Steve Wozniak

Kim jest Steve Wozniak?

Amerykański wynalazca i inżynier, konstruktor komputerów Apple. 70 lat(a)

Pseudonimy: Woz, The Wonderful Wizard of Woz, The Woz, Berkeley Blue
Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: San Chosė, Kalifornia, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 168 cm
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: University of California
Wiek: 70
Znasz więcej faktów z życia Steve'a Wozniaka? Dodaj komentarz.

Książki o Stevie Garym Wozniaku

0
(0)

Autor:
Walter Isaacson
Wydawnictwo:
Insignis Media
Innowatorzy
\"W roku 2011 znakomita biografia założyciela firmy Apple, Steve’a Jobsa, stała się międzynarodowym bestsellerem i zarazem jedną z najlepiej sprzedających się biografii wszech czasów. Jej autor, Walter Isaacson, w swojej najnowszej książce pisze o ludziach, którym zawdzięczamy nadejście i rozkwit ery informacji i cyfrowego świata. Innowatorzy to fascynująca, obejmująca ponad półtora wieku opowieść o tym,…

Zamawiając w księgarni swiatksiazki.pl za przesyłkę zapłacisz zaledwie 4,99zł. Dodatkowo, możesz też za darmo odebrać zamówienie w dowolnej księgarni Świata Książki. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na LegimiKsiążki o Stevie Garym Wozniaku po angielsku 🌎

0
(0)

Autor:
Steve Wozniak
Kup Teraz
darmowa dostawa!
iWoz
A New York Times Bestseller: \"iWoz traces the life and times of a brilliant, gifted...individual whose contributions to the scientific, business and cultural realms are extensive.\" -Bookpage
+ darmowa przesyłka

W Bookdepository darmowa przesyłka na cały świat
Niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie. Zamów już teraz.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

 • Ma polsko-niemieckie pochodzenie. ~gość
 • Jedna z ulic jego rodzinnego miasta nazywa się Woz Way. Jest to sposób podziękowania za zaangażowanie na rzecz Children's Discovery Museum. ~gość
 • W 2009 roku wziął udział w programie Dancing with the Stars. Jego partnerką była Karina Smirnoff, zajęli 10. miejsce na 13 możliwych. ~gość
 • Interesujące ciekawostki o Stevie Garym Wozniaku znaleźć można w książce "Innowatorzy" (wyd. Insignis Media), a także w anglojęzycznej książce "iWoz".


Życiorys Steve'a Wozniaka

Steve Wozniak, właściwie Stephan Gary Wozniak, urodził się 11.08.1950 roku w San Jose w Kalifornii. Amerykański inżynier, wynalazca, projektant. Jeden z trzech założycieli firmy Apple i jej główny konstruktor/ projektor.

Pochodzenie

Ze strony matki ma korzenie niemieckie, północnoirlandzkie i brytyjskie. Rodzina ojca pochodziła z Niemiec i Polski.

Rodzina i dzieciństwo

Rodzice Steve’a Wozniak to matka Margaret Elaine (Kern), republikanka o niemieckich, północnoirlandzkich i brytyjskich korzeniach i ojciec Jacob Francic Wozniak, znany także jako Jerry, katolik, który miał zarówno niemieckie, jak i polskie korzenie. Z wykształcenia był inżynierem elektrykiem i to on, jak się później okazało, miał ogromny wpływ na przyszłą pasje Steve’a. Oboje rodziców wpoiło synowi żelazne zasady, którymi kieruje się po dziś dzień.

Steve Wozniak od dziecka uwielbiał matematykę i informatykę. W wieku lat jedenastu stworzył swój pierwszy odbiornik radiowy, a dwa lata później kalkulator. Konstruował również krótkofalówki. W wieku 13 lat zapragnął mieć komputer, a ponieważ nie było go na niego stać, postanowił sam go skonstruować. Przygotowywał się do tego, czytając magazyny branżowe, instrukcje obsługi komputerów i studiując schematy układów elektronicznych.

Wykształcenie i praca

Steve Wozniak w 1970 porzucił Uniwersytet w Berkeley i rozpoczął pracę w Hewlett-Packard. Nie stroniący od żartów Wozniak stworzył wówczas „blue box”, dzięki któremu możliwe były darmowe rozmowy telefoniczne (pierwsze połączenie Wozniak wykonał do Watykanu).

W 1971 roku poznaje Steve’a Jobs’a, a efektem tej znajomości jest powstała 1 kwietnia 1976 roku firma Apple Computers. Wozniak rezygnuje z pracy w HP.

Zaprojektowany przez niego Apple I był zupełnie różny od powstałego rok wcześniej Altari 8800, jednak jego autor pracował bez przerwy ,próbując go ulepszyć. Dzięki temu Apple II był w latach 1980-1983 najlepiej sprzedającym się komputerem na świecie.

Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

W 1981 roku Wozniak ulega wypadkowi lotniczemu, w wyniku którego traci pamięć. Do Apple’a wrócił po dwóch latach, jednak nie potrafił się już odnaleźć w firmie, a drogi jego i Jobsa zaczęły się rozchodzić. W 1985 roku Steve Wozniak, pomimo oficjalnego wciąż zatrudnienia w Apple i comiesięcznego wynagrodzenia w wysokości około 10 000 dolarów, praktycznie już jest poza firmą. Swoją drogę odnalazł w działaniach edukacyjnych i charytatywnych, m.in. założył Electronic Frontier Foundation i stał się sponsorem Children’s Discovery Museum w San Jose.

W 1986 roku ukończył studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley z tytułem bachelor’s degree z elektroniki i informatyki.

W 1985 roku został odznaczony przez ówczesnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ronalda Reagana, nagrodą National Medal of Technology.Cytaty Steve'a Wozniaka

Nigdy nie ufaj komputerowi, którego nie możesz wyrzucić przez okno.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Steve'a Wozniaka

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Stevie Garym Wozniaku

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Steve'a Wozniaka

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
 • Steve Wozniak przychodzi na świat w miejscowości San Chosė, Kalifornia, Stany Zjednoczone.
 • Premiera Apple I.

 • Premiera Apple II.

 • Odejście z Apple.

 • Ukończenie studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

 • Występ w amerykańskiej edycji Tańca z gwiazdami.


Przydatne linkiMiejsca Steve'a Wozniaka

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Steve'a Wozniaka? Edytuj tę stronę.

Zobacz komentarze

 • Super, bardzo przydało mi się do prezentacji.

  Anuluj odpowiedź

  Skomentuj

  Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Steve Wozniak?

Amerykański wynalazca i inżynier, konstruktor komputerów Apple.

Ile wzrostu ma Steve Wozniak?

Steve Wozniak ma 168 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Steve Wozniak?

Steve Wozniak urodził się 11/08/1950.

Gdzie urodził się Steve Wozniak?

Steve Wozniak urodził się w miejscowości San Chosė, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności