Jason Newsted

57 lat(a)

Pełne nazwisko: Jason Newsted
Pseudonimy: Jasonic
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♓ Ryby
Obywatelstwo: USA
Wiek: 57

Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Życiorys Jasona Newsteda

Jason Newsted urodził się 4 marca 1963 roku w Battle Creek (Michigan, USA). Jego kariera jako gitarzysta basowy rozpoczęła się, gdy miał 19 lat (1982), w zespole Flotsam and Jetsam. Dla tej formacji grał 4 lata (do 1986).

Jego następnym dużym krokiem w karierze było dołączenie do zespołu Metallica, po tragicznej śmierci w wypadku autobusowym poprzedniego basisty, Cliffa Burtona. Newsted był członkiem zespołu przez 15 lat (1986 – 2001). Odszedł dobrowolnie, tłumacząc się zmęczeniem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym – które wiązało się z byciem członkiem tak dużego zespołu.

8 lat później (4 kwietnia 2009 roku) zagrał jednak z zespołem, podczas wprowadzenia go do Rock and Roll Hall Of Fame. Jason Newsted wstąpił do mniejszego zespołu, EchoBrain, pod koniec swojego członkostwa w zespole Metallica (2002). Nagrał z tym amerykańskim zespołem tylko debiutancki album, by później (2002 – 2005) dołączyć do kanadyjskiej, trashmetalowej grupy Voivod.

W 2006 roku Newsted wziął udział w programie typu reality show, gdzie stworzył zespół o nazwie Rock Star: Supernowa. Jego członkami byli też Gilby Clark (gitarzysta z Guns N’ Roses), Tommy Lee (perkusista z Motley Crue) i wokalista Lukas Rossi. Album zespołu pokrył się platyną w Kanadzie.

Jason Newsted poślubił malarkę Nicole Leigh Smith w 2012 roku.


Książki o Jasonie Newstedzie

Metallica. Tom I

Dostępna w 16 księgarniach


METALLICA to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło n (...) [ więcej ]

Metallica. Bez przebaczenia

Dostępna w 14 księgarniach


Cała prawda o zespole Metallica! Gdy w 2004 roku ukazało się pierwsze wydanie tej książki, wywołało niezwykłe kontrowersje. Autor, Joel McIver, analizuje wzlot i upadek Metalliki, biorąc pod lu (...) [ więcej ]

Metallica. Tom 2. 1991-2015. Prosto w czerń

Dostępna w 12 księgarniach


Za sprawą debiutanckiego albumu Kill Em All z 1983 roku Metallicę okrzyknięto najszybszym i najcięższym zespołem metalowym na Ziemi. Trzy lata później, przełomowy album Master of puppets (...) [ więcej ]

Metallica. Kompletna ilustrowana historia

Dostępna w 12 księgarniach


Założony w 1981 roku zespół Metallica stał się jedną z najlepiej sprzedających się formacji w całej historii rocka. W pierwszej pełnej, ilustrowanej analizie zespołu Martin Popoff przedstawia całą his (...) [ więcej ]

Metallica – Enter Night
Oszczędzasz 26,99 zł
- 39 % od ceny z okładki


"Najnowsze, uzupełnione wydanie najlepszej biografii zespołu METALLICA" [ więcej ]
69.90 zł
cena na okładce
Najtaniej: 42.91 zł
w księgarni TaniaKsiazka.plCytaty Jasona Newsteda

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Jasona Newsteda (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Jasonie Newstedzie

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Jasona Newsteda

  • Jason Newsted przychodzi na światBiografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Grafika: fot. Achim Raschka / ( / talk / )

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

FAQ


Kiedy urodził się Jason Newsted?

Jason Newsted urodził się 04/03/1963.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności