Opis książki

Książka "Kapuściński non-fiction" opowiada o Ryszardzie Kapuścińskim, jej autorem jest Artur Domosławski (wydawnictwo Wielka Litera).

„Najsłynniejsza biografia ostatnich lat
Pierwsze wydanie „Kapuściński non-fiction” było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami. Książka przyniosła Arturowi Domosławskiemu wielką popularność i tytuł Dziennikarza Roku, ale stała się też powodem oskarżeń i procesów. Po siedmiu latach i pozytywnych werdyktach sądów najgłośniejsza biografia ostatnich lat wraca do księgarń w pełnej, nieocenzurowanej postaci.
Ponadto niniejsza edycja wzbogacona jest o obszerne posłowie Piotra Bratkowskiego oraz liczne opinie dziennikarzy, pisarzy, publicystów – polskich i zagranicznych. Dodatkowe materiały przypominają kulisy powstania książki i temperaturę toczącego się wokół niej sporu. Teraz, mając w pamięci tamte emocje, można raz jeszcze, wnikliwiej i z większą wrażliwością przyjrzeć się obu bohaterom książki: Maestro Kapuścińskiemu i jego biografowi Domosławskiemu. Ta klasyczna już książka to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego miłośnika biografii i reportażu.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: Wielka Litera

ISBN: 978-83-8032-146-5

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Kapuściński non-fiction" opowiada o Ryszardzie Kapuścińskim.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 29.11 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 34.42 zł.
Autorem "Kapuściński non-fiction" jest Artur Domosławski.
Książka została wydana przez wydawnictwo Wielka Litera.