Michael Phelps

Kim jest Michael Phelps?

Amerykański pływak, multimedalista olimpijski. 36 lat(a)

Data urodzenia: (niedziela)
Znak Zodiaku: ♋ Rak
Miejsce urodzenia: Baltimore, Maryland, Stany Zjednoczone 🗺️
Wzrost: 193 cm
Obywatelstwo: USA
Wykształcenie: Dumbarton Middle School / Towson High School / University of Michigan
Wiek: 36
Znasz więcej faktów z życia Michaela Phelpsa? Dodaj komentarz.

Życiorys Michaela Phelpsa

Michael Phelps, multimedalista olimpijski i wielokrotny mistrz świata przyszedł na świat 30 czerwca 1985 roku w Baltimore.

W wieku lat 7 rozpoczął uprawianie dyscypliny sportowej, w której w późniejszym czasie stał się arcymistrzem, jaką było pływanie. W wieku lat 15,stając się najmłodszym członkiem reprezentacji olimpijskiej USA zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich rozgrywanych w Sydney. Był to rok 2000,a już rok później w wieku lat 16 zdobył na Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Fukuoce pierwszy tytuł mistrza świata na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.

Za dwa kolejne lata w roku 2003 na Mistrzostwach Świata, które były rozgrywane w hiszpańskiej Barcelonie zdobył następne medale,4 złote i 2 srebrne, jednocześnie pobijając 3 rekordy świata.

Rok kolejny to Mistrzostwa Świata na krótkim basenie rozgrywane w Indianapolis, gdzie Michael Phelds zdobył złoty medal na dystansie 200 metrów stylem dowolnym.

Kolejne Igrzyska Olimpijskie w których wziął udział jako 19- letni sportowiec to Ateny, gdzie jego dorobek medalowy powiększył się o 8 krążków, ustanawiając przy okazji rekord świata i 3 nowe rekordy olimpijskie.

W latach 2003 do 2009 Michael Phelps był wybierany najlepszym pływakiem świata. Występując po raz czwarty na Mistrzostwach Świata w kanadyjskim Melbourne zdobył 7 złotych medali i pobił wówczas 5 rekordów świata. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w roku 2008 przeszedł do historii zdobywając największą ilość złotych medali, w sumie 8.

Zawodnik w roku 2012 zakończył karierę, by w roku 2014 ponownie wrócić do treningów i startów. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016 zdobył kolejnych 6 medali, by ostatecznie 14 sierpnia tego roku zakończyć karierę sportową.

Jest synem byłego policjanta i nauczycielki.

W czerwcu 2016 roku ożenił się z byłą Miss Kalifornii Nicole Johnson.

Podczas trwania kariery sportowej zdarzały mu się konflikty z prawem, prowadził samochód w stanie nietrzeźwym, jak również był zawieszony przez Amerykańską Federację za palenie marihuany.Cytaty Michaela Phelpsa

Był w moim życiu moment, w którym zdałem sobie sprawę, że nie chcę już dalej żyć. My, olimpijczycy, przez cztery lata trenujemy i przygotowujemy się do igrzysk. Po ich zakończeniu przychodzi zagubienie. Nie wiesz, co ze sobą zrobić, gdzie pójść i z kim porozmawiać. To bardzo powszechne.

Nadesłane przez: gość

Sądzę, że wszyscy sikają do basenu. To naturalne dla pływaków. Spędzamy w basenie po kilka godzin, naprawdę nie chce nam się wychodzić. Po za tym chlor to unieszkodliwia.

Nadesłane przez: gość


Wasze pytania dotyczące Michaela Phelpsa

Brak przesłanych pytań. Dodaj w komentarzu

Wasze wspomnienia o Michaelu Phelpsie

Brak przesłanych wspomnień. Dodaj komentarz

Wydarzenia z życia Michaela Phelpsa

Napisz komentarz, aby dodać więcej wydarzeń.
  • Michael Phelps przychodzi na świat w miejscowości Baltimore, Maryland, Stany Zjednoczone.

Przydatne linkiMiejsca Michaela Phelpsa

Miejsce urodzenia:


Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.
Znasz więcej faktów z życia Michaela Phelpsa? Edytuj tę stronę.

Grafika: fot. Agência Brasil Fotografias

Skomentuj

Adres e-mail nie zostanie upublicznionyFAQ


Kim jest Michael Phelps?

Amerykański pływak, multimedalista olimpijski.

Ile wzrostu ma Michael Phelps?

Michael Phelps ma 193 cm wzrostu.

Kiedy urodził się Michael Phelps?

Michael Phelps urodził się 30/06/1985.

Gdzie urodził się Michael Phelps?

Michael Phelps urodził się w miejscowości Baltimore, Maryland, Stany Zjednoczone.

Używamy cookies.

Polityka Prywatności