalagu Altengrabow (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Krzysztof Masłoń
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Od glorii do infamii
To oni stworzyli literaturę polską w tym kształcie, w jakim istnieje dzisiaj. Józef Mackiewicz i Stanisław Cat-Mackiewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński i Czesław Miłosz, Władysław Broniewski i Gustaw (...)

Zamawiając w księgarni empik.com książkę odbierzesz za darmo we wszystkich salonach Empiku. Za odbiór w Żabce lub Orlenie zapłacisz 6,99zł, a 8,99zł to koszt najtańszej dostawy kurierem. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Konstanty Ildefons Gałczyński
Wydawnictwo:
Prószyński
Notatnik z Altengrabow
Osobiste notatki Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W trakcie wojny poeta trafił do stalagu Altengrabow pod Magdeburgiem i stał się numerem 5700. Od kolegi dostał czysty zeszyt, w który od sierpnia (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Kira Gałczyńska
Wydawnictwo:
Marginesy
Srebrna Natalia
Srebrna Natalia – jak nazwał ją w swym wierszu jej mąż Konstanty Ildefons Gałczyński – już za życia była legendą. Tak jak do legendy przeszła miłość „poety z bożej łaski” &ndas (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Piotr Łopuszański
Wydawnictwo:
Prószyński Media
Warszawa literacka w okresie międzywojennym
\"Lata dwudzieste i trzydzieste w Warszawie to okres niezwykłej erupcji talentów, barwnych historii i przemian samej stolicy. W Warszawie działali najwybitniejsi pisarze. To tutaj toczyło się różnobarwne życie artystyczne. Do dzisiaj krążą powstałe wówczas anegdoty. Autor stara się pokazać pisarzy od strony nie tylko zawodowej, ale i prywatnie, niejako w szlafroku. Warszawscy literaci okresu międzywojennego…

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Kształcił się na technika kolejowego, tak jak jego ojciec. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim znaleźć można w książce "Notatnik z Altengrabow" (wyd. Prószyński).


Życiorys Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Konstanty Ildefons Gałczyński – urodzony 23 stycznia 1905 r. w Warszawie polski poeta. Jego ojciec był technikiem kolejowym, a matka córką znanego przedsiębiorcy. Gałczyńscy zostali ewakuowani do Moskwy w 1941 r. Młody Konstanty wkrótce potem zaczął pisać swoje pierwsze wiersze. W 1916 r. rozpoczął naukę w Szkole Komitetu Polskiego, którą kontynuował w gimnazjum Giżyckiego w Warszawie. Utwór Gałczyńskiego po raz pierwszy ukazał się drukiem w 1923 r. w piśmie „Rzeczpospolita”. Po zdaniu matury Konstanty studiował filologię angielską i filologię klasyczną, jednak żadnego z tych kierunków nigdy nie ukończył. W tym czasie związał się z „Cyrulikiem Warszawskim” oraz z grupą poetycką Kwadryga. Napisał powieść „Porfirion Osiełek, czyli Klub Świętokradców”. W 1930 r. ożenił się z Natalią Awałow. Rok później Gałczyński wyjechał do Berlina, gdzie pracował jako referent kulturalny w placówce konsularnej. Podczas II wojny światowej poeta brał udział w kampanii wrześniowej. Jego wiersze ukazały się w wydawnictwie konspiracyjnym w antologiach „Werble wolności” i „Słowo prawdziwe”. Po wojnie Gałczyński przebywał w Brukseli i Paryżu. Po powrocie współpracował z pismami „Bluszcz”, „Prosto z mostu”, „Przekrój” i „Tygodnikiem Powszechnym”. Konstanty Ildefons Gałczyński napisał m.in. utwory „Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha”, „Niobe”, „Wit Stwosz”, „Kronika Olsztyńska”. Tworzył humoreski z serii „Teatrzyk Zielona Gęś”. Zmarł 6 grudnia 1953 r. w Warszawie wskutek trzeciego zawału serca.

Śmierć Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Konstanty Ildefons Gałczyński umiera 06/12/1953 w miejscowości Warszawa, Polska (zawał serca).Cytaty Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Konstanty Ildefons Gałczyński przychodzi na świat w miejscowości Warszawa, Polska.
  • Konstanty Ildefons Gałczyński umiera w miejscowości Warszawa, Polska (zawał serca).

Przydatne linkiMiejsca Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego

Miejsce urodzenia:

Miejsce śmierci:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego? Edytuj tę stronę.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim był Konstanty Ildefons Gałczyński?

Polski poeta, twórca humoresek z serii "Teatrzyk Zielona Gęś".

Ile lat żył Konstanty Ildefons Gałczyński?

Konstanty Ildefons Gałczyński przeżył dokładnie 48 lat.

Kiedy urodził się Konstanty Ildefons Gałczyński?

Konstanty Ildefons Gałczyński urodził się 23/01/1905.

Kiedy zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński?

Konstanty Ildefons Gałczyński zmarł 06/12/1953.

Gdzie urodził się Konstanty Ildefons Gałczyński?

Konstanty Ildefons Gałczyński urodził się w miejscowości Warszawa, Polska.

Gdzie zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński?

Konstanty Ildefons Gałczyński zmarł w miejscowości Warszawa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności