Historia firmy Apple

Wszystko zaczęło się w 1976 roku, kiedy to Steven Jobs oraz Steven Wozniak postanowili rozpocząć własną działalność gospodarczą. Do dwóch zdolnych Amerykanów dołączył również przedsiębiorczy Ronald Wayne i tak oto Apple Computer Inc, zaczęło wprowadzać swoje pomysły w życie.

Początki istnienia

Pierwszym urządzeniem Apple, wypuszczonym do sprzedaży w 1976 roku, był komputer osobisty, nazwany Apple I. O maszynie szybko zrobiło się głośno, dzięki czemu twórcy mogli ruszyć z dalszymi pomysłami. Rok później rozpoczęła się więc masowa produkcja ulepszonej wersji komputera, Apple II, znacznie prostszego w obsłudze i wyposażonego w stację dyskietek.

Na początku lat 80. firma Apple umocniła swoją pozycję na rynku i przeżyła prawdziwy rozkwit. Innowacyjne, atrakcyjne produkty prędko podbiły serca ludzi nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w innych krajach.

Apple – upadki i wzloty

Oczywiście Apple napotykało na swojej drodze także problemy, wśród których można by wymienić słabą sprzedaż modeli komputerów Apple III czy Macintosh oraz odejście Wozniaka i Jobsa. Firma podniosła się dopiero po wypuszczeniu na rynek komputera Mac II. Sytuacja polepszyła także w momencie powrotu Jobsa, który nastąpił w 1997 roku.

Największy sukces Apple odnotowano w 2001 roku, kiedy to powstał rewolucyjny odtwarzacz muzyki – iPod. Obecnie firma Apple przoduje jako producent popularnych telefonów iPhone oraz tabletów iPad, zachwycających klientów minimalistycznym designem, połączonym z zastosowaniem nowoczesnej technologii.

Historia firmy Apple - książkiHistoria firmy Apple - powiązane biografie

Biografia

Ronald Wayne

Ronald Wayne urodził się 17 maja 1934 roku w Cleveland w Stanach Zjednoczonych. Amerykański przedsiębiorca, szczególnie rozpoznawany, jako jeden z trzech założycieli…

Biografia

Steve Jobs

Steve Jobs – współzałożyciel oraz prezes firmy przyszedł na świat 24 lutego 1955 r. w San Francisco. Jobs studiował w…

Biografia

Steve Wozniak

Steve Wozniak, właściwie Stephan Gary Wozniak, urodził się 11.08.1950 roku w San Jose w Kalifornii. Amerykański inżynier, wynalazca, projektant. Jeden…

Używamy cookies.

Polityka Prywatności