Kim jest ...

Mamed Chalidow

Polski zawodnik mieszanych sztuk walki pochodzenia czeczeńskiego. 42 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Mameda Chalidowa

Mamied Saidowicz Chalidow

Mamed Chalidow — Mamied Magomedowicz Chalidow; ur. 17 lipca 1980 w Groznym. Pochodzący z Czeczeni polski wodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Mistrz świata KSW w wadze średniej z roku 2015 i półciężkiej z roku 2009.

Najważniejsze wydarzenia z życia

Mamed Chalidow od najmłodszych lat interesował się sztukami walki. Pierwszy kontakt z nimi miał w wieku 13 lat, gdy zainteresował się karate.

W roku 1997 krótko po przyjeździe do Polski zaczyna w Olsztynie trenować boks, taekwondo i zapasy. Jednocześnie kończy studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, na kierunku zarządzenie i administracja.

W roku 2004 startuje po raz pierwszy w zawodach mieszanych sztuk walki. Zdobywa dwukrotnie międzynarodowe mistrzostwo polski MMA, startując w kategorii do 85 i 90 kg w roku 2006 i 2007. W tym samym roku związuje się z organizacją Konfrontacja Sztuka Walki (KSW), w której zdobywa kolejne mistrzowskie tytuły, w obu kategoriach wagowych. W roku 2010 otrzymuje polskie obywatelstwo.

1 grudnia 2018 podczas 46 gali KSW przegrywa jednogłośną decyzją sędziów rewanżowy pojedynek z Tomaszem Narkunem, po czym ogłasza koniec sportowej kariery.
Łącznie Mamed Chalidow w swojej sportowej karierze stoczył 42 walki, z czego 35 zakończyło się zwycięstwem, a 13 przez nokaut.

Mamed Chalidow jest praktykującym muzułmaninem. Przez dwa miesiące w roku nie trenuje i nie toczy walk w związku z trwającym ramadanem i okresem po nim.

Ciekawostki o Mamedzie Chalidowie

  • Ukończył zarządzanie i administrację na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. ~gość
  • Karate zaczął trenować już w wieku 13 lat. ~gość
  • Nie trenuje w czasie ramadanu. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Mamedzie Chalidowie znaleźć można w książce "Lepiej byś tam umarł" (wyd. WAB).

Książki o Mamedzie Chalidowie

Pełne nazwisko

Mamied Saidowicz Chalidow

Wiek

42

Obywatelstwo

Polska / Rosja

Miejsce urodzenia
Mameda Chalidowa

Grozny, Czeczenia, Rosja

Grozny, Czeczenia, Rosja

Znak Zodiaku
Mameda Chalidowa

♋ Rak

Pseudonimy
Mameda Chalidowa

Mamed Khalidow

Mamed Khalidov

Wzrost
Mameda Chalidowa

183 cm

Zobacz także

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Kapuściński. Trudny talent

Bestseller 37.31 zł

Autorka tomu Kapuściński. Trudny talent śledzi, relacjonuje i analizuje całą, liczącą pół wieku drogę twórczą Ryszarda K [...]

Zobacz
Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim

Bestseller 28.99 zł

ZAMIAST WCIĄŻ NA COŚ CZEKAĆ, ZACZNIJ ŻYĆ – WŁAŚNIE DZIŚ. JEST O WIELE PÓŹNIEJ, NIŻ CI SIĘ WYDAJE. Porywająca i wzruszają [...]

Zobacz
To tylko rock’n’roll. Zawsze The Rolling Stones

Bestseller 29.41 zł

Według legendy spotkali się na peronie kolejowym w Dartford. Obaj czekali na pociąg o 8.28 do Londynu. Jagger miał ze so [...]

Zobacz
System Putina

Bestseller 23.65 zł

System Putina SOS dla świata autorstwa rosyjskiego eksperta poleca Garri Kasparov, światowej sławy szachista. Autor prze [...]

Zobacz
Wołodymyr Zełenski. Ukraina we krwi

Bestseller 26.70000 zł

24 lutego 2022 roku, kiedy Rosja bestialsko zaatakowała Ukrainę, prezydent Wołodymyr Zełenski zaimponował światu swoją o [...]

Zobacz
Zbigniew Ziobro. Prawdziwe oblicze

Bestseller 28.81 zł

Zbigniew Ziobro doszedł w polityce na szczyt, bo jest człowiekiem bez granic. Bez mrugnięcia okiem potrafi porzucać kole [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.