Kim jest ...

Grzegorz Markowski

Polski piosenkarz i wokalista zespołu Perfect. 68 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Grzegorza Markowskiego

Grzegorz Markowski – polski muzyk, kompozytor, autor tekstów, najbardziej znany jako lider kultowego zespołu Perfect działającego oficjalnie od 1980 roku.

Urodził się w 1953 roku w Józefowie, małym mieście znajdującym się nieopodal Warszawy. Po napisaniu matury rozpoczął od razu dorosłe życie – jego pierwszym zajęciem była praca w państwowym przedsiębiorstwie Polfer.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął od śpiewania w zespole Watabah, a później był wokalistą w Studio piosenki ZAKR. Występował w warszawskim teatrze repertuarowym Rampa i w hotelach ”Victoria” i ”Europejski”.

Rafal RUFUS Perz

Z grupą Perfect miał związek jeszcze w latach na przełomie 1978 i 1979 roku, ale oficjalnie zespół zaczął działać w 1980 roku. Trzy lata później formacja została rozwiązana za sprawą jednego z założycieli. Nie odciągnęło go to od działalności muzycznej – współpracował on później z grupą Hazard, a następnie założył swoją własną kapelę muzyczną Samolot. Jednak nie działał w obu grupach zbyt długo, w zamian postanowił zacząć karierę w branży budowlanej – prowadził on firmę oferującą usługi w tym zakresie.

Długo nie wytrzymał jednak bez muzyki. W 1987 roku wydał solowy album pod tytułem Kolorowy telewizor nad którym współpracował z Krzysztofem Stefaniakiem. Do grupy Perfect powrócił na stałe w 1993 roku. W 2010 roku wydał solową płytę Markowski& Sygitowicz we współpracy z Ryszardem Sygitowiczem, a w 2019 miał miejsce jego kolejny debiut – album Droga utworzony wraz z córką Patrycją. W 2021 oficjalnie zakończył karierę jako wokalista Perfectu.

Piotr Drabik from Poland, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons

Artysta jest synem prawniczki i inżyniera budownictwa. Ma dwoje braci, w tym Rafała, który został rzymsko katolickim duchownym.

Grzegorz Markowski jest związany z Krystyną Markowską, zawodową tancerką. Są małżeństwem od 1973 roku, a w 1979 urodziła się ich córka Patrycja, która tak samo jak jej ojciec postanowiła zająć się karierą muzyczną. Wokalista ma również nieślubnego syna ze związku we wczesnej młodości – Piotra. Jest dziadkiem dla Filipa Krystiana, syna swojej córki Patrycji.

Perfect

Książki o Grzegorzu Markowskim

Co wiemy o Grzegorzu Markowskim:

Biografia 1 książka wiek rodzina znak zodiaku

Wiek

69

Rodzina
Grzegorza Markowskiego

Rodzeństwo: Rafał Markowski

Dzieci: Patrycja Markowska

Obywatelstwo

Polska

Miejsce urodzenia
Grzegorza Markowskiego

Józefów, otwocki, Polska

Józefów, otwocki, Polska

Znak Zodiaku
Grzegorza Markowskiego

♎ Waga

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Adam Rędzikowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.