Korepetycje z chemii: dlaczego warto brać w nich udział?

Jakie studia po chemii rozszerzonej?

Z badań wynika, że co roku około 20% uczniów zdaje maturę z chemii. Wspomniany przedmiot stanowi przepustkę do studiów z zakresu nauk medycznych. Chemię wybierają więc nie tylko maturzyści, którzy próbują dostać się na technologię chemiczną, lecz także na medycynę, farmację, analitykę medyczną, pielęgniarstwo i położnictwo.

Zdana matura z tego przedmiotu umożliwia również studia na dietetyce, biotechnologii, mikrobiologii, zdrowiu publicznym. Dobry wynik pomoże również dostać się na weterynarię, ochronę środowiska, mikrobiologię czy higienę stomatologiczną.

Kiedy warto zapisać się na korepetycje z chemii?

Zanim zapiszesz się na dodatkowe lekcje, zastanów się, czy potrzebujesz pomocy w odrabianiu prac domowych. A może masz ogromne zaległości z chemii? Korepetycje pomogą Ci osiągnąć Twój cel. Pedagog podchodzi indywidualnie do każdego ucznia, zapewniając przy tym przyjazną i bezstresową atmosferę.

Pomoc korepetytora chemii przyda się nie tylko przy nadrabianiu zaległości, lecz także wtedy, gdy uczeń chce zdawać maturę na poziomie rozszerzonym. Dodatkowe zajęcia skierowane są też do tych uczniów, którzy starają się rzetelnie przygotować do olimpiady przedmiotowej. Co prawda tytuł laureata lub finalisty nie zawsze gwarantuje miejsce na wybranym kierunku, ale na pewno sporo ułatwia.

Jak zdać dobrze maturę z chemii?

Chcesz dostać się na wymarzone studia? Potrzebujesz wskazówek, jak przygotować się do matury z chemii? Jeśli chcesz osiągnąć dobry wynik, nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Praktycznie w każdym zadaniu powinieneś zapisać równanie reakcji chemicznej.

Zastanów się, jakich wzorów i modeli potrzebujesz, żeby sobie z tym poradzić. Następnie ustalasz, czy reakcja przebiegła ona w sposób stechiometryczny, a może konkretny reagent jest w nadmiarze/niedomiarze. Teraz musisz uzgodnić reakcję, czyli wstawić odpowiednie współczynniki. Na tym jednak Twoje zadanie się nie kończy, ponieważ powinieneś dokonać interpretacji atomowo-cząsteczkowej i molowej (w unitach) równania.

Chemia nie bez powodu uznawana jest za jeden z najtrudniejszych przedmiotów szkolnych, w związku z tym zacznij przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeśli nie będziesz zwlekał, łatwiej i szybciej opanujesz materiał, co przełoży się na lepsze wyniki na egzaminie maturalnym. Większość uczniów chodzi na korepetycje z chemii dwa razy w tygodniu, choć niektórzy spotykają się z nim raz w tygodniu, aby trochę zaoszczędzić. Cotygodniowe zajęcia mogą przynieść spodziewany efekt, pod warunkiem, że będziesz dużo pracował między lekcjami.

Jak zmotywować się do samodzielnej nauki?

Rozumiemy, że obowiązki szkolne i domowe mogą Cię przytłoczyć. Jeśli jednak chcesz zdać maturę z chemii na wysokim poziomie, powinieneś codziennie wygospodarować przynajmniej 15 minut na naukę. Ważną rolę odgrywa tutaj korepetytor, który nie tylko zleci Ci zadania do wykonania, lecz wpłynie na Twoje zaangażowanie.

To jednak nie wszystko! Oprócz tego pedagog regularnie sprawdza pracę domową, a w razie potrzeby wyjaśnia wątpliwości. W przeciwnym razie nie ma co liczyć, że uczeń będzie odrabiał zadania domowe. Doświadczeni pedagodzy przekonują, że lekceważąc wysiłek podopiecznych, wpływamy negatywnie na ich motywację.

Chemia: korepetycje dla maturzystów

Niezależnie od tego, jak dobrze radzisz sobie w szkole, jeśli próbujesz dostać się na oblegany kierunek, taki jak medycyna, farmacja, czy medycyna, musisz się zmierzyć z wieloma kandydatami. Zastanawiasz się, jak przygotowywać się do matury z chemii, aby zwiększyć swoje szanse? Przede wszystkim powinieneś się wykazać samodyscypliną i cierpliwością. Korepetytor chemii pomoże Ci zrozumieć i przyswoić materiał, ale nie wykona całej pracy za Ciebie.

Sama teoria nie wystarczy, aby osiągnąć dobry wynik na maturze. Kluczowe jest to, aby uczeń potrafił ją wykorzystać podczas rozwiązywania zadań. Zastanawiasz się, jak doskonalić praktyczne umiejętności z chemii? Korepetycje z pewnością Ci to ułatwią. Pamiętaj, żeby regularnie rozwiązywać ćwiczenia ze zbioru zadań, arkuszy maturalnych.

W pierwszym przypadku przyswoisz podstawy, natomiast w drugim przyzwyczaisz do przeskakiwania z jednego działu do drugiego. Aby przygotować się do matury z przedmiotów ścisłych, powinieneś ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczysz. Jeśli chcesz zdawać chemię, korepetycje naprawdę Ci się przydadzą. W tym przypadku rozwiązujesz zadania opracowane też przez korepetytora, a jeśli po drodze pojawią się problemy, pomoże Ci szybko się z nimi uporać.

Pedagodzy radzą, aby przynajmniej dwa dni przed maturą zrobić sobie wolne. Przekonują, żeby na egzamin przyjść wypoczęty i wyspany, zamiast narażać się na niepotrzebny stres podczas ostatnich powtórek. Pamiętaj, że jeśli solidnie przygotowywałeś się do matury przez 10-12 miesięcy, regularnie powtarzałeś materiały i wykonywałeś zadania, te dwa dni i tak nic nie zmienią. Zamiast nerwowo kartkować książki i zeszyty, spróbuj się zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.