Jan Kaczkowski

Polski duchowny katolicki. ✝ 38.

Pełne nazwisko: Jan Adam Kaczkowski
Data urodzenia:
Data śmierci: w wieku 38 lat
Przyczyna śmierci: na skutek choroby
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Gdynia, Polska
W roku 2019 przypada: 42. rocznica urodzin i 3. rocznica śmierci.
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:


Życiorys Jana Kaczkowskiego

Jan Kaczkowski był polskim duchownym, doktorem nauk teologicznych, bioetykiem i vlogerem, dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Urodził się z niedowładem lewej strony ciała oraz dużą wadą wzroku. Przeszedł nowotwór nerki, zdiagnozowano też u niego glejaka mózgu.

W 2002 roku zdobył magisterium z teologii w Gdańskim Seminarium Duchownym. 5 lat później na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzyskał tytuł doktora, swoją prace dyplomową poświecił terminalnie chorym. Nie była mu to tematyka obca, w 2004 został jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego, w 2009 roku, gdy powstało Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, został jego dyrektorem. Stworzył szkolenia z bioetyki chrześcijańskiej, zorganizował warsztaty z etyki oraz komunikacji dla studentów prawa i medycyny, prowadzi wykłady z tematyki hospicyjnej.

W pomaganie chorym, przebywającym w hospicjach angażuje tzw. trudną młodzież oraz osoby skazane. Jan Kaczkowski za swoją działalność charytatywną był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, posiada także tytuł honorowego obywatela Pucka.

Jan Kaczkowski prowadził vloga. Jego filmy można oglądać na Boska.TV. Wydał książkę „Szału nie ma, jest rak”. Dotyczy ona jego walki ze śmiertelnym glejakiem mózgu.

Zmarł 28 marca 2016 roku.

Śmierć Jana Kaczkowskiego

Jan Kaczkowski umiera 28/03/2016


Książki biograficzne o Janie Kaczkowskim

Dostępna w 15 księgarniach


Pierwsza biografia księdza Jana Kaczkowskiego Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju? Kochała go cała Polska. Chętn (...)

Dostępna w 29 księgarniach


Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, (...)

Wersja elektroniczna
6.99 zł w Legimi

Dostępna w 18 księgarniach


Jeśli szukasz sensu, bratniej duszy, nauczyciela, sięgnij po książkę "Jestem pod Jego skrzydłami" - biografia ks. Jana Kaczkowskiego. Książka ukazuje trudną drogę księdza Jana do kapłaństwa i w kapłań (...)

Dostępna w 29 księgarniach


"Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, odszedł przed rokiem, ale został we wspomnieniach rodziny i przyjaciół. Ich wspaniałe opowieści pokazują księdza, jakiego nie znaliśmy."

Wersja elektroniczna
6.99 zł w Legimi

Dostępna w 17 księgarniach


"Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości. Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się również ten, który właśnie oddajemy do [czytaj dalej]

Dostępna w 20 księgarniach


"Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz."

Dostępna w 9 księgarniach


"Wspomnienie o księdzu Janie Kaczkowskim - zmarłym niedawno opiekunie nieuleczalnie chorych oraz świadku Chrystusa we współczesnym świecie."Książki poruszające wątki z życiorysu Jana Kaczkowskiego

Oszczędzasz 18,01 zł
- 55 % od ceny z okładki


Wybór kazań ks. Jana Kaczkowskiego.


Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Jana Kaczkowskiego

Zamiast ciągle na coś czekać - zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje.


Grunt pod nogami
Nadesłane przez: Danuta Bieszk


Wasze pytania dotyczące Jana Kaczkowskiego (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Janie Kaczkowskim

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Jana Kaczkowskiego

  • Jan Kaczkowski przychodzi na świat w miejscowości Gdynia, Polska.
  • Jan Kaczkowski umiera

Przydatne linki


Miejsca Jana Kaczkowskiego

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie