Artur Rojek

Kim jest Artur Rojek?

Polski wokalista i kompozytor, frontman zespołu Myslovitz. 49 lat(a)

Data urodzenia: (sobota)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Mysłowice, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
Wiek: 49
Znasz więcej faktów z życia Artura Rojka? Dodaj komentarz.

Książki o Arturze Rojku

0
(0)

Autor:
Gnoiński Leszek
Wydawnictwo:
Wydawnitwo 3kafki
Myslovitz Życie to surfing
Myslovitz. Życie to surfing to pierwsza biografia jednego z najsłynniejszych polskich zespołów rockowych. 288-stronnicową, autoryzowaną historię grupy ilustruje ponad 350 unikalnych fotografii. Leszek (...)


0
(0)

Autor:
Artur Rojek
Wydawnictwo:
Agora
Artur Rojek. Inaczej
To opowieść o chłopaku ze śląskiego familoka, który musiał siebie porzucić, żeby w końcu siebie odnaleźć. Kim jest Artur Rojek? Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 17.60 zł na Publio.pl
Życiorys Artura Rojka

Artur Rojek to muzyk znany przede wszystkim z zespołu Myslovitz. Poza tym jest kompozytorem, autorem wielu tekstów oraz jednym z głównych organizatorów festiwalu OFF Festival.

Artur Rojek urodził się w Mysłowicach 6 Maja 1972 roku, gdzie spędził swoje dzieciństwo oraz lata licealne. Po zdobyciu wykształcenia średniego zdecydował się rozpocząć studia na AWF w Katowicach, gdzie zrodziła się jego pasja do pływania. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę jako nauczyciel WF w Mysłowickiej Szkole Podstawowej.

Początków kariery artystycznej Artura Rojka można dopatrywać się w jego karierze jako radiowca w Radiu Rezonans oraz Rock Radiu. W międzyczasie, w 1992 roku wraz z przyjaciółmi postanowił założyć zespół o nazwie The Freshmen, jednak bardzo szybko nazwa ewoluowała i zespół zmienił nazwę na znany wszystkim Myslovitz.

Piotr Drabik from Poland, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Wraz z grupą Myslovitz, Artur Rojek nagrał aż 8 albumów, koncertował nie tylko w Polsce, ale i po całej Europie. Popularność grupy Myslovitz pozwoliła sięgnąć wokaliście po takie wyróżnienia jak Fryderyk w kategorii Wokalista roku (1997, 1999, 2000), Autor Roku (2001), Kompozytor Roku (2001), oraz Wokalista Roku (2002, 2003). Ponadto Artur Rojek może poszczycić się innymi nagrodami jak Cegła Janoscha, Koryfeusz Muzyki Polskiej, MTV Europe Music Award, Róże Gali czy Mateusze. Dodatkowo artysta został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także otrzymał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Artur Rojek nie poprzestał jedynie na twórczości w ramach zespołu Myslovitz. W 1998 roku założył zespół Lenny Valentino, z którym udało mu się nagrać jeden album studyjny pod tytułem „Uwaga, Jedzie Tramwaj”.

W 2012 roku Artur Rojek postanowił rozstać się ze swoim głównym zespołem Myslovitz i skupić się na karierze solowej. Dotychczas udało mu się wydać dwa albumy, „Składam się z ciągłych powtórzeń” z roku 2014 oraz „Kundel” z roku 2020. Dodatkowo w roku 2017 Artur Rojek wydał swoją jedyną płytę koncertową, nagraną w Katowickim NOSPR.Cytaty Artura Rojka

Uprawianie sportu i codzienne treningi nauczyły mnie pokory, systematyczności, szacunku do pracy i wyników, które za tym idą lub nie. To pomaga mi cały czas w życiu.

Nadesłane przez: gość

W pewnym momencie zaczynamy egzystować w świecie, który zewsząd wysyła do nas komunikaty, że ten świat jest normalny. A on już przestał być normalny.

Nadesłane przez: gość

Wspomnienia są dla mnie bardzo ważne. Nie jestem jednak człowiekiem, który w przeszłości widzi coś, czego nie da się poczuć teraz.

Nadesłane przez: gość

Wychowywałem się w biednej dzielnicy, wśród chłopaków, którzy nie zawsze żyli zgodnie z prawem. Nie bałem się bójek, ale jednocześnie bardzo dobrze się uczyłem. Od początku starałem się sobie i innym coś udowodnić, znaleźć potwierdzenie swojej wartości.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Artura Rojka

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Arturze Rojku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Artura Rojka

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Artur Rojek przychodzi na świat w miejscowości Mysłowice, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Artura Rojka

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Artura Rojka? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Przykuta

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Artur Rojek?

Polski wokalista i kompozytor, frontman zespołu Myslovitz.

Kiedy urodził się Artur Rojek?

Artur Rojek urodził się 06/05/1972.

Gdzie urodził się Artur Rojek?

Artur Rojek urodził się w miejscowości Mysłowice, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności