Opis książki

"System Of A Down Hipnotyczny krzyk" to książka przybliżająca historię Darona Malakiana i Serja Tankiana, jej autorem jest Bartek Koziczyński (wydawnictwo In Rock).

System Of A Down to więcej niż zwykły rockowy zespół. Ormianie z Hollywood wplatają do ostrej muzyki ludowe inspiracje i walczą o sprawę swojego narodu. Z racji tej kulturowej i historycznej bliskości są tak kochani w Polsce, chociaż… nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. „Hipnotyczny krzyk” dokumentuje ciosy zaliczane przez grupę w początkach kariery, jej dramatyczny rozpad i triumfalny powrót po latach.

Bartek Koziczyński jest dziennikarzem miesięcznika „Teraz Rock” i Polskiego Radia. Karierę System Of A Down śledził od początku, od pierwszej wizyty zespołu w Polsce. Pomysł na biografię dojrzewał jednak latami, wraz ze zbieraniem materiałów na temat grupy i kolejnych wywiadów z jej muzykami. Wcześniej napisał książki poświęcone Red Hot Chili Peppers („Kalifornizacja”) i Tool („Parabola”). Autor ma też w dorobku leksykony „333 popkultowe rzeczy… PRL” i „333 popkultowe rzeczy… lata 90.”.”

[ więcej ]

Recenzje (0)

Oceń książkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Szczegóły książki

Tematyka:

Autor:

Wydawnictwo: In Rock

ISBN: 978-83-64373-50-3

Podobne książki

"System Of A Down Hipnotyczny krzyk" to książka przybliżająca historię Darona Malakiana i Serja Tankiana.

Najlepsza cena dla tej książki w wersji papierowej to 21.45 zł.

Autorem "System Of A Down Hipnotyczny krzyk" jest Bartek Koziczyński.

Książka została wydana przez wydawnictwo In Rock.