Steven Gerrard

Angielski piłkarz, legenda drużyny Liverpoolu. 39 lat(a)

Pełne nazwisko: Steven George Gerrard
Pseudonimy: Captain Fantastic
Data urodzenia:
Znak Zodiaku: ♊ Bliźnięta
Miejsce urodzenia: Whiston, Wielka Brytania
Wzrost: 183 cm
Wiek: 39
Porównujemy ceny książek w ponad 20 księgarniach:

Ciekawostki - tego możesz nie wiedzieć

  • Jego autobiografia kończy się słowami: "gram dla Jon-Paula". Jon-Paul był jego kuzynem, który zginął w katastrofie na stadionie Hillsborough, po pęknięciu zapory odgradzającej stłoczonych kibiców od murawy. ~gość

Życiorys Stevena Gerrarda

Football.ua [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0), CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Steven Gerrard – piłkarz pochodzenia angielskiego, wychowanek i legenda klubu Liverpool F.C., wielokrotny reprezentant swojego kraju.

Narodziny legendy

Urodził się 30 maja 1980 roku w niewielkiej miejscowości Whiston, w środkowej części Wielkiej Brytanii. To tam się wychował i stawiał pierwsze kroki w swojej piłkarskiej karierze. Już w wieku ośmiu lat znalazł się w Liverpoolu, a dokładniej w jego szkółce juniorskiej. Kolejne lata to rozwój niebywałego talentu młodego Stevena. Jeszcze jako dziecko był kuszony ofertami z takich klubów jak Manchester United czy Everton. Postanowił być jednak wierny swojej pierwszej drużynie, z którą w wieku 14 lat podpisał pierwszy, juniorski kontrakt.

Pierwsze kroki w dorosłej drużynie

Na zawodowstwo przeszedł już 3 lata później, dzięki czemu mógł trenować z pierwszą drużyną. Na jego debiut na boiskach angielskiego ekstraklasy nie trzeba było długo czekać. 29 listopada 1998 roku został wprowadzony w drugiej połowie spotkania z Blackburn Rovers. Kariera utalentowanego pomocnika nabrała tempa i już w sezonie 2000/2001 był on pierwszoplanową postacią klubu, rozgrywając 50 spotkań.

Talent na wagę złota

Jego kariera w zespole z Liverpoolu trwała do 2015 roku. Łącznie rozegrał ponad 700 spotkań, stając się ikoną i legendą klubu. Zdobył z nim wiele pucharów, między innymi Ligę Mistrzów w 2005 roku. Przez ten czas był również podstawowym zawodnikiem reprezentacji Anglii, dla której rozegrał ponad 100 meczów.

Po sezonie 2014/2015 postanowił nie przedłużać wygasającego kontraktu z Liverpoolem. Obrał kierunek amerykański, zasilając drużynę z ligi MLS Los Angeles Galaxy.

Zanim przejdziesz dalej
Sprawdź najciekawsze książki tego miesiąca:

Cytaty Stevena Gerrarda

Brak przesłanych cytatów.


Wasze pytania dotyczące Stevena Gerrarda (FAQ)

Brak przesłanych pytań.


Wasze wspomnienia o Stevenie Gerrardzie

Brak przesłanych wspomnień.Wydarzenia z życia Stevena Gerrarda

  • Steven Gerrard przychodzi na świat w miejscowości Whiston, Wielka Brytania.

Przydatne linki


Miejsca Stevena Gerrarda

Miejsce urodzenia:

Disclaimer

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne. Nie wykluczamy jednak możliwości pojawienia się błędów.

Dodaj treść

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany

Jeśli chcesz, zaznacz jakiego rodzaju jest to komentarz. Ułatwi nam to moderację.


FAQ

W budowie

Używamy cookies.

Polityka Prywatności