Kim jest ...

Artur Rojek

Polski wokalista i kompozytor, frontman zespołu Myslovitz. 49 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Artura Rojka

Artur Rojek to muzyk znany przede wszystkim z zespołu Myslovitz. Poza tym jest kompozytorem, autorem wielu tekstów oraz jednym z głównych organizatorów festiwalu OFF Festival.

Artur Rojek urodził się w Mysłowicach 6 Maja 1972 roku, gdzie spędził swoje dzieciństwo oraz lata licealne. Po zdobyciu wykształcenia średniego zdecydował się rozpocząć studia na AWF w Katowicach, gdzie zrodziła się jego pasja do pływania. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako nauczyciel WF w Mysłowickiej Szkole Podstawowej.

Początków kariery artystycznej Artura Rojka można dopatrywać się w jego karierze jako radiowca w Radiu Rezonans oraz Rock Radiu. W międzyczasie, w 1992 roku wraz z przyjaciółmi postanowił założyć zespół o nazwie The Freshmen, jednak bardzo szybko nazwa ewoluowała i zespół zmienił nazwę na znany wszystkim Myslovitz.

Piotr Drabik from Poland, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Wraz z grupą Myslovitz, Artur Rojek nagrał aż 8 albumów, koncertował nie tylko w Polsce, ale i po całej Europie. Popularność grupy Myslovitz pozwoliła sięgnąć wokaliście po takie wyróżnienia jak Fryderyk w kategorii Wokalista roku (1997, 1999, 2000), Autor Roku (2001), Kompozytor Roku (2001), oraz Wokalista Roku (2002, 2003). Ponadto Artur Rojek może poszczycić się innymi nagrodami jak Cegła Janoscha, Koryfeusz Muzyki Polskiej, MTV Europe Music Award, Róże Gali czy Mateusze. Dodatkowo artysta został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Artur Rojek nie poprzestał jedynie na twórczości w ramach zespołu Myslovitz. W 1998 roku założył zespół Lenny Valentino, z którym udało mu się nagrać jeden album studyjny pod tytułem „Uwaga, Jedzie Tramwaj”.

W 2012 roku Artur Rojek postanowił rozstać się ze swoim głównym zespołem Myslovitz i skupić się na karierze solowej. Dotychczas udało mu się wydać dwa albumy, „Składam się z ciągłych powtórzeń” z roku 2014 oraz „Kundel” z roku 2020. Dodatkowo w roku 2017 Artur Rojek wydał swoją jedyną płytę koncertową, nagraną w Katowickim NOSPR.

Książki o Arturze Rojku

Myslovitz Życie to surfing

Gnoiński Leszek

0
(0)

22.60


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Arturze Rojku:

Biografia 2 książki 4 cytaty wiek znak zodiaku

Artur Rojek

Wiek

50

Obywatelstwo

Polska

Cytaty
Artura Rojka

#1

Uprawianie sportu i codzienne treningi nauczyły mnie pokory, systematyczności, szacunku do pracy i wyników, które za tym idą lub nie. To pomaga mi cały czas w życiu.

Artur Rojek, nadesłane przez gość

#2

W pewnym momencie zaczynamy egzystować w świecie, który zewsząd wysyła do nas komunikaty, że ten świat jest normalny. A on już przestał być normalny.

Artur Rojek, nadesłane przez gość

#3

Wspomnienia są dla mnie bardzo ważne. Nie jestem jednak człowiekiem, który w przeszłości widzi coś, czego nie da się poczuć teraz.

Artur Rojek, nadesłane przez gość

#4

Wychowywałem się w biednej dzielnicy, wśród chłopaków, którzy nie zawsze żyli zgodnie z prawem. Nie bałem się bójek, ale jednocześnie bardzo dobrze się uczyłem. Od początku starałem się sobie i innym coś udowodnić, znaleźć potwierdzenie swojej wartości.

Artur Rojek, nadesłane przez gość

Miejsce urodzenia
Artura Rojka

Mysłowice, Polska

Mysłowice, Polska

Wykształcenie
Artura Rojka

Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Znak Zodiaku
Artura Rojka

♉ Byk

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Bracia Kliczko. Z kozackiego rodu

Bestseller 27.82 zł

Biografia bezkonkurencyjnych ukraińskich pięściarzy, którzy dali się poznać jako zręczni biznesmeni i filantropi, angażu [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Nawalny. Nemezis Putina? Przyszłość Rosji?

Bestseller 33.23 zł

Pierwsza biografia najsłynniejszego rosyjskiego opozycjonisty i osobistego wroga Putina Kim jest Aleksiej Nawalny? Po pr [...]

Zobacz
Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Zniknięty ksiądz. Moja historia

Bestseller 26.17 zł

Marcin Adamiec jest zwykłym księdzem z żarliwym powołaniem. Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie s [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Przykuta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.