Aleksander Doba

Kim był Aleksander Doba?

Polski kajakarz i podróżnik. ✝ 74.

Pełne nazwisko: Aleksander Ludwik Doba
Pseudonimy: Olek
Data urodzenia: (poniedziałek)
Data śmierci: w wieku 74 lat
Znak Zodiaku: ♍ Panna
Miejsce urodzenia: Swarzędz, Polska 🗺️
Miejsce śmierci: Kilimanjaro, Tanzania 🗺️
Obywatelstwo: Polska
W roku 2021 przypada: 75. rocznica urodzin
Znasz więcej faktów z życia Aleksandra Doby? Dodaj komentarz.

Książki o Aleksandrze Dobie

0
(0)

Autor:
Weronika Górska
Wydawnictwo:
Stapis
Aleksander Doba Na fali i pod prąd
\"Ta niezwykła książka jest opowieścią o całym życiu Aleksandra Doby. O przodkach, po których odziedziczył hart ciała i ducha, domu rodzinnym, latach nauki, młodzieńczych fascynacjach lekturowych i turystycznych, życiu zawodowym, małżeństwie, dzieciach.\"

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


0
(0)

Autor:
Aleksander Doba
Wydawnictwo:
Helion
Olo na Atlantyku Kajakiem przez ocean
\"Co powoduje, że człowiek stawia sobie takie wyzwania? Co zmusza go do codziennej walki z samym sobą? Co sprawia, że mimo przeciwności podejmuje kolejne próby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce Aleksandra Doby. Z tej relacji dowiecie się dlaczego. Zdobędziecie też wiedzę o przygotowaniach do transoceanicznych wypraw kajakowych i ich organizacji,…

Zamawiając w księgarni TaniaKsiazka.pl zapłacisz tylko 7,99zł za przesyłkę, możesz też odebrać ją bezpłatnie w kilku punktach w Polsce. Płatność za książki można wygodnie rozłożyć na raty, a powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • National Geographic przyznał mu tytuł podróżnika roku 2015. ~gość
  • Jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął Atlantyk kajakiem, posługując się tylko i wyłącznie siłą swoich mięśni. ~gość
  • Jedno z jego zamiłowań to skoki spadochronowe. ~gość
  • Wziął udział w programie Agent Gwiazdy. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Aleksandrze Dobie znaleźć można w książce "Aleksander Doba Na fali i pod prąd" (wyd. Stapis).


Życiorys Aleksandra Doby

Aleksander Doba urodził się 9 września 1946 roku w Swarzędzu. Był postacią wszechstronną, niebywale aktywną i zdeterminowaną w dążeniu do osiągania kolejnych celów. Jeden z najsłynniejszych polskich podróżników.

Iskra życia

Jako młody człowiek poszukiwał nowych ścieżek, które skutecznie pozwalały na pokonywanie granic i zrywanie z nudnymi konwenansami. Wyróżniał się perfekcjonizmem, dzięki czemu z bardzo dobrymi wynikami ukończył Politechnikę Poznańską. Jego początkowa droga zawodowa nie wskazywała jakoby miał w przyszłości porzucić ciepły dom i oddać się sportowym wyczynom. Przez lata pracował w Zakładach Chemicznych w Policach, jednak to nie zahamowało jego chęci podejmowania nowych wyzwań.

Ekstremalne życie

Doba próbował swoich sił w lotach szybowcowych, uzyskując drugą klasę wyszkolenia, a także oddał 14 skoków spadochronowych, co pozwoliło my sięgnąć po trzeci stopień skoczka. Biorąc udział w wyprawach i wyścigach kolarskich, zdobył złotą odznakę turystyki kolarskiej.

Jego wielką miłością, której oddaje się bez reszty, jest kajakarstwo i żeglarstwo. To te dyscypliny rozsławiły go na całym globie. Podróżnik jest pierwszym człowiekiem, który opłynął kajakiem Bajkał i Morze Bałtyckie (2009 r.); oraz całe polskie wybrzeże pokonując trasę z Polic przez Cieśninę Pilawską do Elbląga. W 2010 roku samotnie zmierzył się z Oceanem Atlantyckim, a wyczyn był tym bardziej pasjonujący, że kajak Doby był napędzany wyłącznie siłą jego mięśni. Na jego kajakarskim liczniku jest ponad 80 tys. kilometrów.

Zmarł nagle 22 lutego 2021 na szczycie Kilimandżaro. Podczas wspinaczki był w dobrej formie, prawdopodobną przyczyną śmierci miał być zawał serca.

Śmierć Aleksandra Doby

Aleksander Doba umiera 22/02/2021 w miejscowości Kilimanjaro, Tanzania.Cytaty Aleksandra Doby

Brak przesłanych cytatów. Dodaj w komentarzu

Wasze pytania dotyczące Aleksandra Doby

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Aleksandrze Dobie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Aleksandra Doby

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Aleksander Doba przychodzi na świat w miejscowości Swarzędz, Polska.
  • Aleksander Doba umiera w miejscowości Kilimanjaro, Tanzania.

Przydatne linkiMiejsca Aleksandra Doby

Miejsce urodzenia:

Miejsce śmierci:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Aleksandra Doby? Edytuj tę stronę.

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim był Aleksander Doba?

Polski kajakarz i podróżnik.

Ile lat żył Aleksander Doba?

Aleksander Doba przeżył dokładnie 74 lat.

Kiedy urodził się Aleksander Doba?

Aleksander Doba urodził się 09/09/1946.

Kiedy zmarł Aleksander Doba?

Aleksander Doba zmarł 22/02/2021.

Gdzie urodził się Aleksander Doba?

Aleksander Doba urodził się w miejscowości Swarzędz, Polska.

Gdzie zmarł Aleksander Doba?

Aleksander Doba zmarł w miejscowości Kilimanjaro, Tanzania.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności