Aleksander Doba

Polski kajakarz i podróżnik. 74 lat(a)

Pełne nazwisko: Aleksander Ludwik Doba
Pseudonimy: Olek
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♍ Panna
Miejsce urodzenia: Swarzędz, Polska
Wiek: 74

Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • National Geographic przyznał mu tytuł podróżnika roku 2015. ~gość
  • Jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął Atlantyk kajakiem, posługując się tylko i wyłącznie siłą swoich mięśni. ~gość
  • Jedno z jego zamiłowań to skoki spadochronowe. ~gość
  • Wziął udział w programie Agent Gwiazdy. ~gość

Życiorys Aleksandra Doby

Aleksander Doba urodził się 9 września 1946 roku w Swarzędzu. Jest postacią wszechstronną, niebywale aktywną i zdeterminowaną w dążeniu do osiągania kolejnych celów. Jeden z najsłynniejszych polski podróżnik, rozsławiony na całym świecie kajakarz i odkrywca.

Iskra życia

Jako młody człowiek poszukiwał nowych ścieżek, które skutecznie pozwalały na pokonywanie granic i zrywanie z nudnymi konwenansami. Wyróżniał się perfekcjonizmem, dzięki czemu z bardzo dobrymi wynikami ukończył Politechnikę Poznańską. Jego początkowa droga zawodowa nie wskazywała jakoby miał w przyszłości porzucić ciepły dom i oddać się sportowym wyczynom. Przez lata pracował w Zakładach Chemicznych w Policach, jednak to nie zahamowało jego chęci podejmowania nowych wyzwań.

Ekstremalne życie

Doba próbował swoich sił w lotach szybowcowych, uzyskując drugą klasę wyszkolenia, a także oddał 14 skoków spadochronowych, co pozwoliło my sięgnąć po trzeci stopień skoczka. Biorąc udział w wyprawach i wyścigach kolarskich, zdobył złotą odznakę turystyki kolarskiej.

Jego wielką miłością, której oddaje się bez reszty, jest kajakarstwo i żeglarstwo. To te dyscypliny rozsławiły go na całym globie. Podróżnik jest pierwszym człowiekiem, który opłynął kajakiem Bajkał i Morze Bałtyckie (2009 r.); oraz całe polskie wybrzeże pokonując trasę z Polic przez Cieśninę Pilawską do Elbląga. W 2010 roku samotnie zmierzył się z Oceanem Atlantyckim, a wyczyn był tym bardziej pasjonujący, że kajak Doby był napędzany wyłącznie siłą jego mięśni. Na jego kajakarskim liczniku jest ponad 80 tys. kilometrów i nic nie wskazuje na to, by miał się on zatrzymać.


Książki o Aleksandrze Dobie

Na fali i pod prąd. Pełna autobiografia

Dostępna w 11 księgarniach


Ta niezwykła książka jest opowieścią o całym życiu Aleksandra Doby. O przodkach, po których odziedziczył hart ciała i ducha, domu rodzinnym, latach nauki, młodzieńczych fascynacjach lekturowych i tury (...) [ więcej ]

Aleksander Doba Na fali i pod prąd

Dostępna w 11 księgarniach


"Ta niezwykła książka jest opowieścią o całym życiu Aleksandra Doby. O przodkach, po których odziedziczył hart ciała i ducha, domu rodzinnym, latach nauki, młodzieńczych fascynacjach lekturowych i turystycznych, życiu zawodowym, małżeństwie, dzieciach." [ więcej ]

Olo na Atlantyku Kajakiem przez ocean

Dostępna w 27 księgarniach


"Co powoduje, że człowiek stawia sobie takie wyzwania? Co zmusza go do codziennej walki z samym sobą? Co sprawia, że mimo przeciwności podejmuje kolejne próby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce Aleksandra Doby. Z tej relacji dowiecie się dlaczego. Zdobędziecie też… [ więcej ]

Wersja elektroniczna
19.95 zł w Ebookpoint.pl


Cytaty Aleksandra Doby

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Aleksandra Doby (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Aleksandrze Dobie

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Aleksandra Doby

  • Aleksander Doba przychodzi na świat w miejscowości Swarzędz, Polska.


Miejsca Aleksandra Doby

Miejsce urodzenia:

Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.

FAQ


Kim jest Aleksander Doba?

Polski kajakarz i podróżnik.

Kiedy urodził się Aleksander Doba?

Aleksander Doba urodził się 09/09/1946.

Gdzie urodził się Aleksander Doba?

Aleksander Doba urodził się w miejscowości Swarzędz, Polska.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności