Kim jest ...

Księżna Kate

Księżna Cambridge, żona brytyjskiego księcia Wilhelma. 40 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Księżnej Kate

Catherine Elisabeth Middleton – brytyjska księżna Cambridge. Urodziła się w 1982 r. w południowo-angielskim hrabstwie Berkshire, jako najstarsze spośród trójki dzieci Michael’a Middleton i Carole Goldshmit. Rodzice Kate dorobili się majątku dzięki firmie „Party Pieces” – zajmującej się produkcją gadżetów i przedmiotów, przydatnych na przyjęcia i imprezy tematyczne. Kiedy dziewczynka miała dwa lata, rodzina przeniosła się w celach biznesowych na kilka lat do Jordanii. Od dziecka uczęszczała do prywatnych i ekskluzywnych szkół przygotowawczych m.in. St. Andrew’s School w Pangbourne oraz Marlborough College. W 2005 r. uzyskała tytuł magistra na University of St Andrews na wydziale historii sztuki. Tam też, w 2001 r., poznała księcia Wilhelma – syna brytyjskiego księcia Walii – Karola.

Zainteresowanie opinii publicznej i rozgłos medialny przyniósł jej związek z księciem Wielkiej Brytanii – Williamem. Para zaręczyła się w październiku 2010 r. Informacja o narzeczeństwie została oficjalnie potwierdzona w listopadzie 2010 r. Ślub odbył się 29 kwietnia 2011 r., w anglikańskiej świątyni, w opactwie westminsterskim. Uroczystości weselne miały miejsce w pałacu Buckingham, w obecności królowej Elżbiety II. W 2011 r. w wyniku zawarcia związku małżeńskiego z księciem Williamem, Cathrine Middleton uzyskała tytuł księżnej Cambridge. W roku 2013, 29 kwietnia, na świecie pojawił się pierwszy syn książęcej pary – Jerzy. Do tej pory William i Kate doczekali się jeszcze dwójki dzieci – córki Karoliny ur. w 2015 r. oraz syna Ludwika ur. w 2018 r.

Księżna Kate jest ambasadorką licznych organizacji charytatywnych. Czynnie działa na rzecz stowarzyszeń: East Anglia’s Children’s Hospice, Action on Addiction oraz National Portrait Gallery. Objęła również patronatem takie organizacje jak: Room Art i The Scout Association. Księżna angażuje się głównie w akcje wspierające sztukę, walkę z uzależnieniami oraz rozwój i poprawę sytuacji życiowej pośród małych dzieci.

Prywatnie księżna Katarzyna pasjonuje się kulinariami i fotografią. Głównym tematem jej zdjęć są wydarzenia rodzinne. Pierścionek zaręczynowy jaki otrzymała od księcia Williama należał poprzednio do jego matki – księżnej Diany. Na ślubie Williama i Kate obecnych było 1900 gości, a szacuje się, że transmisję telewizyjną mogło śledzić nawet 2 miliardy osób. Ma dwójkę rodzeństwa – siostrę Philippę oraz brata Jamesa.

Ciekawostki o Księżnej Kate

  • Przed ślubem z księciem nadano jej rodzinie herb przedstawiający trzy żołędzie dębu, symbolizujące księżną i jej rodzeństwo. ~gość
  • Interesujące ciekawostki o Księżnej Kate znaleźć można w książce "Kate. Księżna Cambridge" (wyd. Dream Books), a także w anglojęzycznej książce "...And What Do You Do?".

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

Książki o Księżnej Kate

Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów Polecamy

Robert Lacey

0
(0)

27.99


Zamawiając w księgarni Bonito.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł. W kilkunastu polskich miastach możliwy jest też bezpłatny odbiór osobisty.
Kate. Księżna Cambridge

Marcia Moody

0
(0)

12.90


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Royals at War ENG

Dylan Howard

0
(0)

93.18 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.
…And What Do You Do? ENG

Norman Baker

0
(0)

72.93 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Księżnej Kate:

Biografia 5 książek 1 ciekawostka wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Catherine Elizabeth Middleton

Wiek

40

Obywatelstwo

Wielka Brytania

Miejsce urodzenia
Księżnej Kate

Reading, Wielka Brytania

Reading, Wielka Brytania

Wykształcenie
Księżnej Kate

University of St Andrews

Znak Zodiaku
Księżnej Kate

♑ Koziorożec

Wzrost
Księżnej Kate

175 cm

Wydarzenia z życia Księżnej Kate

Księżna Kate przychodzi na świat w miejscowości Reading, Wielka Brytania.

Pierwsze spotkanie z księciem Walii.

Zaręczyny z księciem Walii.

Slub z Williamem.

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Solo. Moje samotne wspinaczki

Bestseller 28.00 zł

”Nawet gdy jestem sam, nie czuję się samotny. Wiem, że ktoś na mnie czeka w bazie, w domu. Dwudniową samotność [...]

Zobacz
Lewis Hamilton. Kompletna biografia najlepszego kierowcy w historii Formuły 1

Bestseller 32.50 zł

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 Najwięcej indywidualnych triumfów w wyścigach Formuły 1 Najwięcej wywalczon [...]

Zobacz
Mordercy

Bestseller 9.53 zł

Za kratami z najniebezpieczniejszymi przestępcami Profesor David Wilson spędził swoje życie zawodowe na pracy z najn [...]

Zobacz
Za drinem drin, za kreską kreska

Bestseller 26.75 zł

Wóda, koks i rap. Historia Krzysztofa Kozaka i legendarnej wytwórni RRX To tam powstał słynny kawałek „Drin za dr [...]

Zobacz
Oddział Zamknięty. Napiętnowani marzeniami

Bestseller 26.75 zł

Wyruszyliśmy do salonu i zobaczyliśmy dzikie tłumy, zastanawiając się, co się stało. Okazało się, że to wszyst [...]

Zobacz
Czas Komedy

Bestseller 26.09 zł

Dwaj wybitni ludzie jazzu: fotografik Marek A. Karewicz oraz publicysta Dionizy Piątkowski przygotowali książkę-albu [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Ricky Wilson, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.