Taylor Swift

Kim jest Taylor Swift?

Amerykańska piosenkarka. 30 lat(a)

Pełne nazwisko: Taylor Alison Swift
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♐ Strzelec
Miejsce urodzenia: Reading, Pensylwania, Stany Zjednoczone
Wzrost: 178 cm
Obywatelstwo: USA
Wiek: 30
Znasz więcej faktów z życia Taylor Swift? Edytuj tę stronę.Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Jako mała dziewczynka mieszkała na farmie choinek w Montgomery. ~gość

Życiorys Taylor Swift

Taylor Alice Swift przyszła na świat 13 grudnia 1989 roku w Reading, Pensylwania. Jest piosenkarką, instrumentalistką, autorką tekstów, a także aktorką.

Jako 14-latka, Swift została zatrudniona do pisania tekstów przez wytwórnię Sony/ATV Tree. W 2006 roku, w wieku 17 lat, wydała swoją pierwszą płytę – „Taylor Swift”, która szybko podbiła listy przebojów. W 2007 roku piosenkarka została nominowana do nagrody Grammy w kategorii najlepszego nowego artysty, jednak ostatecznie tytuł ten uzyskała Amy Winehouse.

W 2008 roku Swift wydała drugą swoją płytę – „Fearless”, która osiągnęła tytuł albumu o najwyższej tygodniowej sprzedaży, jeśli chodzi o muzykę country. W ramach tego albumu pojawił się również singiel „Love story”, który pokrył się czterokrotną platyną.

W 2010 roku Taylor Swift wydała trzeci album studyjny o tytule „Speak Now”. Piosenkarka jest jednocześnie autorką wszystkich tekstów z tej płyty, która również odniosła ogromny sukces sprzedażowy.

Dwa lata później, w roku 2012, Swift stworzyła dwie piosenki do filmu „Igrzyska śmierci”. Czwartym z kolei, studyjnym albumem piosenkarki była wydana w tym samym roku płyta „Red”. W kolejnych latach ukazały się jeszcze „1989” (2014), „Reputation” (2017) i „Lover” (2019).

Ilość sprzedanych przez Taylor Swift albumów, zgodnie ze stanem na 2019 rok, czyni z niej piątą od 1991 roku piosenkarkę pod względem ilości sprzedanych kopii albumów.

Jednocześnie, Swift jest również uznaną aktorką. Piosenkarka zagrała między innymi epizod w serialu „CSI: Crime Scene Investigation”, a także w filmie „Walentynki” (2010). W 2014 roku odegrała rolę Rosemary w filmie „Dawca pamięci”.

Prywatnie, aktorka posiada dwie kotki rasy szkocki zwisłouchy, o imionach Meredith oraz Olivia oraz adoptowanego kota, nazwanego Benjaminem Buttonem. Wszystkie pupile Swift miały szansę na swój debiut w teledyskach jej piosenek.


Cytaty Taylor Swift

Brak przesłanych cytatów.Wasze pytania dotyczące Taylor Swift

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Taylor Swift

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Taylor Swift

  • Taylor Swift przychodzi na świat w miejscowości Reading, Pensylwania, Stany Zjednoczone.
  • Premiera albumu "Fearless".Miejsca Taylor Swift

Miejsce urodzenia:

Zobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Taylor Swift? Edytuj tę stronę.

Grafika: By Toglenn (Glenn Francis) – This file has been extracted from another file: Taylor Swift 2 – 2019 by Glenn Francis.jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81523364

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Taylor Swift?

Amerykańska piosenkarka.

Ile wzrostu ma Taylor Swift?

Taylor Swift ma 178 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Taylor Swift?

Taylor Swift urodził się 13/12/1989.

Gdzie urodził się Taylor Swift?

Taylor Swift urodził się w miejscowości Reading, Pensylwania, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności