Meryl Streep

Kim jest Meryl Streep?

Amerykańska aktorka. 71 lat(a)
Pełne nazwisko: Mary Louise Streep
Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Summit, New Jersey, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 168 cm
Obywatelstwo: USA
Wiek: 71
Znasz więcej faktów z życia Meryl Streep? Dodaj komentarz.


Życiorys Meryl Streep

Mary Louise Streep urodziła się 22 czerwca 1949 roku w Summit, New Jersey. Jest córką Mary Wilkinson Streep oraz Harrego William Streep.

Wczesne życie aktorki

Jedną z pierwszych zawodowych profesji Meryl Streep w 1975 roku, po Yale, była Narodowa Konferencja Teatralna Eugene’a O’Neill Theatre Center, podczas której grała w pięciu sztukach przez sześć tygodni. Streep przeprowadziła się do Nowego Jorku w 1975 roku i została obsadzona przez Josepha Pappa. Zagrała w musicalu Happy End na Broadwayu. Aktorka rozpoczęła przesłuchania do ról filmowych i przeszła nieudane przesłuchanie do roli głównej w King Kongu. W mini serialu o Holokauście w 1978 roku Streep grała główną rolę niemieckiej kobiety, która wyszła za mąż za żydowskiego artystę w nazistowskich Niemczech.

Kariera światowa

W 1979 roku Streep rozpoczęła warsztaty Alice in Concert, muzycznej wersji Alicji w Krainie Czarów, z pisarzem i kompozytorem Elizabeth Swados oraz reżyserem Josephem Pappem. Syn Streepa, Henry Gummer, później znany jako muzyk Henry Wolfe, również zagrał w sztuce w roli wynajętego robotnika Jakowa. W 2011 roku aktorka zagrała w „Żelaznej Damie” brytyjskim filmie biograficznym o Margaret Thatcher, który przedstawia premiera podczas wojny o Falklandy. Choć film spotkał się z różnym przyjęciem, występ Streep zyskał entuzjastyczne recenzje. Streep odebrała nagrodę Cecil B. DeMille za całokształt twórczości na Złotych Globach, podczas której wygłosiła wysoce polityczne przemówienie. Aktorka zagrała również w takich filmach, jak na przykład: Łowca Jeleni, Obfitość oraz Dawca pamięci.

Prezent dla fana Meryl StreepKsiążki o Meryl Streep

0
(0)

Autor:
Erin Carlson
Wydawnictwo:
Wielka Litera
Queen Meryl
Urzekający i inspirujący portret legendarnej aktorki Meryl Streep Królowa Meryl opowiada o pierwszych, odważnych rolach i swojej działalności na rzecz niezależności kobiet. Jest najbardziej zna (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Michael Schulman
Wydawnictwo:
Marginesy
Meryl Streep. Znowu ona!
Portret kobiety, pewnej epoki i zawodu aktorki: pierwsza tak wnikliwa biografia Meryl Streep. Kiedy w 1975 roku skończyła szkołę aktorską, była jak dziesiątki innych młodych aktorek tamtych lat – (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


0
(0)

Autor:
Lawrence Grobel
Wydawnictwo:
Axis Mundi
Meryl Streep o sobie
Meryl Streep, która niechętnie udziela wywiadów, kiedy już zdecyduje się na wypowiedź, zawsze trafi w punkt. Dlatego z wielką radością, po raz pierwszy w Polsce, prezentujemy bogato ilustrowaną biogra (...)

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 6.99 zł na Legimi


Cytaty Meryl Streep

Jak sam sobie prasujesz, to woda sodowa do głowy ci nie uderzy.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Meryl Streep

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Meryl Streep

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Meryl Streep

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Meryl Streep przychodzi na świat w miejscowości Summit, New Jersey, Stany Zjednoczone.


Miejsca Meryl Streep

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Meryl Streep? Dodaj komentarz.

Grafika: fot. Jack Mitchell

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony

Biografie:

Książki biograficzne:
FAQ


Kim jest Meryl Streep?

Amerykańska aktorka.

Ile wzrostu ma Meryl Streep?

Meryl Streep ma 168 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Meryl Streep?

Meryl Streep urodził się 22/06/1949.

Gdzie urodził się Meryl Streep?

Meryl Streep urodził się w miejscowości Summit, New Jersey, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności