Jan Kaczkowski

Kim był Jan Kaczkowski?

Polski duchowny katolicki. ✝ 38.

Pełne nazwisko: Jan Adam Kaczkowski
Data urodzenia:
Data śmierci: w wieku 38 lat
Przyczyna śmierci: na skutek choroby
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Gdynia, Polska
W roku 2020 przypada: 43. rocznica urodzin i 4. rocznica śmierci.
Znasz więcej faktów z życia Jana Kaczkowskiego? Edytuj tę stronę.

Książki o Janie Kaczkowskim


Pakiet: Mam pewność istnienia tamtego świata / Czekam na Was, ale się nie śpieszcie
No cóż, własną śmierć trzeba przeżyć - mówił ks. Jan Kaczkowski. Jan Kaczkowski był księdzem, szefem hospicjum, ale również - a może przede wszystkim- normalnym człowiekiem. I bardzo wrażliwym facetem (...)

Jan Kaczkowski. Życie pod prąd
Pierwsza biografia księdza Jana Kaczkowskiego Co sprawiło, że wikary z niewielkiej miejscowości na Kaszubach stał się najbardziej rozpoznawalnym duchownym w kraju? Kochała go cała Polska. Chętn (...)

Czekam na Was, ale się nie spieszcie. Ks. Kaczkowski we wspomnieniach rodziny i przyjaciół
Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, (...)

Jego portret. Opowieść o ks. Janie Kaczkowskim
Ksiądz Jan Kaczkowski we wspomnieniach znajomych i przyjaciół. Bezkompromisowy, ale czuły. Zakochany w kapłaństwie. Prowadził hospicjum, jednocześnie zmagając się z chorobą. „Onkocelebryt (...)

Jestem pod Jego skrzydłami
Jeśli szukasz sensu, bratniej duszy, nauczyciela, sięgnij po książkę \"Jestem pod Jego skrzydłami\" - biografia ks. Jana Kaczkowskiego. Książka ukazuje trudną drogę księdza Jana do kapłaństwa i w kapłań (...)

Czekam na Was, ale się nie śpieszcie
\"Niezwykły portret niezwykłego księdza. Jana Kaczkowskiego pokochała cała Polska za nieprzeciętne poczucie humoru, które pozwalało oswoić ludziom najcięższe choroby a nawet śmierć. Sam, chory na raka, odszedł przed rokiem, ale został we wspomnieniach rodziny i przyjaciół. Ich wspaniałe opowieści pokazują księdza, jakiego nie znaliśmy.\"

Dekalog Księdza Jana Kaczkowskiego
\"Słuchaliśmy Go, bo na co dzień żył tym, co głosił. Docenialiśmy Go, bo poważnie traktował ludzkie problemy. Podziwialiśmy Go, bo do ostatnich chwil cierpliwie odpowiadał na nasze pytania i wątpliwości. Wśród wywiadów udzielonych przez ks. Jana Kaczkowskiego znalazł się również ten, który właśnie oddajemy do rąk czytelników. To rozmowa o sprawach fundamentalnych - Dekalogu i…

Dasz radę
\"Był inspiracją dla milionów ludzi - wierzących i niewierzących. Każdy, kto go słuchał, czuł: on mnie rozumie. Ksiądz Jan nie oferował tanich rad ani łatwych pocieszeń. Swoim życiem mówił: nie odpuszczaj sobie, a dasz radę, wstaniesz.\"

Ks. Jan Kaczkowski (1977-2016) Wspomnienie +DVD
\"Wspomnienie o księdzu Janie Kaczkowskim - zmarłym niedawno opiekunie nieuleczalnie chorych oraz świadku Chrystusa we współczesnym świecie.\"

Grunt pod nogami
Wybór kazań ks. Jana Kaczkowskiego.

Szału nie ma jest rak
Wywiad z ks. Kaczkowskim.

Życie na pełnej petardzie
...czyli wiara, polędwica i miłość.

Życiorys Jana Kaczkowskiego

Jan Kaczkowski był polskim duchownym, doktorem nauk teologicznych, bioetykiem i vlogerem, dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Urodził się z niedowładem lewej strony ciała oraz dużą wadą wzroku. Przeszedł nowotwór nerki, zdiagnozowano też u niego glejaka mózgu.

W 2002 roku zdobył magisterium z teologii w Gdańskim Seminarium Duchownym. 5 lat później na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie uzyskał tytuł doktora, swoją prace dyplomową poświecił terminalnie chorym. Nie była mu to tematyka obca, w 2004 został jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego, w 2009 roku, gdy powstało Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, został jego dyrektorem. Stworzył szkolenia z bioetyki chrześcijańskiej, zorganizował warsztaty z etyki oraz komunikacji dla studentów prawa i medycyny, prowadzi wykłady z tematyki hospicyjnej.

W pomaganie chorym, przebywającym w hospicjach angażuje tzw. trudną młodzież oraz osoby skazane. Jan Kaczkowski za swoją działalność charytatywną był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany. Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, posiada także tytuł honorowego obywatela Pucka.

Jan Kaczkowski prowadził vloga. Jego filmy można oglądać na Boska.TV. Wydał książkę „Szału nie ma, jest rak”. Dotyczy ona jego walki ze śmiertelnym glejakiem mózgu.

Zmarł 28 marca 2016 roku.


Śmierć Jana Kaczkowskiego

Jan Kaczkowski umiera 28/03/2016


Cytaty Jana Kaczkowskiego

Zamiast ciągle na coś czekać - zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje.


Grunt pod nogami
Nadesłane przez: Danuta BieszkWasze pytania dotyczące Jana Kaczkowskiego

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Janie Kaczkowskim

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Jana Kaczkowskiego

  • Jan Kaczkowski przychodzi na świat w miejscowości Gdynia, Polska.
  • Jan Kaczkowski umiera


Miejsca Jana Kaczkowskiego

Miejsce urodzenia:

Zobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Jana Kaczkowskiego? Edytuj tę stronę.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim był Jan Kaczkowski?

Polski duchowny katolicki.

Ile lat żył Jan Kaczkowski?

Jan Kaczkowski przeżył dokładnie 38 lat.

Kiedy urodził się Jan Kaczkowski?

Jan Kaczkowski urodził się 19/07/1977.

Kiedy zmarł Jan Kaczkowski?

Jan Kaczkowski zmarł 28/03/2016.

Gdzie urodził się Jan Kaczkowski?

Jan Kaczkowski urodził się w miejscowości Gdynia, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności