Kim jest ...

Andy Murray

Brytyjski tenisista. 35 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Andy'ego Murraya

Andy Murray, a właściwie Andrew Barron Murray – brytyjski tenisista urodzony w Glasgow w 1987 roku. Dwukrotny zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich i wielokrotny triumfator na turniejach wielkoszlemowych. Jego wielkie sukcesy na korcie zahamowała poważna kontuzja biodra.

Murray rozpoczął swoją przygodę z tenisem już w wieku trzech lat, uczony przez swoją matkę – trenerkę tenisa. W 2005 roku zadebiutował na turnieju wielkoszlemowym, docierając do trzeciej rundy Wimbledonu. Pierwsze sukcesy Murray’a przypadły na rok 2008, kiedy dotarł do finału turnieju US Open, dając się ograć Rogerowi Federerowi.

Pierwsze wielkie zwycięstwo Andy Murray zdobył w finale US Open w 2012 roku, kiedy wygrał z Novakiem Djokovicem. W tym samym roku zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie pokonał Rogera Federera 6:2, 6:1, 6:4. W 2013 roku kolejny raz zwyciężył Djokovica na Wimbledonie.

W roku 2015 Andy Murray zatriumfował kolejny raz, zdobywając puchar Davisa. Jednak rok 2017 przyniósł niespodziewane zmiany. Tenisista uległ poważnej kontuzji biodra, która na wiele miesięcy wykluczyła go z zawodów. Z różnymi sukcesami próbował powrócić na kort w dawnej formie.

Sławni zwycięzcy Wimbledonu

Książki o Andym Murrayu

Co wiemy o Andym Murrayu:

Biografia 1 książka wiek wzrost znak zodiaku

Andy Murray

Wiek

35

Miejsce urodzenia
Andy'ego Murraya

Glasgow, Wielka Brytania

Glasgow, Wielka Brytania

Wykształcenie
Andy'ego Murraya

Schiller International University

Znak Zodiaku
Andy'ego Murraya

♉ Byk

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Carine06 / from UK

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.