Opis książki

"One. Kobiety, które kochały pisarzy" to książka przybliżająca historię Jarosława Iwaszkiewicza i Lwa Tołstoja, jej autorem jest Radosław Romaniuk (wydawnictwo Wilk&Król).

Cztery kobiety. Różni je wszystko: wiek, status społeczny, osobowość. Łączy jedno – życiowa rola, grana z pasją i poświęceniem. Znane jako żony wybitnych pisarzy, są kimś więcej – indywidualistkami, które obracają wyrzeczenia w sukces, a w sztuce i miłości odnajdują sens życia.

Dzięki Zofii Tołstoj powstaje czterotomowa Wojna i pokój. Jako agentka i osobista sekretarz wybitnego męża ośmiokrotnie przepisuje powieść. Anna Iwaszkiewicz jest dla Jarosława pierwszym krytykiem, z nikim innym autor nie dyskutuje tak żarliwie. Nadieżda Mandelsztam przez związek z aresztowanym Osipem staje się wrogiem Rosji radzieckiej. Prowadzi koczownicze życie i uczy się na pamięć utworów męża, by przetrwały ciągłe rewizje i konfiskaty. Piękna Marusia Kasprowiczowa zostaje panią Harendy, przemienia zakopiański dom w tętniące życiem centrum artystyczne.

Pozostawiły pasjonujące dzienniki, wspomnienia oraz listy – intymne zapisy lat spędzonych w świecie wielkiej literatury.

Oto prawdziwe historie niezwykłych kobiet, które bardziej niż siebie kochały swoich pisarzy.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dzięki za ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Wilk&Król

ISBN: 978-83-935837-6-8

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"One. Kobiety, które kochały pisarzy" to książka przybliżająca historię Jarosława Iwaszkiewicza i Lwa Tołstoja.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 26.86 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 34.00 zł.

Autorem "One. Kobiety, które kochały pisarzy" jest Radosław Romaniuk.

Książka została wydana przez wydawnictwo Wilk&Król.