Opis książki

"Walczyć o wolność, żyć niezależnie" to książka przybliżająca historię Władysława Bartoszewskiego, jej autorem jest Bettina Schaefer (wydawnictwo Prószyński Media).

„Władysław Bartoszewski – zarówno z polskiej, jak i z europejskiej perspektywy – był postacią niezwykłą, fascynującą, darzoną ogromnym szacunkiem przez przyjaciół i znajomych. Ten wyrosły z głęboko chrześcijańskich korzeni świadek najtragiczniejszych czasów, ocalały z Auschwitz, historyk, pisarz, dyplomata, były polski minister spraw zagranicznych i przyjaciel ludzi, potrafił z całych sił i z niestrudzoną wolą walki bronić swych przekonań. Dążył do ocalenia pamięci i nie pozwalał zapominać. Pragnął pojednania Polski z Niemcami. Chciał zapewnić Polakom życie w demokracji i członkostwo w Unii Europejskiej. W dyskusji z profesorem Bartoszewskim niełatwo było postawić na swoim, potrafił wymierzać sprawne retoryczne ciosy. Sprawy, o których słuszności był przekonany, forsował z niezwykłym uporem i twardą nieustępliwością.

Książka Bettiny Schaefer to zbiór wspomnień. Członkowie rodziny Władysława Bartoszewskiego, jego przyjaciele, współpracownicy, towarzysze drogi życiowej, znajomi i byli studenci w osobistych słowach opisują spotkania z nim na różnych etapach jego życia w ciągu niemal sześćdziesięciu lat.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dzięki za ocenę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka: /

Autor:

Wydawnictwo: Prószyński Media

ISBN: 978-83-8097-147-9

Podobne książki

Najciekawsze książki tego miesiąca

"Walczyć o wolność, żyć niezależnie" to książka przybliżająca historię Władysława Bartoszewskiego.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 17.63 zł.

Autorem "Walczyć o wolność, żyć niezależnie" jest Bettina Schaefer.

Książka została wydana przez wydawnictwo Prószyński Media.