Rafael Nadal

Jeden z najlepszych tenisistów w historii. 34 lat(a)

Pełne nazwisko: Rafael Nadal Parera
Pseudonimy: Rafa
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Manacor, Baleary, Hiszpania
Wzrost: 185 cm
Wiek: 34

Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • W młodości trenował piłkę nożną. ~gość
  • Niektórzy specjaliści uznają go za najlepszego w historii tenisistę na kortach ziemnych. ~gość

Życiorys Rafaela Nadala

Fot. fft.fr, via Wikimedia Commons

Rafael Nadal, a właściwie Rafael Nadal Parera, wybitny hiszpański tenisista. Wielokrotny finalista i zwycięzca czternastu turniejów wielkoszlemowych, mistrz olimpijski z Pekinu w 2008 roku.

Dzieciństwo

Rafael Nadal urodził się 3 czerwca 1986 r. w Manacor. Tam też spędził dzieciństwo. Z tenisem związany jest od trzeciego roku życia; od samego początku trenuje go wujek Toni Nadal. Już jako ośmiolatek Rafael wygrywał pierwsze turnieje tenisowe w Hiszpanii oraz poza jej granicami. To też przesądziło o wyborze tenisa nad piłką nożną (którą młody Rafael również trenował). W wieku 14 lat Rafaelem zainteresował się Hiszpański Związek Tenisowy, który chciał, by chłopiec trenował w Barcelonie. Jednak rodzice i wuj-trener nie widzieli takiej potrzeby i miedzy innymi w trosce o jego edukację młody Nadal pozostał na Majorce.

Debiut tenisowy

Pierwsze zwycięstwo tenisisty, które przesądziło o jego karierze, to pokonanie Pata Casha- byłego mistrza Wimbledonu w meczu pokazowym w maju 2001 roku. W tym też roku uzyskał on status profesjonalisty, by już w kwietniu 2002 roku wygrać swój pierwszy mecz w imprezie rangi ATP World Tour, a w całym sezonie zwyciężyć sześć imprez w randze Futures i zakończyć go w dwusetce rankingu. Od tego czasu, dzięki wytrwałości, ciągłemu podnoszeniu swoich umiejętności i pracy nad techniką, a także na przekór urazom i kontuzjom, Nadal zwyciężał kolejne turnieje na całym świecie.

Forehand w wykonaniu Nadala…

To jego charakterystyczne i najskuteczniejsze zagranie. Wykonywane jest lewą ręką, pomimo tego, że Nadal jest praworęczny i jest tak silne, że osiąga rotacje do 5000 obrotów na minutę, podczas, gdy forehand np. Agassiego to około 2000 obrotów. Słynie też z passing- shotów wykonywanych w pełnym biegu i długich wymian piłki z głębi kortu.

Ponadto tenisista znany jest z mocnych uderzeń oraz wytrzymałości kondycyjnej, doskonałej motoryki, rewelacyjnej pracy nóg, dzięki czemu jest skutecznym defensorem. Wytrzymałość psychiczna, umiejętność dopasowania się do gry rywala, warunków atmosferycznych i nawierzchni, daje mu dodatkowo przewagę.

Rafael Nadal to nie tylko wybitny tenisista. To także zagorzały zwolennik i propagator walki o sport bez dopingu, wyznający pogląd surowego karania zawodników stosujących niedozwolone środki. To również założyciel fundacji pomagającej dzieciom i młodzieży, który często angażuje się w różnego rodzaju projekty charytatywne.

Cytaty Rafaela Nadala

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Rafaela Nadala (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Rafaelu Nadalu

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Rafaela Nadala

  • Rafael Nadal przychodzi na świat w miejscowości Manacor, Baleary, Hiszpania.


Miejsca Rafaela Nadala

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Grafika: Fot. fft.fr, via Wikimedia Commons

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

FAQ


Kim jest Rafael Nadal?

Jeden z najlepszych tenisistów w historii.

Ile wzrostu ma Rafael Nadal?

Rafael Nadal ma 185 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Rafael Nadal?

Rafael Nadal urodził się 03/06/1986.

Gdzie urodził się Rafael Nadal?

Rafael Nadal urodził się w miejscowości Manacor, Baleary, Hiszpania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności