Metallica

Metallica – amerykański zespół metalowy, który powstał w 1981 r. w Los Angeles. W jego pierwszy skład weszli Lars Urlich, James Hetfield, Dave Mustaine i Ron McGovney. Mustaine oraz McGovney zostali wkrótce zastąpieni przez Kirka Hammetta i Cliffa Burtona, którzy pracowali już nad debiutancką płytą Metallici, „Kill ‘Em All” (1983).

Sukces pierwszego albumu powtórzył drugi, „Ride The Lightening”. Kolejny z kolei, „Master Of Puppets”, został okrzyknięty jednym z największych osiągnięć muzyki metalowej w historii.

Wydaniu płyty towarzyszyła trasa koncertowa Damage Inc. Tour, w trakcie której muzycy ulegli wypadkowi samochodowemu. Zginął w nim basista Cliff Burton.

Skład Metallici zasilił Jason Newsted, który pracował przy albumie „… And Justice for All”. Płyta po kilku tygodniach pokryła się platyną. Wkrótce potem Metallica nagrała jeden ze swoich najpopularniejszych utworów, „One”.

W 1991 r. grupa wydała album, który sprzedał się w liczbie 15 milionów egzemplarzy tylko w Stanach Zjednoczonych, czyli „The Black Album”. Znalazły się na nim utwory: „Nothnig Else Matters”, „The Unforgiven”, „Enter Sandman”.

Pięć lat później ukazał się „Load”, który zaskoczył fanów swoją łagodną stylistyką. W 1999 r. powstał album oraz DVD „S&M” z koncertu z orkiestrą symfoniczną. Metallica od lat pozostaje w czołówce najlepszych zespołów metalowych wszechczasów.


Cliff Burton

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Dave Mustaine

Dave Scott Mustaine – amerykański muzyk trash metalowy, założyciel grupy Megadeth przyszedł na świat 16 września 1961 r. w La…

James Hetfield

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Jason Newsted

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Kirk Hammett

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Lars Ulrich

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Robert Trujillo

Nota biograficzna w przygotowaniu.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności