Jason Newsted

58 lat(a)

Pełne nazwisko: Jason Newsted
Pseudonimy: Jasonic
Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♓ Ryby
Miejsce urodzenia: Battle Creek, Michigan, Stany Zjednoczone 🗺️
Obywatelstwo: USA
Wiek: 58
Znasz więcej faktów z życia Jasona Newsteda? Dodaj komentarz.

Książki o Jasonie Newstedzie

0
(0)

Autor:
Ian Winwood / Paul Brannigan
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Tom I
METALLICA to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło n (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Joel Mciver
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Bez przebaczenia
Cała prawda o zespole Metallica! Gdy w 2004 roku ukazało się pierwsze wydanie tej książki, wywołało niezwykłe kontrowersje. Autor, Joel McIver, analizuje wzlot i upadek Metalliki, biorąc pod lu (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Ian Winwood / Paul Brannigan
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Tom 2. 1991-2015. Prosto w czerń
Za sprawą debiutanckiego albumu Kill Em All z 1983 roku Metallicę okrzyknięto najszybszym i najcięższym zespołem metalowym na Ziemi. Trzy lata później, przełomowy album Master of puppets (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Martin Popoff
Wydawnictwo:
Kagra
Metallica. Kompletna ilustrowana historia
Założony w 1981 roku zespół Metallica stał się jedną z najlepiej sprzedających się formacji w całej historii rocka. W pierwszej pełnej, ilustrowanej analizie zespołu Martin Popoff przedstawia całą his (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Mick Wall
Wydawnictwo:
Kagra
Metallica – Enter Night
\"Najnowsze, uzupełnione wydanie najlepszej biografii zespołu METALLICA\"

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o Jasonie Newstedzie po angielsku 🌎

Metallica: Enter Night
Mick Wall moves on from Led Zeppelin to produce a definitive doorstop on Metallica. \'A flaming juggernaut of heavy-metal biog\' GUARDIAN
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.
Życiorys Jasona Newsteda

Jason Newsted urodził się 4 marca 1963 roku w Battle Creek (Michigan, USA). Jego kariera jako gitarzysta basowy rozpoczęła się, gdy miał 19 lat (1982), w zespole Flotsam and Jetsam. Dla tej formacji grał 4 lata (do 1986).

Jego następnym dużym krokiem w karierze było dołączenie do zespołu Metallica, po tragicznej śmierci w wypadku autobusowym poprzedniego basisty, Cliffa Burtona. Newsted był członkiem zespołu przez 15 lat (1986 – 2001). Odszedł dobrowolnie, tłumacząc się zmęczeniem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym – które wiązało się z byciem członkiem tak dużego zespołu.

8 lat później (4 kwietnia 2009 roku) zagrał jednak z zespołem, podczas wprowadzenia go do Rock and Roll Hall Of Fame. Jason Newsted wstąpił do mniejszego zespołu, EchoBrain, pod koniec swojego członkostwa w zespole Metallica (2002). Nagrał z tym amerykańskim zespołem tylko debiutancki album, by później (2002 – 2005) dołączyć do kanadyjskiej, trashmetalowej grupy Voivod.

W 2006 roku Newsted wziął udział w programie typu reality show, gdzie stworzył zespół o nazwie Rock Star: Supernowa. Jego członkami byli też Gilby Clark (gitarzysta z Guns N' Roses), Tommy Lee (perkusista z Motley Crue) i wokalista Lukas Rossi. Album zespołu pokrył się platyną w Kanadzie.

Jason Newsted poślubił malarkę Nicole Leigh Smith w 2012 roku.

Prezenty dla fana Jasona Newsteda
Cytaty Jasona Newsteda

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Jasona Newsteda

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Jasonie Newstedzie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Jasona Newsteda

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Jason Newsted przychodzi na świat w miejscowości Battle Creek, Michigan, Stany Zjednoczone.

Przydatne linkiMiejsca Jasona Newsteda

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Jasona Newsteda? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Achim Raschka / ( / talk / )

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kiedy urodził się Jason Newsted?

Jason Newsted urodził się 04/03/1963.

Gdzie urodził się Jason Newsted?

Jason Newsted urodził się w miejscowości Battle Creek, Michigan, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności