Kim był ...

Iwan Majski

Sowiecki dyplomata a ambasador. ✝ 91.


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Iwana Majskiego

Iwan Majski urodził się w 1884, a zmarł w 1975 roku. Jego prawdziwe nazwisko to Jan Lachowiecki. Był radzieckim dyplomatą oraz historykiem, pełnił funkcję ambasadora ZSRR w Finlandii oraz w Wielkiej Brytanii. Ostatnią placówkę opuścił w 1943 roku. Urodził się w rodzinie o żydowskich korzeniach, jego ojciec był wojskowym. Podczas wojny Iwan Majski był członkiem rady delegatów robotniczych w Saratowie. W 1906 roku został aresztowany i zesłano go do guberni tobolskiej. W 1908 roku wyemigrował za granicę, najpierw do Szwajcarii, później do Niemiec, ostatecznie do Wielkiej Brytanii. Do Rosji wrócił po rewolucji lutowej, gdy obalono carat, a władza trafiła w ręce ludu. Był funkcjonariuszem wysokiej rangi. W 1924 został redaktorem naczelnym pisma literackiego Zwiezda. Podpisał traktat Sikorski-Majski o odnowieniu polsko-radzieckich relacji dyplomatycznych, które później zerwała strona radziecka jednostronnie w dniu 17 września 1939 roku. Wcześniej podpisał pakt o nieagresji z Finlandią. Jego nazwisko kojarzy się Polakom z układem, który Rosjanie najpierw zawarli, a później zerwali, dzieląc Polskę z Niemcami i przyczyniając się do zniewolenia Polaków.

Książki o Iwanie Majskim

Dzienniki Majskiego

Gabriel Gorodetsky

0
(0)

59.92


Zamawiając w księgarni swiatksiazki.pl za przesyłkę zapłacisz zaledwie 4,99zł. Dodatkowo, możesz też za darmo odebrać zamówienie w dowolnej księgarni Świata Książki.

Co wiemy o Iwanie Majskim:

Biografia 1 książka znak zodiaku

Iwan Majski

Rocznicee

W roku 2022 przypada:

138. rocznica urodzin Iwana Majskiego

47. rocznica śmierci Iwana Majskiego

Obywatelstwo

ZSRR

Data śmierci
Iwana Majskiego

03/09/1975

w wieku 91 lat

Miejsce pochówku
Iwana Majskiego

Cmentarz Nowodziewiczy

Wykształcenie
Iwana Majskiego

Ludwig Maximilian University of Munich

Znak Zodiaku
Iwana Majskiego

♑ Koziorożec

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Министерство обороны Российской Федерации

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.