Rafael Nadal

Kim jest Rafael Nadal?

Jeden z najlepszych tenisistów w historii. 34 lat(a)

Pełne nazwisko: Rafael Nadal Parera
Pseudonimy: Rafa
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Manacor, Baleary, Hiszpania
Wzrost: 185 cm
Wiek: 34
Znasz więcej faktów z życia Rafaela Nadala? Edytuj tę stronę.Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • W młodości trenował piłkę nożną. ~gość
  • Niektórzy specjaliści uznają go za najlepszego w historii tenisistę na kortach ziemnych. ~gość

Życiorys Rafaela Nadala

Fot. fft.fr, via Wikimedia Commons

Rafael Nadal, a właściwie Rafael Nadal Parera, wybitny hiszpański tenisista. Wielokrotny finalista i zwycięzca czternastu turniejów wielkoszlemowych, mistrz olimpijski z Pekinu w 2008 roku.

Dzieciństwo

Rafael Nadal urodził się 3 czerwca 1986 r. w Manacor. Tam też spędził dzieciństwo. Z tenisem związany jest od trzeciego roku życia; od samego początku trenuje go wujek Toni Nadal. Już jako ośmiolatek Rafael wygrywał pierwsze turnieje tenisowe w Hiszpanii oraz poza jej granicami. To też przesądziło o wyborze tenisa nad piłką nożną (którą młody Rafael również trenował). W wieku 14 lat Rafaelem zainteresował się Hiszpański Związek Tenisowy, który chciał, by chłopiec trenował w Barcelonie. Jednak rodzice i wuj-trener nie widzieli takiej potrzeby i miedzy innymi w trosce o jego edukację młody Nadal pozostał na Majorce.

Debiut tenisowy

Pierwsze zwycięstwo tenisisty, które przesądziło o jego karierze, to pokonanie Pata Casha- byłego mistrza Wimbledonu w meczu pokazowym w maju 2001 roku. W tym też roku uzyskał on status profesjonalisty, by już w kwietniu 2002 roku wygrać swój pierwszy mecz w imprezie rangi ATP World Tour, a w całym sezonie zwyciężyć sześć imprez w randze Futures i zakończyć go w dwusetce rankingu. Od tego czasu, dzięki wytrwałości, ciągłemu podnoszeniu swoich umiejętności i pracy nad techniką, a także na przekór urazom i kontuzjom, Nadal zwyciężał kolejne turnieje na całym świecie.

Forehand w wykonaniu Nadala…

To jego charakterystyczne i najskuteczniejsze zagranie. Wykonywane jest lewą ręką, pomimo tego, że Nadal jest praworęczny i jest tak silne, że osiąga rotacje do 5000 obrotów na minutę, podczas, gdy forehand np. Agassiego to około 2000 obrotów. Słynie też z passing- shotów wykonywanych w pełnym biegu i długich wymian piłki z głębi kortu.

Ponadto tenisista znany jest z mocnych uderzeń oraz wytrzymałości kondycyjnej, doskonałej motoryki, rewelacyjnej pracy nóg, dzięki czemu jest skutecznym defensorem. Wytrzymałość psychiczna, umiejętność dopasowania się do gry rywala, warunków atmosferycznych i nawierzchni, daje mu dodatkowo przewagę.

Rafael Nadal to nie tylko wybitny tenisista. To także zagorzały zwolennik i propagator walki o sport bez dopingu, wyznający pogląd surowego karania zawodników stosujących niedozwolone środki. To również założyciel fundacji pomagającej dzieciom i młodzieży, który często angażuje się w różnego rodzaju projekty charytatywne.


Cytaty Rafaela Nadala

Brak przesłanych cytatów.Wasze pytania dotyczące Rafaela Nadala

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Rafaelu Nadalu

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Rafaela Nadala

  • Rafael Nadal przychodzi na świat w miejscowości Manacor, Baleary, Hiszpania.


Miejsca Rafaela Nadala

Miejsce urodzenia:

Zobacz także:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Rafaela Nadala? Edytuj tę stronę.

Grafika: Fot. fft.fr, via Wikimedia Commons

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

Biografie:

Książki biograficzne:


FAQ


Kim jest Rafael Nadal?

Jeden z najlepszych tenisistów w historii.

Ile wzrostu ma Rafael Nadal?

Rafael Nadal ma 185 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Rafael Nadal?

Rafael Nadal urodził się 03/06/1986.

Gdzie urodził się Rafael Nadal?

Rafael Nadal urodził się w miejscowości Manacor, Baleary, Hiszpania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności