Robert Makłowicz

Kim jest Robert Makłowicz?

Polski krytyk kulinarny, podróżnik i publicysta. 57 lat(a)
Pełne nazwisko: Robert Witold Makłowicz
Data urodzenia: (poniedziałek)
Znak Zodiaku: ♌ Lew
Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Obywatelstwo: Polska
Wykształcenie: August Witkowski School in Kraków / Uniwersytet Jagielloński
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Roberta Makłowicza? Edytuj tę stronę.

Życiorys Roberta Makłowicza

Robert Witold Makłowicz to znany krytyk kulinarny, dziennikarz, autor książek oraz programów telewizyjnych, a także publicysta i podróżnik. Urodził się 12 sierpnia 1963 roku w Krakowie. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Następnie rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po ich ukończeniu kontynuował naukę na kierunku historia.

Jeszcze jako student podejmował pierwsze prace zarobkowe w Belgii, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Te podróże miały ogromny wpływ na jego życie, ponieważ miał możliwość poznać kuchnie różnych krajów. Dzięki zdobytej wiedzy po powrocie do kraju postanowił zająć się recenzowaniem potraw.

Swoją karierę publicystyczną i dziennikarską rozpoczął w 1993 roku pracą w „Gazecie Wyborczej”, z którą był związany do 2004 roku. Współpracował także z tygodnikiem „Wprost”, „Newsweek Polska” oraz „Przekrój”. Felietony pisał zazwyczaj wspólnie z Piotrem Bikontem. Robert Makłowicz w 1991 roku poślubił producentkę filmową Agnieszkę Pogodę, która zaproponowała, aby stworzył nowatorski program telewizyjny polegający na gotowaniu w plenerze. Dzięki temu w latach 1998-2008 stał się gospodarzem bardzo popularnego cyklu reportaży „Podróże Kulinarne Roberta Makłowicza”. Od 2008 do 2017 roku był gospodarzem programu „Makłowicz w Podróży”.

Po zakończeniu współpracy z Telewizją Polską rozpoczął tworzenie nowego formatu telewizyjnego dla Food Network. Był także jednym z kulinarnych przewodników w I i II edycji programu „Bake Off-ale ciacho”. Od niedawna prowadzi swój kanał w serwisie Youtube, na którym umieszcza filmy o tematyce kulinarnej, a także historycznej. Jest również autorem audycji emitowanych na antenie internetowej rozgłośni Newonce.radio.

Robert Makłowicz wraz z żoną mają dwóch synów: Mikołaja, który urodził się w 1992 roku oraz Ferdynanda, który przyszedł na świat w 1996 roku. Mikołaj ukończył prestiżową szkołę w Szwajcarii i obecnie jest restauratorem oraz sommelierem. Młodszy syn, tak jak ojciec ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.Cytaty Roberta Makłowicza

Brak przesłanych cytatów. Dodaj cytat

Wasze pytania dotyczące Roberta Makłowicza

Brak przesłanych pytań. Dodaj pytanie

Wasze wspomnienia o Robiercie Makłowiczu

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj wspomnienie

Wydarzenia z życia Roberta Makłowicza

Edytuj tę biografię, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Robert Makłowicz przychodzi na świat w miejscowości Kraków, Polska.


Miejsca Roberta Makłowicza

Miejsce urodzenia:

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Roberta Makłowicza? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Klapi

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Robert Makłowicz?

Polski krytyk kulinarny, podróżnik i publicysta.

Kiedy urodził się Robert Makłowicz?

Robert Makłowicz urodził się 12/08/1963.

Gdzie urodził się Robert Makłowicz?

Robert Makłowicz urodził się w miejscowości Kraków, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności