Opis książki

"Manchester United Diabelska biografia" to książka przybliżająca historię Alexa Fergusona, Davida Beckhama, Cristiano Ronaldo i George'a Besta, jej autorem jest Jim White (wydawnictwo Sine Qua Non).

„Katastrofa w Monachium w 1958 roku, w której zginęło ośmiu piłkarzy legendarnej drużyny Matta Busby’ego. Pierwszy w historii angielskiej piłki Puchar Europy zdobyty dziesięć lat później. Spadek z ligi w 1974 roku. Dominacja w Anglii i triumfy w Europie pod rządami sir Alexa Fergusona. Kontrowersyjna sprzedaż klubu Amerykaninowi Malcolmowi Glazerowi…
Historia Manchesteru United obfitowała we wzloty i upadki. W tej książce Jim White pokazuje ją od podszewki: zabiera czytelnika w fascynującą podróż od narodzin drużyny w kolejarskiej dzielnicy Newton Heath po obecny status jednego z najlepszych klubów w Premier League i całej Europie.
Opierając się na wspomnieniach piłkarzy, menedżerów, sztabu trenerskiego i kibiców, dziennikarz przedstawia narodziny, rozwój i umocnienie potęgi Czerwonych Diabłów. Z tego musiała wyjść fantastyczna lektura.
I powstała Diabelska biografia, którą powinien poznać każdy fan futbolu.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dzięki za ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Sine Qua Non

ISBN: 978-83-7924-692-2

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Manchester United Diabelska biografia" to książka przybliżająca historię Alexa Fergusona, Davida Beckhama, Cristiano Ronaldo i George'a Besta.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 25.00 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 6.99 zł.

Autorem "Manchester United Diabelska biografia" jest Jim White.

Książka została wydana przez wydawnictwo Sine Qua Non.