0
(0)

Witold Pyrkosz Podwójnie urodzony Polecamy

Anna Grużewska / Iza Komendołowicz / Witold Pyrkosz

Temat: Witold Pyrkosz Aktorzy

Recenzje 0

brak w księgarniach

Opis książki

Książka "Witold Pyrkosz Podwójnie urodzony" to historia Witolda Pyrkosza, jej autorem jest Anna Grużewska, Iza Komendołowicz i Witold Pyrkosz (wydawnictwo Literackie).

Kto wymyślił słynną kwestię z Czterech pancernych i psa: „Pyrkosz, Pyrkosz, a nie jedziesz”? Jak wyglądała praca na planie kultowego Janosika? I dlaczego Lucjan Mostowiak z M jak miłość jest pantoflarzem? Witold Pyrkosz w rozmowach z Izą Komendołowicz i Anną Grużewską opowiada historię swojego życia – prywatnego i zawodowego. To pierwsza książka tak dokładnie pokazująca drogę aktora do ogromnej popularności.

Niezapomniany Pyzdra z Janosika, Wichura z Czterech pancernych i psa, Balcerek z serialu Alternatywy 4, senior rodu Mostowiaków w M jak miłość – któż nie zna tych ról! Witold Pyrkosz w rozmowach z Izą Komendołowicz i Anną Grużewską opowiada historię swojego życia – czasem bardzo poważnie, a czasem z przymrużeniem oka. Książka zaczyna się od oszustwa babki Bronisławy, która nie mogąc pogodzić się z faktem, że jej wnuk przyszedł na świat 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie, a nie we Lwowie, dokonała zmiany w akcie urodzenia. W rezultacie aktor we wszystkich dokumentach ma wpisany Lwów i datę 1 stycznia 1927 r. Dopiero po latach okaże się, że dzięki temu „oszustwu” Witold Pyrkosz mógł dostać się do szkoły teatralnej i mógł zostać aktorem.”

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor: / /

Wydawnictwo: Literackie

ISBN: 978-83-08-04343-1

Podobne książki

Książka "Witold Pyrkosz Podwójnie urodzony" to historia Witolda Pyrkosza.
Autorem "Witold Pyrkosz Podwójnie urodzony" jest Anna Grużewska, Iza Komendołowicz i Witold Pyrkosz.
Książka została wydana przez wydawnictwo Literackie.