Katarzyna Żak

Kim jest Katarzyna Żak?

Polska aktorka i wokalistka. 57 lat(a)
Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♎ Waga
Miejsce urodzenia: Toruń, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Katarzyny Żak? Dodaj komentarz.


Życiorys Katarzyny Żak

Katarzyna Żak – polska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Urodzona 19 października 1963 w Toruniu. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w roku 1986 na wydziale lalkarskim.

W latach 1986 – 1995 była związana z Teatrem Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, w którym miał miejsce jej debiut teatralny w spektaklu „Sztukmistrz z Lublina” Isaaca Bashevis Singera. Pierwszy angaż filmowy otrzymała w roku 1990 w „Seszelach” Bogusława Lindy, gdzie pojawiła się m.in. u boku Zbigniewa Zamachowskiego, Marka Walczewskiego czy Grażyny Szapołowskiej. Następnie pojawiły się role w spektaklach „Tak tak” (1991) i „Obcy musi fruwać” (1993). Rok ten przyniósł jej również nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Teatru dla młodego aktora.

W 1994 roku, wraz z Wojciechem Młynarskim nagrała płytę „Młynarski Jazz”. Od roku 1995 występowała na deskach warszawskiego Teatru Rampa. Szerszej publiczności stała się znana w 1998 roku za sprawą roli Aliny Krawczyk, w telewizyjnej produkcji „Miodowe Lata”, z którą była związana do roku 2004. W latach 2006 – 2016 jej popularność wzrosła dzięki roli Kazimiery Solejuk w znanym serialu „Ranczo”. Rok 2016 przyniósł kolejny album pt. „Bardzo przyjemnie jest żyć”, gdzie autorami piosenek byli m.in. Magdalena Czapińska, Artur Andrus i Wojciech Młynarski.

Angażowała się także w działalność społeczną, kiedy w 2017 roku wzięła udział w kampanii „Piękna, bo zdrowa”, promującej profilaktyczne badania ginekologiczne. W 2019 roku nagrała płytę z piosenkami Agnieszki Osieckiej zatytułowaną „Miłosna Osiecka”. Tego samego roku, w listopadzie, swoim recitalem „Bardzo śmieszne piosenki” zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Teatralnym im. Krystyny Sienkiewicz w Rawiczu. W 2020 roku miała miejsce kolejna kampania społeczna z jej udziałem na rzecz Fundacji #GłosemZwierząt, zachęcająca do adopcji zwierząt.

Prywatnie Katarzyna Żak jest żoną aktora Cezarego Żaka, z którym ma dwie córki: Aleksandrę i Zuzannę.
Artykuły o Katarzynie Żak

Są takie książki, filmy i seriale, ubóstwianie których napotyka na niedowierzanie wśród bliskich i znajomych. Takim serialem od zawsze było "Ranczo": serial, który pokochałem za… [ więcej ]
15 lutego 2021

Cytaty Katarzyny Żak

To przełomowy moment w życiu kobiety. Ja tego dnia pomyślałam: „Nie wierzę! Jak to? I teraz będą mówili na mnie rycząca czterdziestka?! Albo pani w średnim wieku?! Albo nie daj Boże starsza pani?!”. To był bolesny moment. Ale trzeba żyć dalej, bo nie zmienimy tego, że przybywa nam lat i prawo grawitacji działa tak, że żaden lifting nie pomoże. I myślę, że najtrudniejsze dla kobiety jest to, by nauczyć się to akceptować.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Katarzyny Żak

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Katarzynie Żak

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Katarzyny Żak

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Katarzyna Żak przychodzi na świat w miejscowości Toruń, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Katarzyny Żak

Miejsce urodzenia:


Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Katarzyna Żak?

Polska aktorka i wokalistka.

Kiedy urodziła się Katarzyna Żak?

Katarzyna Żak urodziła się 19/10/1963.

Gdzie urodziła się Katarzyna Żak?

Katarzyna Żak urodziła się w miejscowości Toruń, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności