Muniek Staszczyk

Kim jest Muniek Staszczyk?

Polski wokalista, członek zespołu T.Love. 57 lat(a)
Pełne nazwisko: Zygmunt Marek Staszczyk
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska 🗺️
Wzrost: 171 cm
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Muńska Staszczyka? Dodaj komentarz.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • T.Love jest skróconą wersją pierwotnej nazwy Teenage Love Alternative. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Muńku Staszczyku znaleźć można w książce "King! Autobiografia" (wyd. Wydawnictwo Literackie).


Życiorys Muńska Staszczyka

Muniek Staszczyk – urodzony w 1963 roku, wokalista, gitarzysta i basista z Częstochowy.

Prywatnie, od 1989 roku mąż Marty Kucharzak, ojciec Jana i Marii.

W wieku szesnastu lat, założył pierwszy zespół – Schoolboys, a następnie swoje muzyczne losy połączył z Markiem Kramerem, formując zespół Opozycja. Na koncie posiada również założycielstwo zespołu Teenage Love Alternative. Zespół, z którego znany jest Muniek Staszczyk, rozpoczął działalność w roku 1982, a w roku 1986, przemianowany został na T.Love.

Kariera Muńka i rozwój jego grupy nabrały tempa. Przez przeszło trzydzieści lat zespół, którego był przedstawicielem, wywoływał liczne skandale, do których należało między innymi wyjście na scenę w stanie mocno wskazującym spożycie alkoholu, podczas koncertu w Pszowie na Śląsku w 2011 roku. Grupa wynagrodziła wywołane negatywne emocje, dając darmowy występ w tej samej okolicy w innym dniu. Pięć lat później był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, organizowanych w Polsce.

W 2017 roku zawiesił karierę, a jej wokalista oznajmił, że członkowie chcą dalej współpracować, ale aby było to możliwe, muszą od siebie odpocząć. Planowany powrót do działalności przewidywany jest na czterdziesty jubileusz, w 2022 roku.

fot. Piotr Frydecki

Muniek Staszczyk dwa lata temu doznał poważnego wylewu podczas pobytu w Londynie i, jak przyznał w ubiegłym roku, borykał się z poważną depresją. Problemy ze zdrowiem wpłynęły na odwołanie koncertów, które miały się wówczas odbyć, ale artysta wrócił już do planowania wydarzeń.

Obecnie utworami, które kojarzone są z nazwiskiem wokalisty są takie hity jak: „Pola”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie nie nie” i „Warszawa”. Za swoją działalność w zespole T.Love, Muniek był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał między innymi takie nagrody jak: nagrodę muzyczną „Mateusz”, a w ubiegłym roku za karierę solową został nominowany i zwyciężył na gali Fryderyki 2020 w kategoriach „album roku rock” oraz „utwór roku” za dzieła takie jak: „Syn miasta” i utwór „Pola”. Ogół jego działalności został doceniony, a artysta uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jest osobą głęboko wierzącą i określającą się jako pacyfista. Choć nie jest to fakt powszechnie znany, wydał tomik poezji „Gandża” w 1993 roku.


Książki o Muńku Staszczyku

0
(0)

Autor:
Muniek Staszczyk / Rafał Księżyk
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
King! Autobiografia
Spowiedź legendy rocka Z Rakowa, robotniczej dzielnicy Częstochowy, na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Muniek Staszczyk opowiada całe swoje życie niezawodnemu Rafałowi Księżykow (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Magda Patryas
Wydawnictwo:
In Rock
T.Love. Potrzebuję wczoraj. Oficjalna biografia 1982-2017 + DVD
Czwartego lutego 1982 roku o godzinie 20.15 cała Polska kończyła właśnie oglądanie dziennika telewizyjnego (lub, co bardziej prawdopodobne, kończyła jego demonstracyjne „nieoglądanie”) i s (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


Cytaty Muńska Staszczyka

Jarało się jakąś trawę, ciągnęło jakieś spidy, ale to było wtedy jeszcze, powiedziałbym, takie niewinne. Zaczynała się dopiero jakaś dilerka, cały ten parszywy biznes.

Nadesłane przez: gość

Każdy śpiewający na scenie chłopaczyna długo jest gówniarzem. Niektórzy mówią, że to przywilej rock’n’rolla, inni, że wada. Dopiero niedawno stałem się mężczyzną, tak uważam, po czterdziestce.

Nadesłane przez: gość

Wkurza mnie to całe zachodnie lewactwo. Chodzenie w koszulkach z sierpem i młotem jest „trendy”, ale gdyby kolesie, którzy je noszą, pomieszkaliby choć trochę w komunie, to by wymiękli.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Muńska Staszczyka

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Muńku Staszczyku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Muńska Staszczyka

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Muniek Staszczyk przychodzi na świat w miejscowości Częstochowa, Polska.
  • Powstanie zespołu Teenage Love Alternative, przemianowanego później na T.Love.

  • Powstanie Szwagierkolaski.

  • Wylew krwi do mózgu podczas pobytu w Londynie.


Przydatne linkiMiejsca Muńska Staszczyka

Miejsce urodzenia:Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Książki biograficzne:

FAQ


Kim jest Muniek Staszczyk?

Polski wokalista, członek zespołu T.Love.

Ile wzrostu ma Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk ma 171 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk urodził się 05/11/1963.

Gdzie urodził się Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk urodził się w miejscowości Częstochowa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności