Beata Kozidrak

Kim jest Beata Kozidrak?

Polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm. 61 lat(a)

Data urodzenia: (środa)
Znak Zodiaku: ♉ Byk
Miejsce urodzenia: Lublin, Polska 🗺️
Wzrost: 159 cm
Obywatelstwo: Polska
Wiek: 61
Znasz więcej faktów z życia Beaty Kozidrak? Dodaj komentarz.

Książki o Beacie Kozidrak

4.3
(3)

Autor:
Beata Kozidrak
Wydawnictwo:
Agora
Beata. Gorąca krew
Ekspresyjna wokalistka, liderka Bajmu, autorka tekstów kultowych piosenek, gwiazda. Taką znamy ją wszyscy. Teraz Beata Kozidrak odsłania zupełnie nową twarz – pisarki, autorki autobiograficzn (...)

Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 27.90 zł na empik.com



0
(0)

Autor:
Ewa Tutka
Wydawnictwo:
EMI Music Poland / Kompania Muzyczna Pomaton
Bajm. Płynie w nas gorąca krew
Pierwsza w historii biografia grupy Bajm – jednego z największych i najważniejszych zespołów dla polskiej sceny muzycznej. Książka pełna jest ciekawostek i opowieści Beaty Kozidrak, Andrz (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.



Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • W 2009 r. wystąpiła w jednym z odcinków serialu Niania. ~gość
  • Nagrywała muzykę do takich produkcji filmowych jak: „M jak miłość”, „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem”, czy „W pustyni i w puszczy”. ~gość
  • W 2019 r. wystąpiła w spocie marketingowym serialu „Orange Is the New Black” Netflixa. ~gość
  • Operuje aż czterooktawową skałą głosu. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Beacie Kozidrak znaleźć można w książce "Bajm. Płynie w nas gorąca krew" (wyd. EMI Music Poland).


Życiorys Beaty Kozidrak

Beata Kozidrak, polska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów. Również główna wokalistka zespołu Bajm. Działaczka Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video.

Dzieciństwo i Bajm

Urodzona 4 maja 1960 roku. Jest najmłodszą z trójki rodzeństwa. Jako mała dziewczynka grała na skrzypcach oraz tańczyła balet. W szkole średniej uprawiała gimnastykę artystyczną i szermierkę. Porzuciła wszystkie te aktywności w wieku nastoletnim i całkowicie oddała się śpiewaniu.

Beata Kozidrak swój wokalny debiut miała jako chórzystka w licealnym zespole, którzy dział przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie. W międzyczasie zaczęła również, wraz ze swoim bratem Jarosławem Kozidrak, grać lokalnie koncerty m.in. w klubach studenckich. Chwilę później do rodzeństwa dołączyli Marek Winiarski (gitarzysta) oraz Andrzej Pietrasa (wokalista i późniejszy mąż Beaty). W 1978 r. założony został zespół Bajm. Na początku brali udział w okolicznych przeglądach, a po kilku wygranych wystąpili na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, był to początek ich ogólnokrajowej kariery. Wraz z zespołem przez około 35 lat wydała 10 albumów.

Kariera solowa

Beata Kozidrak wszystkie śpiewane przez siebie teksty pisała samodzielnie. W roku 1989 postawiła pierwszy krok w kierunku solowej kariery przedstawiając anglojęzyczny utwór „Hurry My Love” na festiwalu Midnight Sun w Finlandii. Podczas festiwalu wywalczyła Grand Prix. Została wyróżniona statuetką Złotej Karolinki za „twórczy wkład w rozwój polskiej kultury” w 1994 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu.

Jej pierwszy solowy album „Beata” ukazał się w 1998 roku. Album „Teraz Płynę” został wydany 7 lat później w 2005 roku i zdobył status podwójnie platynowej płyty. Za ten sam album przyznano jej również, w 2006 r. statuetkę „Złoty dziób” w kategorii najlepsza płyta roku. W 2010 otrzymała zaszczytny tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. W 2012 pełniła rolę trenerki w w trzeciej edycji rozrywkowego programu „Bitwa na głosy”. Jej trzeci solowy album „B3” ukazał się we wrześniu 2016 roku i zdobył status złotej płyty.

Życie prywatne

Była żoną członka zespołu Andrzeja Pietrasa. Pobrali się w roku 1979, a w roku 1981 urodziła im się pierwsza córka (Katarzyna). W 1993 r. na świat przyszła ich druga córka (Agata). Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2016 roku.



Cytaty Beaty Kozidrak

Praca jest moją pasją i to się nie zmieniło od lat. Publiczność pewnie to czuje.

Nadesłane przez: gość

Zaczarować kilka tysięcy ludzi to wyzwanie. Podejrzewam, że śpiewając z playbacku, przeraźliwie bym się nudziła.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Beaty Kozidrak

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Beacie Kozidrak

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Beaty Kozidrak

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Beata Kozidrak przychodzi na świat w miejscowości Lublin, Polska.
  • Powstanie zespołu Bajm.


Przydatne linki



Miejsca Beaty Kozidrak

Miejsce urodzenia:



Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Beaty Kozidrak? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Beax

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upubliczniony



FAQ


Kim jest Beata Kozidrak?

Polska piosenkarka, wokalistka zespołu Bajm.

Ile wzrostu ma Beata Kozidrak?

Beata Kozidrak ma 159 cm wzrostu.

Kiedy urodziła się Beata Kozidrak?

Beata Kozidrak urodziła się 04/05/1960.

Gdzie urodziła się Beata Kozidrak?

Beata Kozidrak urodziła się w miejscowości Lublin, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności