Opis książki

Książka "Ryszard Kapuściński. Życie w podróży.." opowiada o Ryszardzie Kapuścińskim, jej autorem jest Czapliński Czesław (wydawnictwo Czytelnik).

Czesław Czapliński (ur. 1953), wybitny polski artysta fotograf, mieszkający w Nowym Jorku i w Warszawie, zdobył międzynarodową sławę jako autor zdjęć portretowych znanych osobistości ze świata kultury, polityki, biznesu i sportu. Jego fotografie publikowały m.in. „The New York Times”, „Newsweek”, „The Washington Post” i „Vanity Fair”. Miał ponad 100 wystaw fotograficznych: w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Rosji… i wydał ponad 40 albumów oraz książek poświęconych fotografii i fotografowanym przez siebie postaciom. Jest też autorem filmów dokumentalnych.

W okresie przełomowym dla najnowszej historii – w końcu lat 80. i w pierwszej połowie lat 90. XX wieku – przeprowadził wiele rozmów ze znakomitym reporterem i pisarzem Ryszardem Kapuścińskim (1932–2007). Stały się one podstawą publikowanej obecnie książki. Różnorodna tematyka tych dyskusji objęła sprawy literatury, fotografii i międzynarodowej polityki. Ryszard Kapuściński porównuje m.in. rolę pisarzy w Europie i w Stanach Zjednoczonych, analizuje ogólną sytuację w rozpadającym się Związku Radzieckim, po którym często wówczas podróżował, a także próbuje przewidywać rozwój wydarzeń w świecie u progu XXI wieku.

Rozmowy wzbogacają artystyczne fotografie autorstwa Czesława Czaplińskiego.

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Czytelnik

ISBN: 9788307035154

Liczba stron: 164

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

Książka "Ryszard Kapuściński. Życie w podróży.." opowiada o Ryszardzie Kapuścińskim.
Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 23.52 zł. Najtańszy e-book znajdziesz w cenie 19.89 zł.
Autorem "Ryszard Kapuściński. Życie w podróży.." jest Czapliński Czesław.
Książka została wydana przez wydawnictwo Czytelnik.