Muniek Staszczyk

Kim jest Muniek Staszczyk?

Polski wokalista, członek zespołu T.Love. 57 lat(a)
Pełne nazwisko: Zygmunt Marek Staszczyk
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♏ Skorpion
Miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska
Wzrost: 171 cm
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Muńska Staszczyka? Edytuj tę stronę.

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • T.Love jest skróconą wersją pierwotnej nazwy Teenage Love Alternative. ~gość

Życiorys Muńska Staszczyka

Muniek Staszczyk – urodzony w 1963 roku, wokalista, gitarzysta i basista z Częstochowy.

Prywatnie, od 1989 roku mąż Marty Kucharzak, ojciec Jana i Marii.

W wieku szesnastu lat, założył pierwszy zespół – Schoolboys, a następnie swoje muzyczne losy połączył z Markiem Kramerem, formując zespół Opozycja. Na koncie posiada również założycielstwo zespołu Teenage Love Alternative. Zespół, z którego znany jest Muniek Staszczyk, rozpoczął działalność w roku 1982, a w roku 1986, przemianowany został na T.Love.

Kariera Muńka i rozwój jego grupy nabrały tempa. Przez przeszło trzydzieści lat zespół, którego był przedstawicielem, wywoływał liczne skandale, do których należało między innymi wyjście na scenę w stanie mocno wskazującym spożycie alkoholu, podczas koncertu w Pszowie na Śląsku w 2011 roku. Grupa wynagrodziła wywołane negatywne emocje, dając darmowy występ w tej samej okolicy w innym dniu. Pięć lat później był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży, organizowanych w Polsce.

W 2017 roku zawiesił karierę, a jej wokalista oznajmił, że członkowie chcą dalej współpracować, ale aby było to możliwe, muszą od siebie odpocząć. Planowany powrót do działalności przewidywany jest na czterdziesty jubileusz, w 2022 roku.

fot. Piotr Frydecki

Muniek Staszczyk dwa lata temu doznał poważnego wylewu podczas pobytu w Londynie i, jak przyznał w ubiegłym roku, borykał się z poważną depresją. Problemy ze zdrowiem wpłynęły na odwołanie koncertów, które miały się wówczas odbyć, ale artysta wrócił już do planowania wydarzeń.

Obecnie utworami, które kojarzone są z nazwiskiem wokalisty są takie hity jak: „Pola”, „Chłopaki nie płaczą”, „Nie nie nie” i „Warszawa”. Za swoją działalność w zespole T.Love, Muniek był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał między innymi takie nagrody jak: nagrodę muzyczną „Mateusz”, a w ubiegłym roku za karierę solową został nominowany i zwyciężył na gali Fryderyki 2020 w kategoriach „album roku rock” oraz „utwór roku” za dzieła takie jak: „Syn miasta” i utwór „Pola”. Ogół jego działalności został doceniony, a artysta uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jest osobą głęboko wierzącą i określającą się jako pacyfista. Choć nie jest to fakt powszechnie znany, wydał tomik poezji „Gandża” w 1993 roku.


Książki o Muńku Staszczyku

0
(0)

Autor:
Muniek Staszczyk / Rafał Księżyk
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
King! Autobiografia
Spowiedź legendy rocka Z Rakowa, robotniczej dzielnicy Częstochowy, na największe polskie sceny klubowe i festiwalowe. Muniek Staszczyk opowiada całe swoje życie niezawodnemu Rafałowi Księżykow (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Magda Patryas
Wydawnictwo:
In Rock
T.Love. Potrzebuję wczoraj. Oficjalna biografia 1982-2017 + DVD
Czwartego lutego 1982 roku o godzinie 20.15 cała Polska kończyła właśnie oglądanie dziennika telewizyjnego (lub, co bardziej prawdopodobne, kończyła jego demonstracyjne „nieoglądanie”) i s (...)


Cytaty Muńska Staszczyka

Jarało się jakąś trawę, ciągnęło jakieś spidy, ale to było wtedy jeszcze, powiedziałbym, takie niewinne. Zaczynała się dopiero jakaś dilerka, cały ten parszywy biznes.

Nadesłane przez: gość

Każdy śpiewający na scenie chłopaczyna długo jest gówniarzem. Niektórzy mówią, że to przywilej rock’n’rolla, inni, że wada. Dopiero niedawno stałem się mężczyzną, tak uważam, po czterdziestce.

Nadesłane przez: gość

Wkurza mnie to całe zachodnie lewactwo. Chodzenie w koszulkach z sierpem i młotem jest „trendy”, ale gdyby kolesie, którzy je noszą, pomieszkaliby choć trochę w komunie, to by wymiękli.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Muńska Staszczyka

Brak przesłanych pytań. Dodaj pytanie

Wasze wspomnienia o Muńku Staszczyku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj wspomnienie

Wydarzenia z życia Muńska Staszczyka

Edytuj tę biografię, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Muniek Staszczyk przychodzi na świat w miejscowości Częstochowa, Polska.
  • Powstanie zespołu Teenage Love Alternative, przemianowanego później na T.Love.

  • Powstanie Szwagierkolaski.

  • Wylew krwi do mózgu podczas pobytu w Londynie.Miejsca Muńska Staszczyka

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Muńska Staszczyka? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Jakub Kocój

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Muniek Staszczyk?

Polski wokalista, członek zespołu T.Love.

Ile wzrostu ma Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk ma 171 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk urodził się 05/11/1963.

Gdzie urodził się Muniek Staszczyk?

Muniek Staszczyk urodził się w miejscowości Częstochowa, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności