Jak zapewnić swoim pracownikom wodę do picia?

Dystrybutory wody do biura – czym są?

Są to urządzenia, które zapewniają stały dostęp do świeżej wody pitnej. Czym jednak różni się ich funkcja od zwykłego kranu w kuchni, z którego można korzystać w razie potrzeby? Dystrybutor z wodą nie tylko dozuje napój, ale także poprawia jego właściwości. W zależności od wybranego modelu masz do dyspozycji różnego typu systemy uzdatniające, czyli przede wszystkim:

  • filtry węglowe,
  • złoża jonowymienne,
  • lampy UV,
  • odwróconą osmozę.

Dzięki dystrybutorowi z wodą nie tylko zapewniasz pracownikom stały dostęp do świeżej wody pitnej, ale również masz pewność, że jest to napój o doskonałych właściwościach – wolny od szkodliwych cząsteczek i o optymalnej zawartości składników mineralnych.

Dlaczego warto zainwestować w dystrybutor wody?

Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu pozbywasz się obowiązku kupowania wody butelkowanej. Jeśli wybierzesz dystrybutor wody bezbutlowy, nie musisz pamiętać o regularnych dostawach napojów. Takie urządzenie jest podłączone do sieci wodociągowej, dlatego nie wymaga wymiany butli. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci również zadbać o ekologię, a przede wszystkim zaoszczędzić.

Kwestie ekonomiczne są tutaj bardzo istotne – urządzenie kupujesz raz i cieszysz się niemal darmową wodą, która jest uzdatniona i przefiltrowana. Nie musisz robić regularnych zapasów napojów butelkowych. Po pewnym czasie taki zakup z pewnością się więc zwróci. Co więcej, nie musisz również angażować pracowników do wnoszenia zgrzewek do biura czy dzwonić do dostawcy wody mineralnej. Bezbutlowy dystrybutor wody to zatem nie tylko oszczędność, ale również wygoda.

Dystrybutor na wodę podnosi także prestiż Twojego biura. Możesz poczęstować napojem kontrahentów lub gości, a także zaprezentować się jako przedsiębiorca, któremu nie jest obca troska o środowisko.

Jaki dystrybutor wody warto wybrać?

Do biur polecane są szczególnie urządzenia bezbutlowe, czyli takie, które nie wymagają wymiany pojemników. Są podłączone bezpośrednio do instalacji wodnej, z której pobierają wodę, a następnie poddają ją procesom uzdatniania.

Są one dostępne w bardzo wielu wariantach. Możesz dobrać model, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb: nablatowy, podblatowy czy stojący. Każdy z nich cechuje się wysoką wydajnością – różni się tylko ich sposób montażu.

Co więcej, dystrybutory wody mogą dozować napój o różnych właściwościach. Możesz wybrać urządzenie zapewniające wodę gazowaną (lekko lub mocno), schłodzoną lub podgrzaną. Tak duży zakres funkcji jest wygodny szczególnie w miejscach pracy, ponieważ pozwala użytkownikom nie tylko ugasić pragnienie, ale na przykład przygotować sobie herbatę czy danie instant.

Jako przedsiębiorca możesz również skorzystać z możliwości dzierżawy dystrybutora, czyli wzięcia go w leasing na dogodnych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.