Billie Eilish

Kim jest Billie Eilish?

Amerykańska piosenkarka. 19 lat(a)

Pełne nazwisko: Billie Eilish Pirate Baird O’Connell
Pseudonimy: Billie Eilish
Data urodzenia: (wtorek)
Znak Zodiaku: ♐ Strzelec
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 161 cm
Obywatelstwo: USA
Wiek: 19
Znasz więcej faktów z życia Billie Eilish? Dodaj komentarz.

Książki o Billie Eilish

0
(0)

Autor:
Billie Eilish
Wydawnictwo:
Sine Qua Non
Billie Eilish. O sobie
Billie Eilish stała się jedną z największych gwiazd muzyki wraz z wydaniem jej debiutanckiego singla „Ocean Eyes” w 2015 roku. Nadal burzy muzyczne bariery oryginalnym brzmieniem. J (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Kevin Pettman
Wydawnictwo:
Słowne
Billie Eilish. Jak buntowniczka została królową alt popu. W 100% nieoficjalna biografia
Ta wyjątkowa książka opowiada o tym, co fani najbardziej kochają w Billie Eilish, najsłynniejszej nastolatce świata. Przyjrzyj się z bliska ikonie alt popu i wyrusz razem z nią w niezwykłą podr (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


3.3
(3)

Autor:
Morgan Sally
Wydawnictwo:
Nowa Baśń
Billie Eilish. Bad Girl. Nowa królowa popu
Billie Eilish wbiła się na scenę muzyczną szturmem. Od jej wyjątkowego brzmienia po zadziorny styl – Billie jest jedyna w swoim rodzaju. Ten podręcznik każdego fana napakowany jest faktam (...)


0
(0)

Autor:
praca zbiorowa
Wydawnictwo:
Znak
Dziwny świat Billie Eilish
Ubiera się, jak chce. W za duże ubrania w dziwnych kolorach. Mówi, co chce. Dokładnie to, co myśli i co płynie z jej serca. Nie zawsze cool, ale zawsze szczera. Nie dba o to, co sądzą o niej inni.< (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Cierpi na syndrom Tourette’a. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Billie Eilish znaleźć można w książce "Billie Eilish. O sobie" (wyd. Sine Qua Non).


Życiorys Billie Eilish

Billie Eilish, czy też właściwie Billie Eilish Pirate Baird O’Connell, to piosenkarka amerykańska i twórczyni tekstów, zajmująca się głównie gatunkami pop i muzyką alternatywną. Przyszła na świat 18 grudnia 2001 roku w Los Angeles.

Działalność muzyczną Eilish rozpoczęła bardzo wcześnie: już w wieku 8 lat stała się członkinią lokalnego chóru, by 3 lata później, jako 11-latka, rozpocząć pisanie własnych piosenek.

Pierwszy minialbum o tytule Don’t Smile at Me ukazał się w 2017 roku i uzyskał status platynowej płyty w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii oraz Stanach Zjednoczonych.

W marcu 2019 ukazał się jej pierwszy, pełny album studyjny pod tytułem When We Fall Asleep, Where Do We Go?, który został bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów. W tym samym roku Billie Eilish odebrała aż trzy nagrody podczas MTV Video Music Awards, w kategoriach najlepszy debiut, najlepszy montaż oraz najlepszy nowy artysta w serii Push.

W 2020 roku piosenkarka odebrała pięć statuetek Grammy, w kategoriach album roku, piosenka roku, nagranie roku, debiut roku oraz album wokalny pop. To osiągnięcie zapewniło jej tym samym miano pierwszej w historii piosenkarki, która w jednym roku otrzymała nagrody we wszystkich najistotniejszych kategoriach.

Wraz ze swoim bratem jest współautorką piosenki stanowiącej podstawowy temat 25. filmu z Jamesem Bondem: utworu No Time to Die do filmu o tym samym tytule.

Ciekawostką jest, że piosenkarka cierpi na syndrom Tourette’a (który może objawiać się gwałtownymi tikami nerwowymi lub koniecznością przeklinania), a także jest synestetką: czyli wrażenia z jednego zmysłu łączy z innymi (przykładowo, kolor czerwony jest dla synestetyków ciepły w dotyku).

Prezenty dla fana Billie Eilish
Cytaty Billie Eilish

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Billie Eilish

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Billie Eilish

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Billie Eilish - rodzina

Rodzeństwo: Finneas O'Connell

Wydarzenia z życia Billie Eilish

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Billie Eilish przychodzi na świat w miejscowości Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone.
  • Debiutancka piosenka Ocean Eyes.


Przydatne linkiMiejsca Billie Eilish

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Billie Eilish? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Lars Crommelinck

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Billie Eilish?

Amerykańska piosenkarka.

Ile wzrostu ma Billie Eilish?

Billie Eilish ma 161 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Billie Eilish?

Billie Eilish urodził się 18/12/2001.

Gdzie urodził się Billie Eilish?

Billie Eilish urodził się w miejscowości Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności