Agnieszka Chylińska

Kim jest Agnieszka Chylińska?

Polska wokalistka i osobowość telewizyjna. 45 lat(a)

Pełne nazwisko: Agnieszka Barbara Chylińska
Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Gdańsk, Polska 🗺️
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 45
Znasz więcej faktów z życia Agnieszki Chylińskiej? Dodaj komentarz.

Życiorys Agnieszki Chylińskiej

Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów oraz osobowość telewizyjna. Piosenkarka urodziła się w 1976 roku w Gdańsku. Mając sześć lat Agnieszka, zaczęła pisać swoje pierwsze wiersze, natomiast w roku 1994, w drugiej klasie liceum, porzuciła naukę, aby poświęcić się całkowicie muzyce. W młodości słuchała Michaela Jacksona, Sandry oraz Modern Talking. To właśnie w szkole średniej pojawiły się pierwsze sukcesy muzyczne, Agnieszka zajęła wówczas 3 miejsce na Festiwalu Piosenki Francuskiej w Starogardzie Gdańskim.

Największą popularność Agnieszce Chylińskiej przyniósł zespół O.N.A., w którym w latach 1994–2003 była wokalistką. Muzykę zespołu O.N.A. można sklasyfikować jest jako pop-rock, hard rock oraz heavy metal. Co więcej, dzięki zespołowi O.N.A kariera piosenkarki nabrała rozpędu i właściwego kierunku. Płyty rozchodziły się błyskawicznie, co spowodowało uplasowanie się jej w czołówce polskiego rocka. W 2003 roku, zespół O.N.A. zakończył działalność z powodu tak zwanych „rozbieżności artystycznych”. Natomiast Agnieszka Chylińska stworzyła nowy zespół muzyków, z którym występowała pod własnym nazwiskiem – „Chylińska”. Jako wokalistka zespołu „Chylińska”, wykonywała muzykę z gatunku rocka alternatywnego oraz hard rocka.

W 2004 roku piosenkarka wydała płytę pt.: Winna. Dwa lata później, bo w 2006 roku zespół „Chylińska” zakończył swoją muzyczną działalność. Z kolei w 2009 roku Agnieszka Chylińska, wydała swój debiutancki, solowy album pt.: Modern Rocking.

Agnieszka Chylińska to nie tylko piosenkarka oraz autorka tekstów, ale i osobowość telewizyjna oraz autorka książek dla dzieci. Wystąpiła gościnnie między innymi: w filmach Musisz żyć, Ostatnia misja oraz jednym z odcinków serialu Niania. Co więcej, użyczyła głosu Złej Królowej w polskiej wersji językowej filmu animowanego 7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza. Agnieszka Chylińska od 2012 roku napisała osiem książek dla dzieci, między innymi są to książki pt.: Zezia i Giler, Zezia, Giler i Oczak oraz Zezia i wszystkie problemy świata.Cytaty Agnieszki Chylińskiej

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Agnieszki Chylińskiej

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Agnieszce Chylińskiej

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Agnieszki Chylińskiej

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Agnieszka Chylińska przychodzi na świat w miejscowości Gdańsk, Polska.

Przydatne linkiMiejsca Agnieszki Chylińskiej

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Agnieszki Chylińskiej? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Aleksandra Bomba

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Agnieszka Chylińska?

Polska wokalistka i osobowość telewizyjna.

Kiedy urodziła się Agnieszka Chylińska?

Agnieszka Chylińska urodziła się 23/05/1976.

Gdzie urodziła się Agnieszka Chylińska?

Agnieszka Chylińska urodziła się w miejscowości Gdańsk, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności