Anni-Frid Lyngstad

Kim jest Anni-Frid Lyngstad?

Szwedzka piosenkarka, wokalistka w legendarnej grupie ABBA.

Pełne nazwisko: Anni-Frid Synni Lyngstad
Wzrost: 172 cm
Znasz więcej faktów z życia Anni-Frid Lyngstad? Dodaj komentarz.

Książki o Anni-Frid Lyngstad

0
(0)

Autor:
Claire Welch
Wydawnictwo:
Olesiejuk Sp. z o.o.
ABBA
Szwedzka grupa muzyków - Benny, Bjorn, Agnetha i Anni-Frid - zawojowała listy przebojów swoimi niezapomnianymi piosenkami, jak m.in. Mamma Mia, Knowing Me, Knowing You, Dancing Queen czy Super Tro (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.
Życiorys Anni-Frid Lyngstad

Anni-Frid Lyngstad szwedzka piosenkarka urodzona w listopadzie 1945 roku w Ballangen. Wokalistka i współzałożycielka zespołu ABBA.

Poczęta została jako nieślubne dziecko Norweżki i niemieckiego podoficera w skutek eksperymentu lebensnborn mającego na celu odnowę krwi niemieckiej.

Wczesne lata dzieciństwa spędzała z babcią w pierwszej kolejności ze względu na konieczność emigracji do Szwecji, a następnie ze względu na śmierć matki Anni Frid. Dziesięcioletnia dziewczynka śpiewała w Czerwonym Krzyżu, następnie występowała w lokalach tanecznych żeby w 1961 roku dołączyć do grupy Bengta Sandlunda gdzie też poznała swojego pierwszego męża, z którym rozwiodła się w 1969 roku.

W roku 1972 wstąpiła do zespołu ABBA jako jedna z założycieli. Zespół stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w historii, wraz z nim w 1974 zwyciężyła w konkursie Eurowizji z przebojem Waterloo. Było to pierwsze zwycięstwo Szwecji w historii.

Zespół rozpadł się w roku 1982. W wyniku swojego ostatniego małżeństwa z Heinrichem Ruzzo Reuss von Plauen uzyskała tytuł księżnej.Cytaty Anni-Frid Lyngstad

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Anni-Frid Lyngstad

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Anni-Frid Lyngstad

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Anni-Frid Lyngstad

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.

Przydatne linkiBiografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Anni-Frid Lyngstad? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Frankie Fouganthin

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Anni-Frid Lyngstad?

Szwedzka piosenkarka, wokalistka w legendarnej grupie ABBA.

Ile wzrostu ma Anni-Frid Lyngstad?

Anni-Frid Lyngstad ma 172 cm wzrostu.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności