James Hetfield

Dziś 58. rocznica urodzin Jamesa Hetfielda.


Kim jest James Hetfield?

Amerykański gitarzysta i wokalista metalowy, członek i współzałożyciel zespołu Metallica. 58 lat(a)

Pełne nazwisko: James Alan Hetfield
Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: Downey, Kalifornia, Stany Zjednoczone 🗺️
Obywatelstwo: USA
Wiek: 58
Znasz więcej faktów z życia Jamesa Hetfielda? Dodaj komentarz.

Książki o Jamesie Hetfieldzie

0
(0)

Autor:
Mark Eglinton
Wydawnictwo:
In Rock
Człowiek z metalu. Szczegółowa biografia Jamesa Hetfielda
Pierwsza i jedyna jak dotąd biografia Jamesa Hetfielda, frontmana Metalliki – największego zespołu rockowego naszych czasów! Niezwykle wysoka pozycja Metalliki w panteonie rocka nie podlega najm (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Ian Winwood / Paul Brannigan
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Tom I
METALLICA to jeden z największych zespołów wszech czasów. Kwartet z Kalifornii na całym świecie sprzedał ponad sto milionów płyt, zdobył dziewięć nagród Grammy, a pięć jego kolejnych albumów trafiło n (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Joel Mciver
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Bez przebaczenia
Cała prawda o zespole Metallica! Gdy w 2004 roku ukazało się pierwsze wydanie tej książki, wywołało niezwykłe kontrowersje. Autor, Joel McIver, analizuje wzlot i upadek Metalliki, biorąc pod lu (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Ian Winwood / Paul Brannigan
Wydawnictwo:
In Rock
Metallica. Tom 2. 1991-2015. Prosto w czerń
Za sprawą debiutanckiego albumu Kill Em All z 1983 roku Metallicę okrzyknięto najszybszym i najcięższym zespołem metalowym na Ziemi. Trzy lata później, przełomowy album Master of puppets (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Martin Popoff
Wydawnictwo:
Kagra
Metallica. Kompletna ilustrowana historia
Założony w 1981 roku zespół Metallica stał się jedną z najlepiej sprzedających się formacji w całej historii rocka. W pierwszej pełnej, ilustrowanej analizie zespołu Martin Popoff przedstawia całą his (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Mick Wall
Wydawnictwo:
Kagra
Metallica – Enter Night
\"Najnowsze, uzupełnione wydanie najlepszej biografii zespołu METALLICA\"

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Książki o Jamesie Hetfieldzie po angielsku 🌎

Metallica: Enter Night
Mick Wall moves on from Led Zeppelin to produce a definitive doorstop on Metallica. \'A flaming juggernaut of heavy-metal biog\' GUARDIAN
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.
Życiorys Jamesa Hetfielda

James Hetfield amerykański muzyk heavymetalowy urodzony 3 sierpnia 1963 w Downey w stanie Kalifornia. Do piętnastego roku życia mieszkał w swoim miejscu urodzenia wraz z rodzicami oraz przyrodnimi braćmi i siostrą. Rodzice rozwiedli się gdy James Hetfield miał trzynaście lat. Jego matka zmarła trzy lata później.

W wieku dziesięciu lat, za namową matki rozpoczął trzyletnią naukę gry na fortepianie, potem na perkusji, aż w końcu na gitarze. Już wtedy rozpoczął grę w podwórkowych zespołach muzycznych, podając grupę Aerosmith, jako główną inspirację muzyczną w tych latach. W roku 1981 poznał Larsa Ulricha, który wyszedł z propozycją założenia zespołu Metallica. Brzmienie stworzone w początkowym okresie Hetfield nazywał power metalem. W latach 1982-1983 z zespołu wyrzucony został Dave Mustaine, na którego miejsce przyjęto Kirka Hammetta. Ukształtowało to ostateczny skład zespołu.

James Hetfield znany jest z udziału w wypadkach na scenie. W trakcie koncertu na Stadionie Olimpijskim w Montrealu uległ dotkliwemu poparzeniu przez efekty pirotechniczne. Złamania ręki uniemożliwiające grę stały się przyczyną klauzuli, że w czasie tras koncertowych nie może jeździć na deskorolce.

W roku 1997 poślubił Francescę Tomasi, z którą ma troje dzieci.

Prezenty dla fana Jamesa Hetfielda
Cytaty Jamesa Hetfielda

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Jamesa Hetfielda

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Jamesie Hetfieldzie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

James Hetfield - rodzina

Małżonek: Francesca Hetfield
Dzieci: Cali Hetfield, Castor Hetfield

Wydarzenia z życia Jamesa Hetfielda

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • James Hetfield przychodzi na świat w miejscowości Downey, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Przydatne linkiMiejsca Jamesa Hetfielda

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Jamesa Hetfielda? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Pingaiadadocrack

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest James Hetfield?

Amerykański gitarzysta i wokalista metalowy, członek i współzałożyciel zespołu Metallica.

Kiedy urodził się James Hetfield?

James Hetfield urodził się 03/08/1963.

Gdzie urodził się James Hetfield?

James Hetfield urodził się w miejscowości Downey, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności