Kim jest ...

Marzena Rogalska

Polska dziennikarka i prezenterka telwizyjna i radiowa. 52 lat(a)


Czytaj dalej

Życiorys Marzeny Rogalskiej

Marzena Rogalska należy do znanych dziennikarek telewizyjnych. Urodziła się 13 kwietnia 1970 roku w Przasnyszu. Skończyła liceum im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimu. Od 1997 roku pracuje jako dziennikarka – w tym czasie rozpoczęła pracę w RMF FM. Miała tam autorskie audycje pn. Na językach, Weekend bez granic, Świąeczne Marzenie. W 2002 roku rozstała się z radio RMF. Przeszła do Radia Kolor. Prowadziła tam audycję Zagraj swoje marzenie. W 2008 roku przeszła do Radia Złote Przeboje. Miała tam kilka autorskich programów, między innymi Rodzinne śniadanie, Co nas kręci, co nas podnieca czy Rogalska od kuchni.

W 1995 roku rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej, w jej krakowskim oddziale. Prowadziła tam magazyn filmowy. Później przyszła kolej na program Miasto Kobiet w TVN Style. Od 2009 roku prowadzi program TVP 2 pt. Pytanie na śniadanie. Miała też inne doświadczenia zawodowe – prowadziła teleturniej TVP 2 Dzieciaki górą! czy kierowała jedną z drużyn w programie Kocham Cię, Polsko! W 2013 roku zaczęła pisać do tygodnika Wprost. Powierzono jej prowadzenie innych programów w TVP 2 – Przygarnij mnie oraz Domy przyszłości. W 2019 roku zaczęła prowadzić program To był rok w TVP 1. W 2021 roku podjęła współprowadzenie programu Zacznij od nowa, który można oglądać w telewizyjnej Dwójce.

Marzena Rogalska wydała powieść pt. Wyprzedaż snów, a dwa lata później napisałą jej kontynuację pt. Gra w kolory oraz Druga miłość.

Ma za sobą także przygody filmowe. Grała w takich filmach, jak Zakochani i Magda M (jako dziennikarka), Job, czyli ostatnia szara komórka, Testosteron, Niania, Apetyt na życie, Barwy szczęścia, Kobiety mafii oraz Kobiety mafii 2.

Zajmuje się również dubbingiem – jej głos można było usłyszeć w takich filmach, jak Harry Potter i Zakon Feniksa, Smyki, Przygody Sary Jane, Edek Debeściak, Psy i koty: Odwet Kitty.

Wystąpiła jako gość na płycie zespołu muzycznego Raz, Dwa, Trzy, pojawiała się na festiwalach Fama oraz musicalu Metro.

Co wiemy o Marzenie Rogalskiej:

Biografia wiek znak zodiaku

Marzena Rogalska

Wiek

52

Obywatelstwo

Polska

Miejsce urodzenia
Marzeny Rogalskiej

Przasnysz, Polska

Przasnysz, Polska

Znak Zodiaku
Marzeny Rogalskiej

♈ Baran

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Hawking, Hawking

Bestseller 40.94 zł

Kim naprawdę był Stephen Hawking, człowiek, którego prochy spoczywają dziś w Opactwie Westminsterskim, pomiędzy grobowca [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Przydatne linki

    Źródło grafik

    fot. Ja Fryta / from Strzegom

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.