Kim jest ...

Taylor Swift

Amerykańska piosenkarka. 32 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Taylor Swift

Taylor Alice Swift przyszła na świat 13 grudnia 1989 roku w Reading, Pensylwania. Jest piosenkarką, instrumentalistką, autorką tekstów, a także aktorką.

Jako 14-latka, Swift została zatrudniona do pisania tekstów przez wytwórnię Sony/ATV Tree. W 2006 roku, w wieku 17 lat, wydała swoją pierwszą płytę – „Taylor Swift”, która szybko podbiła listy przebojów. W 2007 roku piosenkarka została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszego nowego artysty, jednak ostatecznie tytuł ten uzyskała Amy Winehouse.

W 2008 roku Swift wydała drugą swoją płytę – „Fearless”, która osiągnęła tytuł albumu o najwyższej tygodniowej sprzedaży, jeśli chodzi o muzykę country. W ramach tego albumu pojawił się również singiel „Love story”, który pokrył się czterokrotną platyną.

W 2010 roku Taylor Swift wydała trzeci album studyjny o tytule „Speak Now”. Piosenkarka jest jednocześnie autorką wszystkich tekstów z tej płyty, która również odniosła ogromny sukces sprzedażowy.

Dwa lata później, w roku 2012, Swift stworzyła dwie piosenki do filmu „Igrzyska śmierci”. Czwartym z kolei, studyjnym albumem piosenkarki była wydana w tym samym roku płyta „Red”. W kolejnych latach ukazały się jeszcze „1989” (2014), „Reputation” (2017) i „Lover” (2019).

Ilość sprzedanych przez Taylor Swift albumów, zgodnie ze stanem na 2019 rok, czyni z niej piątą od 1991 roku piosenkarkę pod względem ilości sprzedanych kopii albumów.

Jednocześnie, Swift jest również uznaną aktorką. Piosenkarka zagrała między innymi epizod w serialu „CSI: Crime Scene Investigation”, a także w filmie „Walentynki” (2010). W 2014 roku odegrała rolę Rosemary w filmie „Dawca pamięci”.

Prywatnie, aktorka posiada dwie kotki rasy szkocki zwisłouchy, o imionach Meredith oraz Olivia oraz adoptowanego kota, nazwanego Benjaminem Buttonem. Wszystkie pupile Swift miały szansę na swój debiut w teledyskach jej piosenek.

Ciekawostki o Taylor Swift

  • Jako mała dziewczynka mieszkała na farmie choinek w Montgomery. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Taylor Swift znaleźć można w książce "Penguin Readers Level 1: Taylor Swift" (wyd. Penguin Books), a także w anglojęzycznej książce "Taylor Swift".

Książki o Taylor Swift

Penguin Readers Level 1: Taylor Swift

0
(0)

15.31


Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa.
Taylor Swift ENG

Helena Hunt

0
(0)

50.57 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Taylor Swift:

Biografia 2 książki 1 ciekawostka wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Taylor Alison Swift

Wiek

33

Obywatelstwo

USA

Miejsce urodzenia
Taylor Swift

Reading, Pensylwania, Stany Zjednoczone

Reading, Pensylwania, Stany Zjednoczone

Znak Zodiaku
Taylor Swift

♐ Strzelec

Wzrost
Taylor Swift

178 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

By Toglenn (Glenn Francis) - This file has been extracted from another file: Taylor Swift 2 - 2019 by Glenn Francis.jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81523364

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.