Katarzyna Żak

Kim jest Katarzyna Żak?

Polska aktorka i wokalistka. 57 lat(a)

Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♎ Waga
Miejsce urodzenia: Toruń, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Katarzyny Żak? Dodaj komentarz.

Życiorys Katarzyny Żak

Katarzyna Żak – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Urodzona 19 października 1963 w Toruniu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w roku 1986 na wydziale lalkarskim.

W latach 1986 – 1995 była związana z Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, w którym miał miejsce jej debiut teatralny w spektaklu „Sztukmistrz z Lublina” Isaaca Bashevis Singera. Pierwszy angaż filmowy otrzymała w roku 1990 w „Seszelach” Bogusława Lindy, gdzie pojawiła się m.in. u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Marka Walczewskiego czy Grażyny Szapołowskiej. Następnie pojawiły się role w spektaklach „Tak tak” (1991) i „Obcy musi fruwać” (1993). Rok ten przyniósł jej również nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla młodego aktora.

W 1994 roku, wraz z Wojciechem Młynarskim nagrała płytę „Młynarski Jazz”. Od roku 1995 występowała na deskach warszawskiego Teatru Rampa. Szerszej publiczności stała się znana w 1998 roku za sprawą roli Aliny Krawczyk, w telewizyjnej produkcji „Miodowe Lata”, z którą była związana do roku 2004. W latach 2006 – 2016 jej popularność wzrosła dzięki roli Kazimiery Solejuk w znanym serialu „Ranczo”. Rok 2016 przyniósł kolejny album pt. „Bardzo przyjemnie jest żyć”, gdzie autorami piosenek byli m.in. Magdalena Czapińska, Artur Andrus i Wojciech Młynarski.

Angażowała się także w działalność społeczną, kiedy w 2017 roku wzięła udział w kampanii „Piękna, bo zdrowa”, promującej profilaktyczne badania ginekologiczne. W 2019 roku nagrała płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej zatytułowaną „Miłosna Osiecka”. Tego samego roku, w listopadzie, swoim recitalem „Bardzo śmieszne piosenki” zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu. W 2020 roku miała miejsce kolejna kampania społeczna z jej udziałem na rzecz Fundacji #GłosemZwierząt, zachęcająca do adopcji zwierząt.

Prywatnie Katarzyna Żak jest żoną aktora Cezarego Żaka, z którym ma dwie córki: Aleksandrę i Zuzannę.


Artykuły o Katarzynie Żak

Są takie książki, filmy i seriale, ubóstwianie których napotyka na niedowierzanie wśród bliskich i znajomych. Takim serialem od zawsze było "Ranczo": serial, który pokochałem za… [ więcej ]
15 lutego 2021


Cytaty Katarzyny Żak

To przełomowy moment w życiu kobiety. Ja tego dnia pomyślałam: „Nie wierzę! Jak to? I teraz będą mówili na mnie rycząca czterdziestka?! Albo pani w średnim wieku?! Albo nie daj Boże starsza pani?!”. To był bolesny moment. Ale trzeba żyć dalej, bo nie zmienimy tego, że przybywa nam lat i prawo grawitacji działa tak, że żaden lifting nie pomoże. I myślę, że najtrudniejsze dla kobiety jest to, by nauczyć się to akceptować.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Katarzyny Żak

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Katarzynie Żak

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Katarzyny Żak

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Katarzyna Żak przychodzi na świat w miejscowości Toruń, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Katarzyny Żak

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Katarzyny Żak? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Sławek

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Katarzyna Żak?

Polska aktorka i wokalistka.

Kiedy urodziła się Katarzyna Żak?

Katarzyna Żak urodziła się 19/10/1963.

Gdzie urodziła się Katarzyna Żak?

Katarzyna Żak urodziła się w miejscowości Toruń, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności