Kim jest ...

Sinéad O’Connor

Irlandzka piosenkarka i aktywistka. 55 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Sinéad O’Connor

Sinéad Marie Bernadette O’Connor — irlandzka piosenkarka urodzona 8 grudnia 1966 w Dublinie.

Sinéad O’Connor talent muzyczny przejawiała już od najmłodszych lat, choć jej dzieciństwo nie należało do najłatwiejszych. W wieku 15 lat została wysłana do poprawczaka za kradzieże i częste wagarowanie, tam poznała perkusistę zespołu In Tua Nua, który dostrzegł w niej talent.

Pierwszy singiel pod tytułem „Heroine” nagrała w 1986 roku z gitarzystą U2 The Edge. Rok później wydała swoją pierwszą płytę „The Lion and the Cobra”. Pomimo dość umiarkowanego przyjęcia, album zdobył status złotej płyty. Zdecydowanie większą sławę przyniósł piosenkarce drugi album pod tytułem „I Do Not Want What I Haven’t Got”, który ukazał się w 1990 roku. Dwa lata później ukazał się jej trzeci album „Am I Not Your Girl?”.

Prawdopodobnie największy rozgłos przyniósł piosenkarce program Saturday Night Live, w którym 3 października 1992 po wykonaniu piosenki „War” Boba Marleya podarła zdjęcie papieża Jana Pawła II. Zaprotestowała w ten sposób przeciwko ukrywaniu i tuszowaniu przez Kościół katolicki przypadków pedofilii wśród księży. Wydarzenie to spowodowało załamanie jej kariery.

Dopiero w 2000 roku wydała kolejny album pod tytułem „Faith and Courage”. Ostatnią jej płytą jest wydany w czerwcu 2007 roku album „Theology”.

Książki o Sinéad O’Connor

Co wiemy o Sinéad O’Connor:

Biografia 2 książki wiek znak zodiaku

Sinéad O’Connor

Wiek

56

Obywatelstwo

Irlandia

Miejsce urodzenia
Sinéad O’Connor

Dublin, Irlandia

Dublin, Irlandia

Znak Zodiaku
Sinéad O’Connor

♐ Strzelec

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Pymouss

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.