Kim jest ...

Księżna Kate

Księżna Cambridge, żona brytyjskiego księcia Wilhelma. 40 lat(a)


Czytaj dalej Kup książkę

Życiorys Księżnej Kate

Catherine Elisabeth Middleton – brytyjska księżna Cambridge. Urodziła się w 1982 r. w południowo-angielskim hrabstwie Berkshire, jako najstarsze spośród trójki dzieci Michael’a Middleton i Carole Goldshmit. Rodzice Kate dorobili się majątku dzięki firmie „Party Pieces” – zajmującej się produkcją gadżetów i przedmiotów, przydatnych na przyjęcia i imprezy tematyczne. Kiedy dziewczynka miała dwa lata, rodzina przeniosła się w celach biznesowych na kilka lat do Jordanii. Od dziecka uczęszczała do prywatnych i ekskluzywnych szkół przygotowawczych m.in. St. Andrew’s School w Pangbourne oraz Marlborough College. W 2005 r. uzyskała tytuł magistra na University of St Andrews na wydziale historii sztuki. Tam też, w 2001 r., poznała księcia Wilhelma – syna brytyjskiego księcia Walii – Karola.

Zainteresowanie opinii publicznej i rozgłos medialny przyniósł jej związek z księciem Wielkiej Brytanii – Williamem. Para zaręczyła się w październiku 2010 r. Informacja o narzeczeństwie została oficjalnie potwierdzona w listopadzie 2010 r. Ślub odbył się 29 kwietnia 2011 r., w anglikańskiej świątyni, w opactwie westminsterskim. Uroczystości weselne miały miejsce w pałacu Buckingham, w obecności królowej Elżbiety II. W 2011 r. w wyniku zawarcia związku małżeńskiego z księciem Williamem, Cathrine Middleton uzyskała tytuł księżnej Cambridge. W roku 2013, 29 kwietnia, na świecie pojawił się pierwszy syn książęcej pary – Jerzy. Do tej pory William i Kate doczekali się jeszcze dwójki dzieci – córki Karoliny ur. w 2015 r. oraz syna Ludwika ur. w 2018 r.

Księżna Kate jest ambasadorką licznych organizacji charytatywnych. Czynnie działa na rzecz stowarzyszeń: East Anglia’s Children’s Hospice, Action on Addiction oraz National Portrait Gallery. Objęła również patronatem takie organizacje jak: Room Art i The Scout Association. Księżna angażuje się głównie w akcje wspierające sztukę, walkę z uzależnieniami oraz rozwój i poprawę sytuacji życiowej pośród małych dzieci.

Prywatnie księżna Katarzyna pasjonuje się kulinariami i fotografią. Głównym tematem jej zdjęć są wydarzenia rodzinne. Pierścionek zaręczynowy jaki otrzymała od księcia Williama należał poprzednio do jego matki – księżnej Diany. Na ślubie Williama i Kate obecnych było 1900 gości, a szacuje się, że transmisję telewizyjną mogło śledzić nawet 2 miliardy osób. Ma dwójkę rodzeństwa – siostrę Philippę oraz brata Jamesa.

Ciekawostki o Księżnej Kate

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej

Książki o Księżnej Kate

Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów Polecamy

Robert Lacey

0
(0)

23.86


Zamawiając w księgarni tantis.pl za przesyłkę zapłacisz tylko 7,99zł, a przy zamówieniu powyżej 249zł przesyłka będzie darmowa.
Elżbieta, Filip, Diana i Meghan. Zmierzch świata Windsorów Polecamy

Marek Rybarczyk

0
(0)

26.53


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Kate. Księżna Cambridge

Marcia Moody

0
(0)

19.90


Zamawiając w księgarni Allegro u większości sprzedawców możesz liczyć na bardzo tanią przesyłkę, a dla posiadaczy konta Smart przesyłka jest darmowa.
Royals at War ENG

Dylan Howard

0
(0)

93.18 zł*

* ostatnia znana cena


W Bookdepository przesyłka jest darmowa na cały świat, niezależnie od kwoty i ilości zamówionych książek. Bookdepository to jedna z największych księgarni internetowych na świecie.

Co wiemy o Księżnej Kate:

Biografia 4 książki 1 ciekawostka wiek wzrost znak zodiaku

Pełne nazwisko

Catherine Elizabeth Middleton

Wiek

40

Obywatelstwo

Wielka Brytania

Miejsce urodzenia
Księżnej Kate

Reading, Wielka Brytania

Reading, Wielka Brytania

Wykształcenie
Księżnej Kate

University of St Andrews

Znak Zodiaku
Księżnej Kate

♑ Koziorożec

Wzrost
Księżnej Kate

175 cm

Powiązane biografie

Bestsellery

Najciekawsze propozycje książkowych biografii i autobiografii z ostatnich tygodni.

Nowy car wyd. 2022

Bestseller 34.21 zł

Były szef moskiewskiego biura „New York Timesa”, Steven Lee Myers, śledził Putina na długo przed ostatnimi wydarzeniami [...]

Zobacz
Polscy miliarderzy. Ich żony, dzieci, pieniądze

Bestseller 30.84 zł

To książka o stylu życia najbogatszych ludzi w Polsce, tych ze szczytu listy „Forbesa”. O tym, jak wygląda ich dzień pow [...]

Zobacz
Na Kremlu wiecznie zima. Rosja za drugich rządów Putina

Bestseller 39.03 zł

Putin rządzi Rosją już ponad 21 lat. Nic nie zapowiada, by to się miało szybko zmienić Potężne wojsko, wszechobecna prop [...]

Zobacz
Być Britney. Blaski i cienie życia ikony pop

Bestseller 27.89 zł

Kim jest Britney Spears? Jak dziewczyna z sąsiedztwa przeistoczyła się w księżniczkę POP? Być Britney to biografia i ana [...]

Zobacz
Vetulani. Piękny umysł, dzikie serce

Bestseller 39.03 zł

Wybitny neurobiolog, ateista, prowokator, zwolennik legalizacji marihuany Pierwsza biografia Jerzego Vetulaniego 2 marca [...]

Zobacz
Zełenski. Biografia

Bestseller 22.52 zł

Wołodymyr Zełenski. Jego nazwisko od kilku tygodni jest na ustach całego świata. Ile wiemy o charyzmatycznym przywódcy k [...]

Zobacz
Biografia24.pl - biografie i książki

Powyższe treści mogą być dowolnie kopiowane i modyfikowane, pod warunkiem podania linku zwrotnego.

Biografia24.pl powstaje z miłości do biografii i tworzenia stron. Reklamy na stronie nie pokrywają nawet kosztów serwera.

Dlatego mimo że dokładamy wszelkich starań, by wszystkie dane zawarte na stronie Biografia24.pl były poprawne, nie wykluczamy możliwości pojawienia się błędów. W takim wypadku prosimy o kontakt.


Źródło grafik

Ricky Wilson, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.