Michelle Obama

Kim jest Michelle Obama?

Była pierwsza dama USA. 57 lat(a)

Pełne nazwisko: Michelle LaVaughn Obama
Data urodzenia: (piątek)
Znak Zodiaku: ♑ Koziorożec
Miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 180 cm
Wiek: 57
Znasz więcej faktów z życia Michelle Obamy? Dodaj komentarz.

Książki o Michelle Obamie

0
(0)

Autor:
Michelle Obama
Wydawnictwo:
Arti
Co w życiu ważne
Przedstawiamy zbiór ponad 170 pełnych mądrości i afirmacji życia wypowiedzi Michelle Obamy na temat edukacji, równości, rodziny i związków, polityki, wiary w siebie i sukcesu. Jako Pierwsza Dam (...)

Zamawiając w księgarni Gandalf.com.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 6,99zł, a dla zamówień na kwotę powyżej 199zł przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.


5
(1)

Autor:
Michelle Obama
Wydawnictwo:
Agora
Becoming. Moja historia
Jako Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – i pierwsza Afroamerykanka na tym stanowisku – Michelle Obama pomogła uczynić Biały Dom bardziej otwartym niż kiedykolwiek wcześniej. Została wielką rzeczniczką k (...)

Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa. Zamów już teraz, lub zobacz więcej ofert dla tej książki.

Wersja ebook: 18.90 zł na Virtualo

Życiorys Michelle Obamy

Michelle Obama (z domu LaVaughn Robinson) urodziła się 17 stycznia 1964 r. w Chicago w USA. Córka Frasera Robinson, robotnika w miejskim zakładzie oczyszczania wody i Marian Shields Robinson – gospodyni domowej i sekretarki. Jej pradziadek był niewolnikiem na plantacji w Georgetown. Starszy brat Michelle, Craig Malcolm Robinson, był koszykarzem.

Studia i kariera

Po ukończeniu szkoły średniej w roku 1981, Michelle podjęła studia socjologiczne i afrykańsko-amerykańskie na Uniwersytecie Princeton. W latach 1985-1988 studiowała prawo na Uniwersytecie Harvarda.

Po ukończeniu studiów podjęła pracę w kancelarii prawniczej Sidley Austin LLP, gdzie specjalizowała się w prawie własności intelektualnej. Tam też w 1989 r. poznała Baracka Obamę. W 1991 r. została asystentem burmistrza Chicago Richarda M. Daleya. W latach 1992-1993 Michelle pełniła rolę asystenta komisarza Departamentu Planowania i Rozwoju w Chicago. W 1993 r. założyła chicagowski oddział Public Allies – program szkoleniowy dla młodych dorosłych. Do 1996 r. pełniła funkcję dyrektora wykonawczego tego oddziału.

W 1996 r. Michelle została prodziekanem ds. Usług studenckich na Uniwersytecie w Chicago (w tym czasie Barack został wybrany do Senatu Illinois). W 2002 roku była dyrektorem wykonawczym ds. Społeczności i spraw zewnętrznych na University of Chicago. Trzy lata później została wiceprezesem ds. Społeczności i spraw zewnętrznych na University Medical Center w Chicago.

W 2008 r., kiedy jej mąż ogłosił swoją kandydaturę na nominację prezydencką, Michelle opuściła stanowisko na Uniwersytecie w Chicago, aby zaangażować się w kampanię i jednocześnie mieć czas na opiekę nad dwiema młodymi córkami.

W dniu 4 listopada 2008 r. Barack Obama został wybrany 44 prezydentem Stanów Zjednoczonych, a Michelle stała się tym samym pierwszą damą Stanów Zjednoczonych i była nią do 2017 r.

Życie prywatne

Michelle wyszła za mąż za Baracka Obamę 3 października 1992 w Chicago. Oboje doczekali się dwóch córek: Mali Ann (ur. 4 lipca 1998) i Nataszy „Sashy” (ur. 10 czerwca 2001). W 2018 r. Michelle wydała autobiografię pod oryginalnym tytułem Becoming, w której m.in. ujawniła, że dzieci urodziły się w wyniku metody in vitro.Cytaty Michelle Obamy

Moje dzieci muszą się ruszać. Nie mogą siedzieć przed telewizorem. Musimy zachęcać je do uprawienia sportów.

Nadesłane przez: gość

Nigdy w domu nie traktowaliśmy się nazbyt serio, a śmiech jest jedną z najsilniejszych więzi w małżeństwie.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Michelle Obamy

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Michelle Obamie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Michelle Obamy

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Michelle Obama przychodzi na świat w miejscowości Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone.

Przydatne linkiMiejsca Michelle Obamy

Miejsce urodzenia:Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Michelle Obamy? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Official White House Photo by Chuck Kennedy

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Michelle Obama?

Była pierwsza dama USA.

Ile wzrostu ma Michelle Obama?

Michelle Obama ma 180 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Michelle Obama?

Michelle Obama urodził się 17/01/1964.

Gdzie urodził się Michelle Obama?

Michelle Obama urodził się w miejscowości Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności