Kim jest ...

Agnetha Fältskog

Szwedzka piosenkarka, wokalistka w legendarnej grupie ABBA. 71 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Agnethy Fältskog

Agnetha Åse Fältskog urodzona w 1950 roku w Jönköping, od najmłodszych lat pasjonowała się muzyką, już w wieku sześciu lat napisała swoją pierwszą piosenkę. w 1960 roku założyła wraz z przyjaciółmi trio muzyczne The Chambers, które występowało w okolicznych klubach. Porzuciła naukę w wieku 15 lat z myślą o rozpoczęciu kariery muzycznej. W tym czasie pracowała dorywczo na infolinii. Gdy skończyła 16 lat związała się z grupą muzyczno-taneczną Bernta Enghardta, w której śpiewała swoje utwory. Swoją pierwszą płytę nagrała rok później, a krytycy muzyczni szybko ją docenili i dostrzegli talent. Podczas nagrań do programu telewizyjnego w maju 1969 roku poznała swoje przyszłego męża i założyciela zespołu ABBA Björna Ulvaeusa. Zespół rozpoczął swoją działalność w 1972 roku i do teraz uważany jest za jeden z najbardziej znaczących zespołów na rynku muzycznym, pomimo swojego rozpadu w 1982 roku. Agnetha starała się kontynuować swoją solową działalność i w latach 80tych wydała trzy solowe albumy, a następnie wycofała się z przemysłu muzycznego aby powrócić w roku 2004 z kolejnym albumem. Jej majątek oszacowany jest na około 200mln dolarów.

Zespół ABBA

Książki o Agnethie Fältskog

ABBA

Claire Welch

0
(0)

20.00


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.

Co wiemy o Agnethie Fältskog:

Biografia 1 książka wiek wzrost znak zodiaku

Agnetha Fältskog

Pełne nazwisko

Agnetha Åse Fältskog

Wiek

71

Obywatelstwo

Szwecja

Znak Zodiaku
Agnethy Fältskog

♈ Baran

Wzrost
Agnethy Fältskog

172 cm

Wydarzenia z życia Agnethy Fältskog

Agnetha Fältskog przychodzi na świat

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Aktor musi grać, by żyć

Bestseller 32.41 zł

Niemal wszyscy znają go z serialu „Ranczo”, gdzie brawurowo zagrał Czerepacha, bezwzględnego doradcę wójta. Nie [...]

Zobacz
Angela Merkel. Cesarzowa Europy

Bestseller 17.99 zł

Powrót bestsellerowej biografii Angeli Merkel. W nowym wydaniu Cesarzowej Europy Arkadiusz Stempin pomaga wyobrazić so [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

fot. Stockholm Pride

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.